Coachbom Anderlecht: de gok die niemand zag aankomen

door
Coachbom Anderlecht: de gok die niemand zag aankomen

Achter gesloten deuren in het Lotto Park werd een opvallende beslissing genomen waar niemand op had gerekend. Ondanks twijfels, kritiek en geruchten over nieuwe namen koos de clubtop voor een verrassende piste als nieuwe hoofdcoach.

Hasi krijgt onverwachts vertrouwen: gok of geniale zet?

Wouter Vandenhaute en Olivier Renard staken hun nek uit met de aanstelling van Besnik Hasi als opvolger van de ontslagen David Hubert. “Hopelijk volgen de resultaten snel, anders staat het kot opnieuw in brand,” voegde Patrick Goots eraan toe.

Niet toevallig tekende Hasi bij Anderlecht slechts een contract tot het einde van het seizoen, weliswaar met een optie op verlenging van onbepaalde duur.

Zelfs als Hasi de doelstellingen zou halen, meer punten zou sprokkelen en de felbegeerde Beker van België zou winnen, werd er niet gegarandeerd dat de optie automatisch gelicht zou worden.

Hasi kende echter geen droomstart bij Anderlecht. Hij verloor zijn eerste drie wedstrijden, wat hem meteen de slechtst startende trainer in de clubgeschiedenis maakte.

Zijn resultaten waren niet beter dan die van zijn voorganger Hubert, en de trainerswissel leek dan ook geen succes. Bovendien werd de Beker van België niet gewonnen, terwijl dat nochtans dé grote doelstelling was bij zijn aanstelling.

“Als Hasi zijn minimale doelstelling – Europees voetbal – niet haalt, kan hij dan blijven?” vroeg Kevin Sauvage zich af in Dans le Vestiaire.

Harde cijfers, harde twijfels

Besnik Hasi pakte in de Champions' Play-offs amper 10 op 30 en verloor de bekerfinale, waardoor zijn toekomst bij Anderlecht hoogst onzeker werd. Paars-wit haalde zelfs nul op achttien tegen de top drie.

De Kosovaar leek niet meteen in de langetermijnplannen van Sporting te passen en volgens La Dernière Heure werd hij deze zomer nauwelijks geconsulteerd over transfers, noch over de eventuele komst van Edward Still als assistent.

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Olivier Renard en Tim Borguet de afgelopen weken de trainersmarkt afspeurden op zoek naar alternatieven. Namen als Mark van Bommel, Henrik Rydström (coach van Malmö), Philippe Clement, Hein Vanhaezebrouck, Karel Geraerts en Luka Elsner deden de ronde in het geruchtencircuit.

Het duo stelde een longlist op, die intussen herleid werd tot een shortlist met een beperkt aantal namen. Verrassend genoeg prijkt Hasi daar bovenaan. Vooral omdat andere coaches nog onder contract liggen, te duur zijn, of niet staan te springen om coach van Anderlecht te worden.

Alle ogen opnieuw op Hasi gericht

Alles wijst erop dat Besnik Hasi ook volgend seizoen T1 blijft bij Anderlecht. Hij is momenteel de meest concrete piste voor Olivier Renard en Tim Borguet. Hasi gaf ook steeds aan dat Anderlecht zijn absolute prioriteit was en weigerde gesprekken met andere geïnteresseerde clubs.

Sporting ondergaat deze zomer een stevige facelift, en Hasi wordt gezien als de geknipte man om wat pit te brengen in de fletse spelersgroep. “Hasi kan met zijn ‘Balkan-uitbarstingen’ wat peper in die mannen hun gat steken,” zei Frank Raes eerder al in Gazet van Antwerpen.

“Hij is een type Diego Simeone (de coach van Atlético Madrid, red.): een brok energie en agressie. Hij loopt zich voortdurend op te winden langs de zijlijn. En net dat is wat Anderlecht nodig heeft: nijd en overgave,” stelde Hans Vandeweghe in De Morgen.

Hasi kent de huidige spelerskern en de club, en wordt gewaardeerd om de passie die hij in zijn werk legt. Zijn kennis van de spelersgroep, zijn bezieling en zijn onvoorwaardelijke liefde voor paars-wit zijn troeven die hem onderscheiden van andere kandidaat-coaches.

Anderlecht snakt naar rust en vastheid

Daarnaast heeft Besnik Hasi een goede verstandhouding met Olivier Renard, wat ook een belangrijke factor is. Renard is tevreden over de impact die Hasi sinds zijn terugkeer had op de spelersgroep, en er is geen enkele garantie dat een andere coach betere resultaten zou boeken.

Voor de vierde keer op één jaar opnieuw van nul beginnen met een nieuwe T1 lag moeilijk in het Lotto Park. Daarom kiest men nu bewust voor stabiliteit. Met de juiste profielen kan Hasi’s werk ook eerlijk geëvalueerd worden – iets wat vorig seizoen niet mogelijk was.

Hasi werkt bovendien graag met de jeugd, wat volledig aansluit bij de koers die paars-wit wil varen. Hij is financieel haalbaar voor Anderlecht: hij heeft een goed, maar zeker geen buitensporig contract, en hij staat open voor het samenwerken met assistenten die de club zelf aanreikt.

