Er was de voorbije weken heel wat beweging bij Standard. Oude bekenden Pierre François en Marc Wilmots werden teruggehaald als respectievelijk algemeen en sportief directeur, terwijl de toekomst van de club in handen gelegd werd van CEO Giacomo Angelini.
Die sloot immers een akkoord met A-CAP, dat de club in handen kreeg na de ondergang van 777 Partners. De Amerikanen zouden Standard voorlopig blijven financieren, terwijl Angelini op zoek ging naar mogelijke overnemers.
Deal tussen A-CAP en Angelini van de baan
Hij verkondigde enkele weken geleden op een vergadering met de supporters ook dat verschillende kandidaten zich ook al gemeld hadden. Maar nu staat het overnamescenario plots helemaal op de helling. A-CAP zorgt voor een verrassende wending.
Volgens het onderzoeksmedium Josimar, dat de voorbije jaren al uitgebreid berichtte over de situatie bij 777 en Standard, gaat de Amerikaanse firma plots een andere toer op. De deal met Angelini zou helemaal van de baan zijn.
Standard op veiling verkocht aan hoogste bieder
In plaats daarvan zou A-CAP alle aandelen van 777 in voetbalclubs - naast Standard ook nog Sevilla, Genoa, Red Star FC, Vasco da Gama en Hertha Berlijn - gaan verkopen in een veiling. Die zou vrijdag al plaatsvinden in New York.
De aandelen zouden daar verkocht worden aan de hoogste bieder. Het zou dus zomaar kunnen dat Standard vrijdag plots een nieuwe hoofdaandeelhouder heeft en het is nog maar de vraag wie dat zou worden.
🔴 Un énorme retournement de situation serait en cours concernant la vente du club.
— Au Cœur du Standard (@ACDStandard) June 5, 2025
A-CAP aurait finalement décidé de mettre aux enchères toutes les parts détenues par 777 Partners dans ses clubs de football.
Ces enchères devraient avoir lieu demain à New York.
La vente du…