Leko steekt mes in de rug: Antwerp voelt zich verraden

door
Leko steekt mes in de rug: Antwerp voelt zich verraden

Ivan Leko stond op het verlanglijstje van zowel AA Gent als Antwerp FC. De Kroaat leek te kunnen kiezen tussen twee clubs, maar zijn uiteindelijke beslissing is op z’n minst opvallend. Wie zal straks met hem op het trainingsveld staan? En wat betekent dit voor Standard?

LEES OOK: Leko dumpt floptransfer: AA Gent maakt exit wereldkundig

Ivan Leko haalt het maximale uit Standard

Ivan Leko is een ambitieuze coach. Hij realiseerde vorig seizoen een kleine stunt door Standard met beperkte middelen naar de zevende plaats te loodsen. Hij koos voor realisme in plaats van romantiek om Standard zo hoog mogelijk te laten eindigen. Het is duidelijk dat de Kroaat het maximale uit zijn spelers haalde.

Leko wilde graag op Sclessin blijven, maar dan moest hij volgend seizoen een kern krijgen die kan meestrijden voor Play-off 1. Net zoals de rest van de staf wachtte hij op een beslissing over zijn toekomst van de nieuwe directie, maar volgens Sudinfo zou hij in elk geval niet uit eigen beweging vertrekken.

Opvallend is dat Leko nog geen contact had gehad met het nieuwe bestuur, hoewel zijn contract nog liep tot juni 2026. De communicatie tussen staf en bestuur haperde sinds het vertrek van Fergal Harkin.

Marc Wilmots zou binnenkort een beslissing nemen over Leko’s toekomst, maar volgens Het Laatste Nieuws lag de Kroaat niet in de bovenste schuif van de pas aangestelde technisch directeur van Standard.

“We zullen een serieus en diepgaand gesprek voeren. Het is ook belangrijk om te weten wat hij wil. We vergelijken onze visies,” zei Wilmots eind vorig seizoen. “Dan zien we wel…”

Spanningen rond Leko en mogelijke opvolging

Ivan Leko wat tot vandaag nog steeds coach van Standard, maar Sporza wist dat het verhaal eigenlijk ten einde liep. De Rouches konden in de play-offs geen enkele wedstrijd winnen en volgens Het Laatste Nieuws is Karel Geraerts een mogelijke opvolger.

Geraerts kent Standard goed, waar hij van 2004 tot 2007 speelde, maar ook (en vooral?) Marc Wilmots, die vorig seizoen naast hem werkte bij Schalke 04 toen Wilmots technisch directeur was en Geraerts trainer.

Er gingen geruchten over een dispuut tussen Leko en Wilmots, maar de club ontkende dat officieel in een persbericht: “We zijn het niet gewend om op geruchten te reageren, maar uit respect voor Ivan Leko willen we benadrukken dat de berichten in de pers niet kloppen. Dit hebben we ook zo gecommuniceerd naar de betrokken journalisten.”

In Sclessin staat de hervatting van de training gepland op 19 juni, met de traditionele fysieke testen. Met nog minder dan twee weken te gaan tot de start van de voorbereiding op het seizoen 2025-2026 is het nog onduidelijk wie de coach van de Rouches zal zijn.

AA Gent en Antwerp volgen Leko op de voet

AA Gent volgde de situatie van Ivan Leko van dichtbij. De Buffalo’s rekenen op Michel Louwagie om met de borstel door de kern te gaan en om contacten te leggen met potentiële coaches voor de opvolging van Danijel Milicevic.

Omdat de sfeer in de kleedkamer bijna onder nul zakte, zocht Louwagie een trainer die opnieuw discipline kan brengen en de groep scherp kan zetten. Daarom viel e naam van Leko al een tijd in de Planet Group Arena, net als die van Rik De Mil (Sporting Charleroi).

Gent zag Leko als de ideale coach om de kloof met de top drie te dichten en om goed voetbal te combineren met strijdlust. Ook Antwerp FC denkt na over de trainerspositie. Andries Ulderink haalde de doelstelling niet (geen Europees voetbal) en zal vertrekken op de Bosuil.

De Great Old bereidt zijn opvolging voor en Ivan Leko stond op de lijst van Marc Overmars. De Kroaat was in 2020 actief bij Antwerp, waar hij de Beker van België won. Leko werd intern geopperd, maar ook hier concurreert hij met De Mil, die ook hoog aangeschreven staat in Deurne-Noord.

Tijdens zijn periode bij Antwerp liet Leko een goede indruk achter bij voorzitter Paul Gheysens en CEO Sven Jaecques. Leko zelf heeft een terugkeer naar Antwerp nooit uitgesloten en een ander voordeel is dat hij op een steenworp van de Bosuil woont.

Volgens Het Nieuwsblad waren Gheysens en Jaecques alvast gewonnen voor een terugkeer van de Kroaat.

Leko kiest verrassend voor AA Gent

Uiteindelijk koos Ivan Leko toch voor AA Gent. Een opmerkelijke wending, want Antwerp FC leek lange tijd in polepositie te liggen. Maar achter de schermen speelde ook het financiële plaatje een rol.

Leko lag nog onder contract bij Standard tot 2026, en er moest dus een akkoord komen over een ontslagvergoeding. Volgens La Dernière Heure konden de Luikenaars die som moeilijk ophoesten, waardoor het dossier bleef aanslepen.

Bij Gent ging het sneller vooruit: de club toonde daadkracht én wist Leko uiteindelijk te overtuigen met een duidelijk sportief project én de juiste garanties.