In zijn contract zit een optie die, indien gelicht, automatisch leidt tot een overeenkomst van onbepaalde duur. Of Anderlecht die optie effectief benut, of men liever op een andere manier een akkoord sluit, valt nog af te wachten.

JOUW MENING TELT:
Hasi blijft T1: goede beslissing van RSCA?

Meest recent

'Westerlo legt bod neer voor Zuid-Amerikaanse parel'

Bij Westerlo hoopten ze dit seizoen stiekem om zich in de strijd om de top zes te kunnen mengen, ...

22
22
'Wilmots blijft gaan en polst naar volgende oude bekende'

Er blijft voorlopig heel wat onduidelijkheid over de toekomst van Standard met nog altijd een ...

54
54
'Antwerp haalt nieuwste aanwinst voor spotprijs binnen'

Het voorbije anderhalf jaar moest Antwerp al de tering naar de nering zetten, want het kan niet meer ...

167
167
'Verrassende bestemming lonkt voor Dendoncker'

Met Cedric Hatenboer, Mihajlo Cvetkovic en deze week nog Zoumana Keita presenteerde Anderlecht al ...

388
388
Zoveelste clash met Eto'o: Brys haalt keihard uit

Iets meer dan een jaar is Marc Brys ondertussen aan de slag als bondscoach van Kameroen en dat is al ...

134
134
'Hoefkens wil bij Club Brugge gaan shoppen'

De trainerscarrière van Carl Hoefkens liep tot dusver nog niet over rozen, want zowel bij ...

274
274
'Real Madrid heeft weer beet: akkoord voor aanwinst drie'

Real Madrid wil straks een statement maken op het WK voor clubs. De Koninklijke wil het nieuwe ...

170
170
'Vertrek Leko zorgt voor stevige leegloop bij Standard'

Ivan Leko wist dit seizoen lange tijd te verbazen met Standard, dat met beperkte middelen vrijwel ...

299
299
Bruno Fernandes beslist definitief over vertrek bij Man Utd

Manchester United blikt terug op een absoluut rampseizoen. Met een zestiende plaats zette het zijn ...

75
75
Beresterke Wullaert loodst Flames naar straffe prestatie

De Red Flames stonden vanavond voor een belangrijke partij in de Nations League. Ze moesten winnen ...

276
276
Mertens breekt bij afscheid: "Dat vertellen wordt het moeilijkste"

Dries Mertens kreeg een prachtig afscheid bij Galatasaray en er vielen veel tranen. Het was drie ...

95
95
'Wéér jackpot voor Union SG: monsterbod op komst'

De kans dat Union SG toch wel wat smaakmakers gaat verliezen, lijkt stilaan groter en groter te ...

249
249
Renard als roofdier: sterspits op weg naar het Lotto Park?

Anderlecht zit deze zomer niet stil en is actief op zoek naar een nieuwe doelpuntenmaker. Met ...

906
906
'Antwerp verrast en heeft international bijna beet'

Bij Royal Antwerp FC moeten ze spelers verkopen om de financiën in evenwicht te houden ...

862
862
Union SG legt spits vast: contract tot medio 2029

Union SG hoopt Promise David en Franjo Ivanovic aan boord te houden. Beide spitsen liggen goed in de ...

55
55
Inzaghi weg bij Inter, nieuwe club geeft monsterloon

Simone Inzaghi heeft vandaag zoals verwacht afscheid genomen als coach van Inter. De geruchten ...

84
84
'Vanaken versus Tielemans: Garcia hakt knoop door'

De weg naar het WK begint voor de Rode Duivels vrijdag in Noord-Macedonië, een paar dagen later ...

422
422
'Jackpot voor Club Brugge: transferstrijd barst los'

Ardon Jashari blijft mogelijk nog op post, en ook Christos Tzolis gaat na amper één ...

318
318
'Antwerp of AA Gent: topkandidaat hakt knoop door'

Officieel bedankte tot dusver enkel AA Gent al Danijel Milicevic voor bewezen diensten, maar de ...

492
492
'Beerschot zoekt coach bij Club Brugge & Zulte Waregem'

Dirk Kuyt zijn aflopend contract wordt niet meer verlengd, en dus is Beerschot op zoek naar een ...

238
238
'Grote kuis bij AA Gent: Louwagie laat koppen rollen'

De rampzalige play-offs kostten Danijel Milicevic de kop bij AA Gent, maar ook de kleedkamer belooft ...

799
799
Coucke versus Vandenhaute: meer details lekken uit

RSC Anderlecht koos voor stabiliteit door Besnik Hasi aan boord te houden als T1, maar achter de ...

764
764
'Transfervuurwerk in Brugge: Club laat miljoenen rollen'

De rekening van Club Brugge zal tijdens de komende zomermercato andermaal stevig worden gespijsd, ...

1167
1167
Bliksemvertrek bij Anderlecht? Huerta spreekt klare taal

RSC Anderlecht gaat een drukke zomer tegemoet, want tal van spelers lijken op weg naar de uitgang ...

522
522
Coucke doet smeekbede op Instagram – en het gaat niet over RSCA

Marc Coucke was de laatste weken weer niet uit het nieuws weg te slaan. Volgens Humo ligt de ...

252
252

Meer sportnieuws