Leko steekt mes in de rug: Antwerp voelt zich verraden

1258
Leko steekt mes in de rug: Antwerp voelt zich verraden

Ivan Leko stond op het verlanglijstje van zowel AA Gent als Antwerp FC. De Kroaat leek te kunnen kiezen tussen twee clubs, maar zijn uiteindelijke beslissing is op z’n minst opvallend. Wie zal straks met hem op het trainingsveld staan? En wat betekent dit voor Standard?

LEES OOK: Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Ivan Leko haalt het maximale uit Standard

Ivan Leko is een ambitieuze coach. Hij realiseerde vorig seizoen een kleine stunt door Standard met beperkte middelen naar de zevende plaats te loodsen. Hij koos voor realisme in plaats van romantiek om Standard zo hoog mogelijk te laten eindigen. Het is duidelijk dat de Kroaat het maximale uit zijn spelers haalde.

Leko wilde graag op Sclessin blijven, maar dan moest hij volgend seizoen een kern krijgen die kan meestrijden voor Play-off 1. Net zoals de rest van de staf wachtte hij op een beslissing over zijn toekomst van de nieuwe directie, maar volgens Sudinfo zou hij in elk geval niet uit eigen beweging vertrekken.

Opvallend is dat Leko nog geen contact had gehad met het nieuwe bestuur, hoewel zijn contract nog liep tot juni 2026. De communicatie tussen staf en bestuur haperde sinds het vertrek van Fergal Harkin.

Marc Wilmots zou binnenkort een beslissing nemen over Leko’s toekomst, maar volgens Het Laatste Nieuws lag de Kroaat niet in de bovenste schuif van de pas aangestelde technisch directeur van Standard.

“We zullen een serieus en diepgaand gesprek voeren. Het is ook belangrijk om te weten wat hij wil. We vergelijken onze visies,” zei Wilmots eind vorig seizoen. “Dan zien we wel…”

Spanningen rond Leko en mogelijke opvolging

Ivan Leko wat tot vandaag nog steeds coach van Standard, maar Sporza wist dat het verhaal eigenlijk ten einde liep. De Rouches konden in de play-offs geen enkele wedstrijd winnen en volgens Het Laatste Nieuws is Karel Geraerts een mogelijke opvolger.

Geraerts kent Standard goed, waar hij van 2004 tot 2007 speelde, maar ook (en vooral?) Marc Wilmots, die vorig seizoen naast hem werkte bij Schalke 04 toen Wilmots technisch directeur was en Geraerts trainer.

Er gingen geruchten over een dispuut tussen Leko en Wilmots, maar de club ontkende dat officieel in een persbericht: “We zijn het niet gewend om op geruchten te reageren, maar uit respect voor Ivan Leko willen we benadrukken dat de berichten in de pers niet kloppen. Dit hebben we ook zo gecommuniceerd naar de betrokken journalisten.”

In Sclessin staat de hervatting van de training gepland op 19 juni, met de traditionele fysieke testen. Met nog minder dan twee weken te gaan tot de start van de voorbereiding op het seizoen 2025-2026 is het nog onduidelijk wie de coach van de Rouches zal zijn.

AA Gent en Antwerp volgen Leko op de voet

AA Gent volgde de situatie van Ivan Leko van dichtbij. De Buffalo’s rekenen op Michel Louwagie om met de borstel door de kern te gaan en om contacten te leggen met potentiële coaches voor de opvolging van Danijel Milicevic.

Omdat de sfeer in de kleedkamer bijna onder nul zakte, zocht Louwagie een trainer die opnieuw discipline kan brengen en de groep scherp kan zetten. Daarom viel e naam van Leko al een tijd in de Planet Group Arena, net als die van Rik De Mil (Sporting Charleroi).

Gent zag Leko als de ideale coach om de kloof met de top drie te dichten en om goed voetbal te combineren met strijdlust. Ook Antwerp FC denkt na over de trainerspositie. Andries Ulderink haalde de doelstelling niet (geen Europees voetbal) en zal vertrekken op de Bosuil.

De Great Old bereidt zijn opvolging voor en Ivan Leko stond op de lijst van Marc Overmars. De Kroaat was in 2020 actief bij Antwerp, waar hij de Beker van België won. Leko werd intern geopperd, maar ook hier concurreert hij met De Mil, die ook hoog aangeschreven staat in Deurne-Noord.

Tijdens zijn periode bij Antwerp liet Leko een goede indruk achter bij voorzitter Paul Gheysens en CEO Sven Jaecques. Leko zelf heeft een terugkeer naar Antwerp nooit uitgesloten en een ander voordeel is dat hij op een steenworp van de Bosuil woont.

Volgens Het Nieuwsblad waren Gheysens en Jaecques alvast gewonnen voor een terugkeer van de Kroaat.

Leko kiest verrassend voor AA Gent

Uiteindelijk koos Ivan Leko toch voor AA Gent. Een opmerkelijke wending, want Antwerp FC leek lange tijd in polepositie te liggen. Maar achter de schermen speelde ook het financiële plaatje een rol.

Leko lag nog onder contract bij Standard tot 2026, en er moest dus een akkoord komen over een ontslagvergoeding. Volgens La Dernière Heure konden de Luikenaars die som moeilijk ophoesten, waardoor het dossier bleef aanslepen.

Bij Gent ging het sneller vooruit: de club toonde daadkracht én wist Leko uiteindelijk te overtuigen met een duidelijk sportief project én de juiste garanties.

Hoewel Leko persoonlijke affiniteit had met Antwerp en ook op steun kon rekenen van het bestuur, koos hij voor het avontuur aan de Planet Group Arena.

Daar wacht hem de opdracht om opnieuw aansluiting te vinden met de top van het klassement en een frisse wind te laten waaien door een ontgoochelde spelersgroep.

Antwerp moet dus opnieuw op zoek naar een coach, terwijl Gent vol vertrouwen de voorbereiding op het nieuwe seizoen kan aanvatten met hun nieuwe T1.

Goede keuze van Leko?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

16
16
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

24
24
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

37
37
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

373
373
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

63
63
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

71
71
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

22
22
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

276
276
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

328
328
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

287
287
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

252
252
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

312
312
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

105
105
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

124
124
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

193
193
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

195
195
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1169
1169
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95

Meer sportnieuws