Royal Antwerp FC kwam plots met het nieuws naar buiten dat Jelle Bataille de club zal verlaten. Zéér opmerkelijk want de verdediger verklaarde meermaals zijn liefde voor The Great Old. Al snel werd duidelijk dat de club echter een grove fout had gemaakt.
De 26-jarige Bataille had een deadline in zijn contract staan om te verlengen. Eind maart liep die al af en Antwerp had de clausule niet geactiveerd. Door een administratieve fout loopt Bataille aldus transfervrij de club uit, maar Antwerp kwam echter met een ander statement op de proppen.
LEES OOK: Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement
Antwerp stampt tegen schenenDoor het mislopen van de deadline liep het contract van Bataille op 30 juni af. Club en speler gingen nog om de tafel zitten, maar ook dat draaide uit tot een fiasco. Bataille wilde een meerjarige verbintenis, maar dat zag The Great Old dan weer niet zitten. Op sociale media reageerde Antwerp bikkelhard op zijn vertrek.
Antwerp stampte flink tegen de schenen van de fans door na te trappen op Bataille, een speler die nota bene ‘Den Dubbel’ op zijn achterwerk heeft getatoeëerd. “De club heeft beslist om niet meer verder te gaan met Jelle Bataille. Nochtans was het de intentie van de club om een jaar langer met elkaar door te gaan, aan de vooropgestelde optievoorwaarden.”
”Ook de speler heeft dezelfde intentie kenbaar gemaakt. Ondertussen blijkt echter dat Jelle en entourage de geldigheid van de optie willen betwisten om op die manier opnieuw aan tafel te kunnen gaan zitten. RAFC wenst niet mee te gaan in die strijd en gaat voor spelers die met 100% volle goesting onze rood-witte kleuren willen verdedigen”, luidde het statement.
"Gaat voor spelers die met 100% volle goesting onze rood-witte kleuren willen verdedigen."
— Koen (@KoenVanderElst) July 3, 2025
Kerel heeft begot "Den Dubbel" op z'n kont laten tatoeëren! 🙃
En hem nu de schuld in de schoenen schuiven van een administratieve blunder van de club (als ik het goed begrijp)? Proper!
Fans eisen wraak na fiasco
De supporters kwamen op sociale media massaal in opstand tegen Antwerp. “Degoutante communicatie die een club onwaardig is. Je blundert zelf dus natrappen is niet nodig!” en “Wie er ook verantwoordelijk is voor deze communicatie(stijl): smijt liever die mens buiten ipv 'n speler die z'n tijd bij de club liet vereeuwigen op z’n kont” zijn een paar van de reacties op X.
Uiteindelijk heeft iedereen gewoon voor een overpriced abonnement betaald om naar een hoop beloften te zien 😭
— 93 minutes & 33 seconds (@ILoveTurtlesXxx) July 3, 2025
Brood en spelen
Wat is de ambitie of het plan van de club? Als dat er enigszins is. Vrije val de dieperik in?
— B (@BJ_V) July 3, 2025
Wat is dit voor vreemde communicatie?
— De Rosse Magiër (@derossemagier) July 3, 2025
Dat is wel een van de betere fratsen van de laatste jaren. Misschien best eens een Excelleke laten aanleggen met alle vervaldata in de lopende contracten, en wat reminders in de agenda's pleuren. Alé, gewoon goed besturen dus.
— Kevin Gysen (@KevinGysen) July 4, 2025
Degoutante communicatie die een club onwaardig is. Je blundert zelf dus natrappen is niet nodig!
— Bart De Vré (@devrebart) July 3, 2025
Beetje dimmen zou niet misstaan.
— The Royal Treble 🇦🇹 (@RoyalLad1) July 3, 2025
@official_rafc, ga je schamen!
— Dirk Janssens 🦁 (@Dirk_Janssens_) July 3, 2025
Wat een niveau, schandalige communicatie.
— stes (@steven_suykens_) July 4, 2025
@official_rafc zonder de Jelle geen dubbel, of zijn jullie dat magistrale hakje soms vergeten??? Heeft hij nog niet genoeg bewezen dat hij een Red is? Hij heeft zelfs den dubbel op zijn gat! Verkeerd bezig, jongens! #plopsabuiten
— AchtienTachtig (@AchtienTachtig) July 4, 2025
Voelt niet goed. Iets met waarden en normen.
— PieterwitheJan (@pieterwithejan) July 4, 2025
Zijn jullie nu ni beschaamd? Een betere communicatie zou misschien zijn dat het dankzij een administratieve blunder van jullie onbekwame bestuur is dat Jelle vertrekt. Degoutant om dit zo te communiceren over een speler die altijd alles gegeven heeft voor de club.
— buitenkantje voet (@dadoegenezeer) July 3, 2025
Vreemd om zo na te trappen nadat een speler zoveel gedaan heeft voor je ploeg en niet veel fout doet nu.
— Sander Martel (@returntosander) July 3, 2025
Sorry maar dit soort berichten hoeft echt niet...ten eerste is dat interne keuken en daar komt nog bij dat het er eerder op lijkt dat Antwerp in de fout ging.
— Kraganov - EOS City Founder - E2 (@kraganov) July 3, 2025
@official_rafc Jullie verworden meer en meer een derde klasse ploeg…niet enkel met jullie transferbeleid maar ook in jullie communicatie. @JelleBataille bedankt voor alle mooie momenten ❤️
— Peter (@Vladimirblatter) July 4, 2025
Amaai, wie doet daar de communicatie bij RAFC? De kuisvrouw?
— Peter Rodet (@pedrorodetski) July 4, 2025
Ik denk dat dit wel dichter bij de waarheid ligt dan het dronkenmansbericht van de communicatiedienst. 👇https://t.co/s68q2w9UJo
— Kjell Lanoye (@KjellLanoye) July 3, 2025
Rare post .. Echt raar.
— Sanders Geoff (@GeofSanders) July 4, 2025
Wat de flip..
— Wannes Verhoeven (@wsvh88) July 3, 2025
Wie er ook verantwoordelijk is voor deze communicatie(stijl): smijt liever die mens buiten ipv 'n speler die z'n tijd bij de club liet vereeuwigen op z'n kont 👍
0 klasse
— Tom Lallemand (@TomLallemand) July 4, 2025
Amai proper gecommuniceerd. Is dat de Plopsa-way?
— J is voor Joery™ (@jowherever2) July 3, 2025