De Ketelaere zit tot over z’n oren in de miserie

1193 stemmen
De Ketelaere zit tot over z’n oren in de miserie

Vorig seizoen vormden Mateo Retegui, Ademola Lookman en Charles De Ketelaere het dodelijke aanvalstrio dat Atalanta naar grote successen leidde. Nu is De Ketelaere de enige overblijver, terwijl Retegui vertrok voor bijna 70 miljoen euro en Lookman een transferstrijd voert die uitmondt in een echte muiterij binnen de club. Atalanta zit in de problemen en wacht gespannen af hoe deze storm eindigt — terwijl De Ketelaere het team op sleeptouw neemt in een seizoen vol onzekerheid.

LEES OOK: 'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

De dodelijke drietand van vorig seizoen: een gouden trio

Vorig seizoen vormden Mateo Retegui, Ademola Lookman en Charles De Ketelaere het dodelijke aanvalstrio dat Atalanta naar grote successen leidde. Samen loodsten zij de club naar de derde plaats in de Serie A en wonnen ze een jaar eerder de Europa League.

Retegui was meer dan een spits: de Argentijn heerste in het strafschopgebied, scoorde maar liefst 38 doelpunten in alle competities en werd topschutter van het Calcio. Bovendien gaf hij ook nog eens 9 assists. Deze mix van doelgerichtheid en teamspirit typeert het moderne profiel van Retegui. Lookman brak zijn persoonijk record met 15 competitiedoelpunten — knappe cijfers voor een vleugelaanvaller die geen klassieke spits is.

De Ketelaere was dan weer de stille leider van het team. Ondanks zijn introverte karakter groeide hij in zijn rol als 9,5 uit tot een technische spil en leider in de kleedkamer. Met 13 goals en 13 assists in 50 officiële matchen liet hij zijn flair heropleven, een flair die hij bij Milan miste. Zijn tactische evolutie was cruciaal: van multifunctioneel bij Club Brugge naar een meer doelgerichte, directe rol bij Atalanta als aanvallende middenvelder.

De Ketelaere staat er nu alleen voor: Lookman doet 'Jashari-tje'

Dit seizoen is Charles De Ketelaere de enige overlevende van het gouden aanvalstrio. Mateo Retegui vertrok voor bijna 70 miljoen euro naar Al-Qadsiah in Saoedi-Arabië. De 26-jarige Argentijn, die bij Atalanta 2 miljoen per jaar verdiende, pakt nu tien keer zoveel.

Ademola Lookman mikt op een transfer naar Internazionale, maar Atalanta laat hem niet zomaar gaan. Na het onverwachte vertrek van topschutter Retegui wil de club niet toegeven aan een directe concurrent. Lookman besloot daarom het ‘Jashari-tje’ te doen: vijf dagen niet komen trainen en zich laten gelden. Al zou hij ook geblesseerd zijn.

Atalanta neemt voorlopig geen actie, maar zal boetes en salarisinhoudingen doorvoeren voor elke afwezigheidsdag. De club wil niet meer controverse veroorzaken dan noodzakelijk en wacht de situatie af. “Atalanta telt de dagen van muiterij af,” schrijft La Gazzetta dello Sport.

Transferstrijd wordt een totale oorlog

Ademola Lookman verklaart zelf een formeel transferverzoek te hebben ingediend en verwijt Atalanta een erbarmelijke behandeling. Volgens hem blokkeert de club zijn transfer en houden ze zich niet aan gemaakte afspraken.

Internazionale wil 45 miljoen euro betalen, plus 5 miljoen aan bonussen, maar voorzitter Beppe Marotta en sportief directeur Piero Ausilio wachten op een teken van hun collega’s uit Bergamo voor een officieel bod. Die samenwerking blijft echter uit, waardoor “de totale oorlog die Lookman ontkent, met de dag escaleert,” aldus La Gazzetta.

Ondertussen blijft Charles De Ketelaere als enige van het oorspronkelijke trio zijn waarde tonen en lijkt hij het fundament te worden van Atalanta’s aanval in dit seizoen vol onzekerheid.

Hoe loopt dit af voor De Ketelaere en Atalanta?

Meest recent

'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

190
190
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

12
12
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

52
52
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

48
48
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

66
66
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

267
267
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

51
51
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

311
311
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

539
539
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

209
209
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

269
269
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

86
86
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

812
812
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

455
455
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

135
135
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

425
425
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

536
536
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

76
76
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

105
105
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

202
202
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

55
55
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

469
469
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

466
466
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248

Meer sportnieuws