'Union SG en co leggen plots bom onder competitiestart'

door
'Union SG en co leggen plots bom onder competitiestart'

Het Belgisch voetbal heeft er weer een soap bij. Onlangs werd beslist dat Jong Genk ondanks een sportieve degradatie in de Challenger Pro League mocht blijven. Dat is volgens heel wat ploegen geen correcte weergave van competitiesport. Zij ondernemen verdere stappen, dat meldt Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Union SG & co ondernemen stappen

Francs Borains, Lokeren-Temse, Seraing en minstens twee amateurclubs trekken één dezer dagen naar het Belgische Mededingingsautoriteit. Landskampioen Union SG doet dit wellicht ook, maar met een apart individueel dossier. Zo dreigt er een impasse.

De redenenen om juridische stappen te ondernemen? Zij vinden het onacceptabel dat er vanaf het komende seizoen een quotum voor beloftenploegen in de Challenger Pro League is. Dat houdt in dat er altijd minstens vier beloftenploegen in de tweede klasse moeten uitkomen, wat betekent dat zij veel moeilijker kunnen degraderen dan de andere clubs.

Competitiestart uitgesteld?

Zo dreigt er weer een pittige soap in het Belgische voetbal. Als deze clubs hun gelijk zouden halen, dan is er een groot probleem. Dan zal er opnieuw gestemd moeten worden op de Algemene Vergadering van de Pro League.

Het quotum maakte immers deel uit van een gans pakket aan hervormingen, en als één specifiek onderdeel voor een rechtbank sneuvelt, vervalt ook de rest. Dat zou betekenen dat de profclubs opnieuw rond de tafel moeten over onder meer het format: naar 18 eersteklassers of niet? 

En zo dreigt in het slechtste geval de competitiestart in de Challenger Pro League op de helling te komen, volgens La Dernière Heure zelfs die van de Jupiler Pro League. Het worden alvast pittige dagen. 

Zullen zij gelijk krijgen?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

38
38
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

86
86
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

50
50
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

56
56
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

140
140
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

85
85
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

109
109
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

272
272
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

303
303
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

147
147
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

83
83
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

49
49
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

316
316
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

99
99
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

214
214
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

454
454
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws