Red Flames in vuur en vlam na snoeiharde publieke aanval

door
Red Flames in vuur en vlam na snoeiharde publieke aanval

Binnen een paar dagen beginnen onze Red Flames aan hun Europees Kampioenschap. Ons nationale vrouwenelftal kende een wisselvallige voorbereiding, al won het wel de laatste wedstrijd tegen Griekenland. In aanloop naar het EK werden de Flames opgeschrikt door een vlammende uithaal.

LEES OOK: Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Symbool van ambitie

De Red Flames, het nationale vrouwenvoetbalelftal van België, hebben de voorbije jaren een indrukwekkende groei doorgemaakt, zowel op als naast het veld.

Waar het team in het verleden weinig aandacht kreeg, heeft het zich inmiddels ontwikkeld tot een vaste waarde binnen het internationale vrouwenvoetbal. Met een mix van talent, vechtlust en steeds meer professionele ondersteuning, zijn de Flames uitgegroeid tot een symbool van ambitie binnen de Belgische sportwereld.

Ook in de pers krijgen de Flames steeds meer aandacht, zo wordt er vaak in kranten niet meer gesproken over mannen-of vrouwenvoetbal, er staat bijvoorbeeld gewoon als titel 'interland tussen België en Italië'.

"Dan denk je verlekkerd..."

Not done volgens Marnix Peeters, columnist bij HLN. Die haalde zwaar uit dit weekend: "Dan denk je verlekkerd: ah, vanavond eens een goede pot voetbal, dat is lang geleden, dat gaat me ontspannen! En dan blijken het de Red Flames te zijn. Niks zo zenuwslopend om negentig minuten naar te kijken dan de Red Flames".

En Peeters was duidelijk op dreef, want het vervolg was nog pittiger. "Ik zeg het met het grootste respect voor de vrouw. Maar niet in het voetbal, dat zal elke sportliefhebber het met me eens zijn. De meesten gaan het wel niet meer hardop durven te zeggen. Dan word je gekapitteld. Mensen met enig aanzien moeten zéker zwijgen, want anders mogen ze niet meer in ‘De afspraak’." Zo heeft Marnix alvast geen hoge pet op van het vrouwenvoetbal.

Volgt u zijn mening?

Meest recent

KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

278
278
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

100
100
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

270
270
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

658
658
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

184
184
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

37
37
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

330
330
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

127
127
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

538
538
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

134
134
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

62
62
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

1150
1150
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

121
121
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

124
124
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

62
62
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

470
470
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

788
788
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

323
323
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

202
202
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

1080
1080
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

227
227
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

739
739
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

459
459
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

344
344

Meer sportnieuws