'Anderlecht start miljoenenpoker met JPL-topper'

door
'Anderlecht start miljoenenpoker met JPL-topper'

Een jong toptalent uit de Jupiler Pro League heeft zich in ijltempo in de kijker gespeeld bij verschillende grote clubs. Zowel Belgische als buitenlandse topteams staan in de rij om hem binnen te halen. En ook Anderlecht lijkt nu mee te dingen in een transferdossier dat wel eens miljoenen zou kunnen kosten.

LEES OOK: Oorlog bij DAZN: analisten vliegen elkaar naar de keel

Titraoui op de radar van Anderlecht en co

Yacine Titraoui kwam vorige zomer naar Sporting Charleroi, waar hij een contract voor drie jaar tekende met een optie op een extra seizoen. De 21-jarige middenvelder zal volgend seizoen wellicht niet meer voor de Zebra’s uitkomen, want ook Anderlecht heeft nu interesse getoond.

Buitenlandse clubs zoals Lille OSC, Toulouse, AS Monaco, OGC Nice, Eintracht Frankfurt en Hull City volgen hem eveneens op de voet.

Anderlecht is onder de indruk van Titraoui, die zowel als centrale als defensieve middenvelder kan uitgespeeld worden. Olivier Renard zal stevig moeten onderhandelen, want Titraoui ligt nog tot medio 2027 onder contract bij Charleroi, dat bovendien een optie heeft om die verbintenis met een extra jaar te verlengen.

Charleroi betaalde destijds 1,2 miljoen euro voor hem, en intussen wordt zijn marktwaarde al op 3,5 miljoen euro geschat. Bovendien zal Sporting eerst moeten verkopen vooraleer het zelfs maar kan overwegen om Titraoui te laten vertrekken.

Anderlecht neemt komende zomer afscheid van Leander Dendoncker, en ook de toekomst van Théo Leoni, Majeed Ashimeru en Mats Rits is onzeker. De jonge Nathan De Cat en Cédric Hatenboer kunnen het paars-witte middenveld voorlopig nog niet dragen, waardoor versterking broodnodig is.

De nieuwe Zorgane?

Yacine Titraoui kwam vorige zomer over van de Algerijnse topclub Paradou AC. Op het veld wist hij zich sneller te bewijzen dan in de Franse taal. Sporting Charleroi is zijn eerste buitenlandse ervaring, en hoewel hij het mentaal niet altijd gemakkelijk had, speelde hij al snel concurrent Étienne Camara uit de ploeg.

Titraoui is sterker aan de bal en deed de aanvankelijk onmisbare Camara naar de bank verdwijnen. “Is Titraoui trouwens de nieuwe Zorgane?” vroeg La Dernière Heure zich af.

Titraoui is dynamischer, flamboyanter en agressiever dan zijn landgenoot, maar samen vormen ze een technisch sterk en complementair duo op het middenveld van de Carolo’s. Ondanks zijn drang om zich te profileren, besteedt hij ook veel aandacht aan zijn defensieve taken.

Zijn verstandhouding met Adem Zorgane is uitstekend, al had de technische staf aanvankelijk logische twijfels over de balans van het duo, dat op papier wat onevenwichtig leek. Toch lijkt het alsof de twee al jaren samenspelen, terwijl ze elkaar pas vorige zomer voor het eerst ontmoetten.

Een toonbeeld van professionalisme

“Hij is een van de beste professionals die ik ken. Wat er ook gebeurt, hij blijft altijd positief, heeft een ongelooflijke mentaliteit en werkt onvermoeibaar. Zelfs als hij ontgoocheld is, zal hij nooit iets negatiefs zeggen,” verklaarde Rik De Mil, coach van Charleroi, eerder dit seizoen.

Zijn grootste troef is zijn spelvolume: hij staat nooit stil en bestrijkt het hele veld. Onder druk weet hij in kleine ruimtes efficiënt te passen dankzij zijn techniek.

Titraoui is een echte box-to-box: dynamisch, opbouwend en onverzettelijk. “Ik heb nog nooit zo’n hardwerkende middenvelder gezien,” zei de T1 van Charleroi al meermaals.

De Algerijn speelde zich de voorbije weken en maanden nadrukkelijk in de kijker bij binnen- en buitenlandse clubs en groeide uit tot een van de sterkhouders van Sporting Charleroi. Volgens Le Soir staat een transfer deze zomer niet op de agenda van het bestuur, al beseffen ze maar al te goed dat zijn prestaties niet onopgemerkt zijn gebleven.

Prijskaartje van 10 miljoen euro

Le Soir schrijft dat de marktwaarde van Yacine Titraoui in één seizoen gestegen is van 1,5 naar 3,5 miljoen euro, volgens cijfers van transfermarkt.com. Toch waarschuwt de krant dat hij eerst moet bevestigen vooraleer een transfer aan de orde is.

Sporting Charleroi is voorlopig niet van plan om Titraoui te verkopen, maar zou volgens buitenlandse bronnen wel een prijskaartje van 10 miljoen euro op hem geplakt hebben.

