De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

door
De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

Maxim De Cuyper heeft zijn transfer naar Brighton & Hove Albion afgerond. De Rode Duivel brengt Club Brugge minstens 20 miljoen euro op. De afgelopen maanden was er héél veel te doen over de mogelijke nieuwe werkgever. VoetbalNieuws geeft jullie meer inkijk in dat proces.

LEES OOK: 'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

Héél veel interesse in De Cuyper

Als we bepaalde ‘media’ mochten geloven, dan had De Cuyper met héél veel clubs een akkoord. Dat was uiteraard overdreven. De linksachter van Club Brugge had héél veel keuze. Maar waarom Brighton & Hove Albion?

Spelersbegeleider Axel Vergeylen vertelt het exclusief aan onze redactie. "Clubs als Leeds United, AC Milan, Juventus, Atalanta, West Ham United, Benfica, Olympique Marseille, Atlético Madrid en Fenerbahçe toonden concrete interesse in zijn diensten. Er zijn zoveel clubs geweest die zich meldden, dat het onmogelijk is om ze allemaal op te noemen. Heel veel van deze clubs doen hun job en leggen op een heel professionele manier contact”, klinkt het.

Toch is er bewust gekozen voor Brighton & Hove Albion FC. “Maxim is sinds zijn veertiende altijd helder en standvastig geweest in zijn keuzes. Elke stap in zijn carrière is genomen na overleg en met een duidelijke langetermijnvisie samen met zijn trouwe entourage. De voorbije jaren hadden we meerdere richtingen kunnen inslaan, maar telkens werd gekozen voor de weg die sportief het meest groeipotentieel bood."

Brighton al maanden bezig met De Cuyper

De Engelsen waren al héél lang bezig met De Cuyper. Hun scouting is van wereldklasse en in de Premier League zijn zij een voorbeeldclub. Brighton is een club met een moderne voetbalvisie en tal van spelers, om Leandro Trossard bijvoorbeeld te noemen, zetten nadien de stap naar een topclub.

Bovendien heeft de club een moderne visie inzake manier van voetballen. Aanvallend verzorgd voetbal mét intensiteit. De Cuyper lijkt als gegoten te passen bij de Engelse subtopper. Brighton ging zeker niet over een nacht ijs met het aantrekken van de Rode Duivel, die de afgelopen jaren een stormachtige ontwikkeling kende en iedereen volledig overtuigde met een geweldige Champions League-campagne en zijn grote doorbraak bij de Rode Duivels.

“De opbouw van deze transfer begon al in oktober. De professionele aanpak van Brighton en hun duidelijke visie over Maxim als jonge speler gaven ons het vertrouwen dat dit de juiste volgende stap is. Hoewel er clubs waren die financieel aantrekkelijkere voorstellen deden, voelde Brighton al maanden als de ideale omgeving voor Maxim om zijn debuut in de Premier League te maken”, aldus Vergeylen.

“We kijken met veel trots en vertrouwen uit naar dit nieuwe hoofdstuk in zijn carrière. Hij komt niet alleen terecht in een super professionele omgeving maar ook een heel warme club, net als Club Brugge en Westerlo”, besluit hij.

De beste keuze die De Cuyper kon maken?

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

34
34
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

79
79
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

50
50
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

71
71
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

20
20
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

48
48
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

95
95
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

44
44
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

182
182
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

18
18
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

75
75
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

171
171
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

76
76
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

81
81
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

341
341
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

394
394
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

360
360
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

258
258

Meer sportnieuws