Pro League luistert naar spelers: “Belangrijke investering”

door
Pro League luistert naar spelers: “Belangrijke investering”

De Pro League heeft vandaag de kalender voor komend seizoen bekendgemaakt. De Jupiler Pro League zal meteen van start gaan met twee gigantische knallers. Ook kwam CEO Lorin Parys met een nieuwe wedstrijdbal op de proppen.

De afgelopen seizoenen speelden alle clubs met een Kipsta-bal, het huismerk van Decathlon. Voorheen kozen sommige clubs voor een andere bal, maar dat is al even niet meer het geval. Sinds het seizoen 2023/2024 spelen alle clubs uit Jupiler Pro League, Challenger Pro League en Lotto Super League met dezelfde bal.

LEES OOK: Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Pro League luistert naar spelers

Parys gaf meer uitleg over de bal. De Pro League heeft geluisterd naar de feedback van onder meer de spelers. “Met Decathlon hebben we een partner die niet alleen kwaliteitsmateriaal levert, maar ook onze waarden deelt. Kipsta staat voor innovatie, duurzaamheid en toegankelijkheid en zet net zoals wij in op competities die constant vernieuwen, sportief sterk zijn en maatschappelijk relevant blijven”, citeert Het Nieuwsblad de CEO van de Pro League.

Er wordt gesproken over een “belangrijke investering in de toekomst”. “Samen zorgen we ervoor dat duizenden spelers, van jeugd tot prof, met topmateriaal kunnen presteren en groeien. Decathlon bouwde verder op de bal van de voorbije twee seizoenen en hield in het nieuwe ontwerp rekening met de feedback van de spelers. Die constructieve aanpak bewijst dat de samenwerking met Decathlon een belangrijke investering is in de toekomst van het Belgisch voetbal.”

Opvallend: ook op Europees vlak

Een kleine verandering tegenover vorig seizoen is dat de Kipsta-bal ook zal gebruikt worden door de Belgische clubs in Europa. Uiteraard niet in de Champions League, daar zal de iconische bal van Adidas worden gebruikt, maar in de Europa League en de Conference League zal de Kipsta-bal van Decathlon de wedstrijdbal worden.

Vind jij Kipsta een goed merk als wedstrijdbal?

Meest recent

Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

14
14
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

26
26
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

32
32
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

5
5
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

76
76
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

20
20
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

89
89
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

123
123
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

109
109
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

160
160
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

103
103
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

137
137
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

203
203
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

60
60
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

654
654
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

303
303
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

85
85
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

561
561
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

329
329
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

38
38
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

200
200
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

204
204
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

261
261
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

68
68

Meer sportnieuws