'Zware misrekening: Club betaalt dubbel voor toptransfer'

door
'Zware misrekening: Club betaalt dubbel voor toptransfer'

Club Brugge dacht een koopje te doen, maar ziet zijn droomtransfer plots dubbel zo duur uitvallen. Wat eerst een strategisch bod leek, draaide uit op een dure les in onderhandelen.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Club dacht koopje te doen

Club Brugge voerde medio april gesprekken met Hamburger SV over de transfer van Ludovit Reis (24). De onderhandelingen met de Duitse tweedeklasser verliepen aanvankelijk in de goede richting, maar er moest nog een definitief akkoord bereikt worden.

Het was nog onduidelijk hoeveel Club Brugge exact zou betalen aan Hamburger SV, maar volgens Tomas Taecke, clubwatcher bij Het Laatste Nieuws, lag de verwachte transfersom rond de zes miljoen euro.

De Nederlandse journalist Stefan Bleeker van RTV Noord meldde dan weer dat er een vijfjarig contract klaarlag voor Reis en dat Club Brugge vijf miljoen euro zou neertellen.

Reis gaat bij Hamburger SV zijn laatste contractjaar in, en voor de Duitse club is de zomermercato een van de laatste kansen om nog een mooie transfersom te innen voor hun aanvoerder.

Promotie maakt het duurder

Alles hing echter af van het niveau waarop Hamburger SV volgend seizoen zou aantreden. Die Rothosen dwongen promotie naar de Bundesliga af, en dat bemoeilijkt de transfer voor Club Brugge aanzienlijk.

Het bestuur van Hamburger SV – met Stefan Kuntz (technisch directeur) en Claus Costa (directeur voetbal) – beschouwt Ludovit Reis als een sleutelfiguur in hun poging om zich te handhaven.

“Onze wens is om Ludo’s contract te verlengen”, verklaarde Kuntz tijdens de titelviering, aldus BILD. “Hij is een van onze topspelers.” Kuntz verkiest een contractverlenging met een forse loonsverhoging boven een verkoop.

Volgens BILD zou Reis echter al een vierjarig contract hebben getekend bij Club Brugge en heeft hij officieel gevraagd om Hamburger SV deze zomer te mogen verlaten.

Initiële bod ver onder verwachtingen

Club Brugge ging ervan uit dat Hamburger SV deze zomer zou willen cashen voor Ludovit Reis en hoopte daarvan te profiteren. Volgens Kicker bedroeg het eerste bod van Club Brugge amper 3 miljoen euro, ver onder de geschatte waarde.

Reis wil absoluut naar Club Brugge verhuizen, waar hij Europees voetbal kan spelen en zich in de kijker hoopt te spelen bij Oranje. Club Brugge verhoogde zijn bod tot 5,5 miljoen euro inclusief bonussen, maar ook dat werd resoluut geweigerd door Hamburger SV, volgens BILD.

Het Duitse medium meldde dat Hamburger SV hun aanvoerder zelfs liever gratis laat vertrekken in 2026 dan hem nu te verkopen. Brugse pogingen om contact op te nemen liepen vast; functionarissen van HSV zouden telefonisch amper bereikbaar zijn. “Een teken dat ze niet willen praten?”, aldus BILD.

Reis voert druk op, Brugge verdubbelt bod

Ludovit Reis nam intussen contact op met Merlin Polzin, coach van Hamburger SV, om duidelijk te maken dat hij geen toekomst meer ziet bij de club en de overstap naar Club Brugge wil forceren.

Volgens journalist Sacha Tavolieri is er opnieuw contact tussen Club Brugge en Hamburger SV. De Duitsers lijken te beseffen dat ze Reis niet kunnen houden. Een deal van 6 miljoen euro zou in de maak zijn, bijna het dubbele van het eerste bod van Club Brugge.

Enkel over de bonussen en een eventueel doorverkooppercentage moet nog onderhandeld worden. Daarmee zou de vraagprijs van Hamburger SV, die rond de 7 miljoen euro ligt, benaderd worden.

Heeft Club Brugge de Reis-deal onderschat?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

17
17
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

79
79
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

81
81
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

175
175
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

68
68
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

431
431
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

172
172
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

387
387
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

193
193
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

370
370
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

287
287
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

115
115
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

818
818
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

183
183
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

129
129
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

130
130
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

647
647
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

191
191
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

166
166
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

695
695
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws