"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

door

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de Saudische topclub Al-Hilal. Het wordt voor verschillende pionnen hun vuurdoop bij de Koninklijke, die de voorbije weken een nieuwe weg insloeg.

Real blikt immers terug op een teleurstellend seizoen. Het werd zowel in La Liga als de bekerfinale afgetroefd door aartsrivaal FC Barcelona, terwijl ze in de Champions League al in de kwartfinale sneuvelden.

Daarom greep Real de laatste weken al stevig in. Met Dean Huijsen en Trent Alexander-Arnold werden er al twee defensieve aanwinsten binnengehaald voor de start van het toernooi, terwijl er ook een nieuwe trainer kwam. Carlo Ancelotti werd bondscoach van Brazilië en Xabi Alonso kwam hem vervangen.

Alonso geen succes gegund bij Real

De 43-jarige Spanjaard maakte de langverwachte overstap van Bayer Leverkusen, dat hij vorig seizoen naar de Duitse dubbel en de finale van de Europa League geleid had. Nu moet hij weer successen bezorgen aan de club waar hij van 2009 tot 2014 als speler al schitterde.

Sommigen hopen echter dat Alonso zal falen bij Real. "Ik wens hem geen succes toe, want hij speelt nu bij Real Madrid", verkondigde Javier Mascherano bijvoorbeeld op een persconferentie in de Verenigde Staten.

Van ploegmaats naar rivalen

De Argentijn is momenteel ook aan de slag op het WK als coach van Inter Miami. Hij was als speler nog ploegmaat van Alonso bij Liverpool, maar daarna werden ze rivalen. Mascherano kwam daarna immers nog jaren uit voor Barça.

Vandaar dus dat Mascherano stiekem hoopt dat zijn oude collega faalt. "Ik ben er zeker van dat hij het daar als trainer geweldig zal doen", denkt hij echter wel. "Dat heeft hij ook bij Bayer Leverkusen gedaan. Hij is een geweldige kerel. Ik heb drie jaar lang met hem mogen spelen."

JOUW MENING TELT:
Zal Alonso de verwachtingen kunnen inlossen bij Real?

Meest recent

'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

97
97
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

180
180
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

797
797
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

116
116
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

295
295
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

270
270
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

152
152
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

108
108
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

107
107
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

167
167
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

63
63
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

495
495
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

144
144
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

355
355
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

57
57
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

81
81
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

534
534
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

107
107
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

124
124
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

743
743
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

233
233
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

349
349
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

304
304
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

244
244
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

75
75

Meer sportnieuws