Hoewel Leko persoonlijke affiniteit had met Antwerp en ook op steun kon rekenen van het bestuur, koos hij voor het avontuur aan de Planet Group Arena.

Daar wacht hem de opdracht om opnieuw aansluiting te vinden met de top van het klassement en een frisse wind te laten waaien door een ontgoochelde spelersgroep.

Antwerp moet dus opnieuw op zoek naar een coach, terwijl Gent vol vertrouwen de voorbereiding op het nieuwe seizoen kan aanvatten met hun nieuwe T1.

🔥 Wat iedereen nu leest

Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Zware klappen voor Kompany, zelfs uit onverwachte hoek
Zware klappen voor Kompany, zelfs uit onverwachte hoek

Goede keuze van Leko?

Meest recent

'Union SG wacht niet af: opvolger Ivanovic al in aantocht'

Bij Union SG gaan ze weldra de transfer van Franjo Ivanovic naar Benfica aankondigen. Alweer de ...

5
5
Lommel SK haalt zéér grote slag thuis met ex-speler RSCA

Lommel SK trekt dit seizoen iets meer de Belgische kaart, wat ook heel erg nodig is. De club moet ...

18
18
'Patris en Reynolds maken deel uit van pikant transferplan'

In deze periode wordt er door clubs héél veel geïnformeerd naar spelers. Zo is er ...

32
32
Van Courtois tot Baggio: Tripletta laat fans watertanden

Voetbal is anno 2025 misschien wel populairder dan ooit. Het is de grootste sport ter wereld. De ...

17
17
'Club Brugge moet weer aan tafel: topclub meldt zich'

Bij Club Brugge staat er nog heel wat te gebeuren. In- en uitgaand mogen de fans nog het een en ...

533
533
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen: ‘Fiasco’"

Ruben Van Gucht en Ine Beyen werden door 'Dag Allemaal' al een paar keer aan mekaar gekoppeld. De ...

125
125
Anderlecht kondigt komst nieuwe doelman aan

Anderlecht reisde woensdag af naar Zweden, waar het donderdag zijn terugwedstrijd in de tweede ...

106
106
'Schoktransfer Jasper Cillessen naar Eredivisie-club'

Vorig seizoen koos Jasper Cillessen voor een opvallend avontuur bij Las Palmas, maar dat eindigde ...

75
75
'Standard baalt en ziet transfer nog gekaapt worden'

Standard was deze zomer zeer actief op de transfermarkt. Dat leverde op de openingsspeeldag meteen ...

128
128
'Nieuwe wending: droomtransfer De Winter dichterbij'

Het lijken nog drukke weken te gaan worden voor een aantal Rode Duivels. Verschillende transfers ...

49
49
'Ajax wil toeslaan: JPL-ster staat hoog op lijstje'

Ajax was deze zomer nog niet al te actief op de transfermarkt. De Nederlandse grootmacht haalde tot ...

96
96
'STVV ziet na Bertaccini nog sterkhouder vertrekken'

STVV nam vorig weekend een knappe start in de Jupiler Pro League, want het wist in zijn ...

139
139
Hayen neemt enorm risico: "Ik stel me daar vragen bij"

Club Brugge kan tot dusver best tevreden zijn over zijn seizoensbegin. Ondanks dat de kern nog lang ...

245
245
'Man Utd beslist: knaltransfer Lammens op til?'

Senne Lammens begon het seizoen nog als nummer één bij Antwerp, maar op de Bosuil ...

246
246
'Lionel Messi pakt plots uit met peperdure Barbie-Bom'

Lionel Messi schittert niet alleen op het veld, maar ook om zijn pols. De ster van Inter Miami is ...

81
81
Gert Verheyen trapt verrassend nieuw hoofdstuk op gang

Als speler en coach kende hij successen, als analist blijft hij scherp, maar Gert Verheyen verraste ...

399
399
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Union, Bertaccini naar topclub'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

238
238
Schok in Anderlecht-selectie: publiekslieveling weg

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen BK Hacken. In de ...

988
988
‘Monstertransfer Loïs Openda in stroomversnelling’

Loïs Openda is gewild op de zomermercato. De aanvaller van RB Leipzig is klaar voor een stap ...

165
165
Westerlo pakt ferm uit: Belgisch toptalent is binnen

Westerlo is de afgelopen jaren aan een opmars bezig. De Kemphanen zijn ambitieus en de Turkse ...

149
149
'Rits grof wild: volgende gegadigde meldt zich bij RSCA'

Bij RSC Anderlecht moet Olivier Renard zich ook dringend gaan roeren inzake uitgaande transfers. ...

446
446
Kompany juicht: Bayern heeft absolute topaanwinst beet

Bayern München was vorig seizoen oppermachtig in de Bundesliga en won de titel. In Europa deden ...

152
152
Scherpe uithaal naar Renard: "Niks geleerd van Stassin?"

Sinds Olivier Renard neerstreek in RSC Anderlecht rolt het geld plots héél erg vlot, ...

738
738
'Transferbom: Neymar keert terug naar Europa'

Zien we Neymar deze zomer terugkeren naar de Europese velden? De speler lijkt er alvast voor open te ...

462
462
Antwerp verrast met voormalige speler van Club Brugge

Bij Royal Antwerp FC werken ze al enige tijd goed met de jeugd en Jean Kindermans moet van de Great ...

259
259

Meer sportnieuws