RSC Anderlecht staat bekend om hun befaamde jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren streefde Club Brugge rivaal Paars-Wit voorbij. Club NXT werd voor het tweede jaar op rij verkozen tot beste jeugdopleiding van België. Anderlecht pakte het alvast anders aan en haalde met Naim Arab en Arnaud Djoum twee nieuwe pionnen binnen.
Arab wordt trainer bij de U23 van Anderlecht en Djoum gaat aan de slag bij de U16. Tegenover La Dernière Heure onthulde het trainersduo de grootse plannen van Anderlecht. Paars-Wit is van plan om weer volop de kaart van de jeugd te trekken. Er staat een veelbelovende generatie talenten te wachten.
Kaliber Lamine Yamal
Arab zal nauw samenwerken met het eerste elftal van Anderlecht om talenten te laten doorstromen. “Mijn doel was om het dichtste bij een eerste elftal te staan. Het was een logische stap van Eerste Amateur naar 1B waar ik meer middelen heb. Tim Borguet heeft ook enorme vaardigheden. Hij is niet van plan Neerpede te revolutioneren, maar zet een positieve stap door alle neuzen in dezelfde richting te laten wijzen.”
Djoum neemt de generatie van 2010 onder zijn hoede, een selectie waar enorm veel talent zit. “Mijn langetermijndoel is om de meeste jongeren te ondersteunen voor hun loopbaan. Op de kortere termijn wil ik dat zoveel mogelijk spelers voor het eerste team worden opgeroepen. Als er aan het einde van het seizoen er al één kan zijn, zou dat een succes zijn. Lamine Yamal was immers een basistitularis bij FC Barcelona op 16-jarige leeftijd.”
20 miljoen euro
Arab en Djoum willen de vechtersmentaliteit meer in de talenten zien te krijgen. “Iedereen weet hoe ze moeten voetballen in Neerpede, maar niet iedereen weet hoe ze mentaal sterk moeten blijven. Als ze erin slagen genieën te zijn in de mentaliteit en het leiderschap, creëer je spelers van 20 miljoen euro per seizoen”, klinkt het ambitieus.