Club Brugge verliest twee talenten: “Daarom verhaal uit”

door
Club Brugge verliest twee talenten: “Daarom verhaal uit”

De jeugdopleiding van Club Brugge heeft de afgelopen jaren een enorme opmars meegemaakt. Voor het tweede seizoen op rij werd Club NXT ook als beste jeugdwerking van België verkozen. Met Lenn en Liam De Smet verliest Blauw-Zwart nu twee talenten aan KV Kortrijk.

Er is uiteraard veel concurrentie bij de A-kern van Club Brugge en verschillende talenten hopen via Club NXT door te breken bij de hoofdmacht van Nicky Hayen. De tweeling De Smet vond het echter tijd om ergens anders speelminuten te zoeken.

LEES OOK: 'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Verhaal was daarom uit

De contracten van Lenn en Liam De Smet liepen af bij Club Brugge. "Nee, er is daar niet lang en uitvoerig over gepraat. We voelden beiden dat het op was en dat ons verhaal uit was bij Club. We waren aan iets anders toe, maar we blijven Club heel dankbaar. We hebben er veel geleerd en ook de kans gekregen om profvoetbal te spelen”, citeert Het Nieuwsblad Lenn.

Met Maxim De Cuyper, Kyriani Sabbe, Chemsdine Talbi en Joaquin Seys braken verschillende talenten door in de A-kern. Dat zal niet het geval zijn voor Lenn en Liam De Smet. Zij hopen op een kans en speelminuten bij het gedegradeerde KV Kortrijk. Daar zullen ze in de Challenger Pro League aldus uitkomen tegen ex-club Club NXT.

Groot voordeel in 1B

De twee talenten kennen de Challenger Pro League al en Lenn spreekt toch van een groot voordeel. "Voordeel is dat we de reeks goed kennen. Zelf speelde ik er 77 matchen, Liam zelfs 84. Dat kan dus tellen. Iedereen wil graag in 1A voetballen, maar KV Kortrijk is ambitieus en wil zo snel mogelijk terugkeren. Al is iedereen ook realistisch, want evident wordt het zeker niet. We tekenden echter voor drie jaar en hopen om in die periode de stap te kunnen maken."

Hebben Lenn en Liam De Smet een goede keuze gemaakt door Club Brugge te verlaten?

Meest recent

'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

9
9
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

28
28
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

547
547
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

184
184
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

287
287
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

93
93
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

272
272
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

32
32
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

99
99
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

38
38
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

46
46
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

61
61
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

291
291
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

413
413
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

214
214
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

153
153
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

610
610
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

949
949
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

76
76
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

313
313
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

600
600
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

455
455
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

607
607

Meer sportnieuws