'Zorgen voor niets: raadsel bij Anderlecht snel opgelost'

door
'Zorgen voor niets: raadsel bij Anderlecht snel opgelost'

Komend weekend gaat de bal weer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Hoewel er voor het sluiten van de zomermercato ongetwijfeld nog heel wat verkeer zal plaatsvinden is het dan ook tijd voor de traditionele ploegvoorstellingen. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar enkele opvallende vaststellingen vielen te noteren.

In totaal poseerden 30 spelers voor het jaarlijkse fotomoment in Neerpede, waar Besnik Hasi zijn brede selectie nog wil uitdunnen. Van het overbodige trio Thomas Foket, Majeed Ashimeru en Alexis Flips, die na de zomerstage in Nederland onverbiddelijk naar de B-kern werden verwezen, valt er dan ook geen spoor te bekennen.

LEES OOK: Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

Kans voor Kana?

Hoewel zij naar verluidt evenmin nog een toekomst hebben in het Lotto Park tekenden Mads Kikkenborg, Mats Rits en Ludwig Augustinsson stuk voor stuk wél gewoon present. Paars-Wit lijkt dus niet uit te sluiten dat zij toch aan boord blijven. Hetzelfde geldt voor Marco Kana, die zijn kans wist te grijpen tijdens de voorbereiding.

Al mogen we ook bij de aanwezigen wellicht nog de nodige uitgaand transfers verwachten. Denk maar aan Théo Leoni, Yari Verschaeren en Mario Stroeykens, die net zoals Rits hun laatste contractjaar ingaan. Tenzij zijn hun verbintenis alsnog verlengen is het dus de laatste kans voor de Brusselaars om nog te cashen op het trio.

Maamar was ziek

Ali Maamar ontbrak op de foto en sommigen trokken al veel te snel conclusies over een mogelijke transfer. Dat is natuurlijk niet de bedoeling in Brussel. La Dernière Heure weet te melden dat Maamar een geldige reden had voor zijn afwezigheid, hij ontbrak door ziekte.

De match tegen Häcken komt niet in het gedrang. De speler zal zelfs wellicht in de basis starten. Wie de voorbereiding van RSCA wat volgde, weet dat hij momenteel de eerste keuze is op rechts. Daar zijn Killian Sardella en Ilay Camara, die ook links kan spelen, nog weken out. Maamar gaat dus starten en Basile Vroninks (die een goede ontwikkeling doormaakt) is nu zijn back-up.

Zal Maamar dit jaar een vaste waarde worden en blijven?

Meest recent

Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

29
29
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

33
33
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

164
164
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

66
66
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

270
270
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

185
185
Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

De Rode Duivels zijn donderdag afgereisd naar Kazachstan. Daar willen ze zich zaternamiddag ...

179
179
Noorwegen virtueel naar WK: krankzinnige cijfers Haaland

Het heeft er alle schijn van dat Noorwegen straks voor het eerst sinds 1998 zal deelnemen aan de ...

115
115
Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

De Rode Duivels willen zich in de komende dagen verzekeren van hun WK-ticket, een zege tegen ...

154
154
Conte wanhoop nabij: enorme mokerslag voor Napoli

Na een serieus transferoffensief in de zomermaanden, begon SSC Napoli met behoorlijk wat ambities ...

58
58
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

43
43
'Anderlecht in shock: Europese supermacht vol voor De Cat'

De Belgische U17-lichting kruist vrijdag de degens met Portugal op het WK. Om het verschil te maken ...

542
542
Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

192
192
Rigaux staat op springen: dé transfer van z’n leven nabij

Dévy Rigaux staat op de drempel van een deal die écht zijn naam zal maken: ...

263
263
Code rood bij Club Brugge: Verhaeghe grijpt stevig in

Gezien de bomvolle kalender hoeft het misschien niet echt te verbazen, maar plots wordt Club ...

724
724
'DAZN loopt blauwtje: Pro League eist monsterboete'

De saga rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Voor het huidige seizoen lijken de uitzendingen ...

379
379
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

376
376
Hard verdict voor Vanheusden: einde carrière wenkt

Rudi Garcia moet centraal achterin straks op zoek naar een vervanger voor Zeno Debast, die ...

191
191
'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

De boekhouding mag op zijn beide oren slapen bij Club Brugge, waar het nu al flink gevulde ...

415
415
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

123
123
DAZN lacht in vuistje: Proximus bezorgt Pro League kater

De soap rond de mediarechten van het Belgisch voetbal duurt onverminderd voort. Terwijl er achter de ...

797
797
'Club Brugge casht bij grootmacht: deal van 50 miljoen'

De kassa blijft maar rinkelen bij Club Brugge, dat na de recordomzet van afgelopen zomer nog steeds ...

510
510
'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Na een compleet mislukt jaar lijkt Manchester United nu weer te kunnen gaan meedraaien aan de top in ...

66
66
Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League en opmerkelijk genoeg werd er ...

375
375
'Stassin wrijft zich in de handen na transferwending'

Met Romeo Vermant haalde Rudi Garcia deze maand een nieuwe, jonge spits bij de selectie van de Rode ...

95
95

Meer sportnieuws