Dat is wellicht te hoog gegrepen voor Anderlecht, dat eerder mikt op betaalbare spelers met groeipotentieel.

Lille OSC zou op dit moment in polepositie liggen om Titraoui binnen te halen. Charleroi beschikt bovendien nog over een optie om zijn contract met een extra jaar te verlengen, tot juni 2028. Daarmee behouden de Carolo’s de volledige controle over het transferdossier-Titraoui.

Anderlecht moet Titraoui halen

Meest recent

'Bromance' Club en Barça: topdeals én anonieme passage

Club Brugge en FC Barcelona deden de afgelopen vijftien jaar toch wel wat zaken met elkaar. Drie ...

26
26
Anderlecht slaat weer toe: contract tot medio 2028

RSC Anderlecht heeft een volgend dossier tot een goed einde weten te brengen. De Brusselaars hebben ...

42
42
Oude bekende onthult: zo kan Club Barça kloppen

Na nederlagen tegen Atalanta en Bayern München kan Club Brugge wel een driepunter gebruiken in ...

16
16
Sonck keihard voor Antwerp: "Hoe is het mogelijk?"

Het lijkt met Antwerp alleen maar van kwaad naar erger te gaan. De Great Old liet zich vorig weekend ...

70
70
'Barça kent eindelijk datum voor terugkeer naar Camp Nou'

Om 21u treffen Club Brugge en FC Barcelona elkaar in de Champions League. Dat is ook een duel tussen ...

65
65
Lavia is eindelijk terug: Chelsea onthult plannetje

Weinig Belgische spelers werden de voorbije jaren zo'n grote toekomst voorspeld als Roméo ...

63
63
De Condé waarschuwt: Genk trekt les uit vorig seizoen

KRC Genk kende een woelig seizoensbegin, met resultaten die aanvankelijk toch tegenvielen. De ...

81
81
TD Man Utd onthult de waarheid achter transfer Lammens

Senne Lammens is intussen een tweetal maanden aan de slag bij Manchester United en in die periode is ...

111
111
Johan Derksen incasseert mokerslag in zaak-Borsato

De ontuchtzaak tegen Marco Borsato blijft de gemoederen bezighouden, niet alleen vanwege de ...

75
75
Pocognoli met straffe prestatie in CL-geschiedenisboeken

Het was dinsdag een avond met wisselend succes voor de Belgen in de Champions League. Union ging ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Hayen naar Celtic?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

265
265
Bart Verhaeghe grijpt in bij Club: “Hij daagt ons uit”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona, maar eerst moet Club NXT de ...

333
333
‘Alsnog monsterschorsing Max Dean, ook Foulon hangt’

Max Dean (KAA Gent) en Daam Foulon (Antwerp) leken een strafvermindering te krijgen, maar volgens ...

403
403
De Condé schuift ‘nieuwe Vanaken’ naar voren bij Genk

KRC Genk neemt het in de Europa League op tegen Braga. De Limburgers wonnen eerder al van Rangers, ...

227
227
Hayen heeft 'verrassing' in petto voor FC Barcelona

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart lijkt voor een haast ...

194
194
Foute transferkeuze bij Union SG? "Dat zijn ze vergeten"

Union SG verloor met 3-1 van Atlético Madrid. De Brusselaars verdienden meer, maar offensief ...

61
61
David Beckham breekt volledig na onverwachte gebeurtenis

David Beckham is een echt icoon van het Engelse voetbal. De sierlijke middenvelder maakte furore op ...

43
43
Hayen hakt de knoop door: deze spelers starten

Club Brugge speelt vanavond om 21u in eigen huis tegen FC Barcelona. Een galamatch pur sang. ...

192
192
'Anderlecht met waanzinnig plan: Rode Duivel naar Brussel?'

RSC Anderlecht moet in januari versterking halen, want met deze kern zal het zéér ...

584
584
Simeone maakt diepe buiging: "Union SG..."

Diego Simeone hoopte met zoveel mogelijk goals verschil te winnen van Union SG, maar Atlético ...

208
208
Spaanse pers velt héél verrassend oordeel over Union SG

Union SG speelde een goede partij tegen Atlético Madrid, maar offensief en defensief is er ...

258
258
Patro misnoegd en luidt alarmbel bij Pro League

Patro Eisden is een club die vaak op de barricades staat. Ook nu weer. De club uit de Challenger Pro ...

126
126
Masterclass Kompany: Neuer verklapt 'geheim'

Bayern München won met 1-2 op het veld van PSG. De Duitse club heeft zo zestien matchen op rij ...

460
460
Club Brugge zoekt al jaren: is Barça het kind van de rekening?

Club Brugge kende de afgelopen jaren de nodige Europese successen. Blauw-Zwart wil nu echter ook ...

281
281
Dubbele mokerslag moedig Union: Zware buizen zinderen na

Union speelde in Madrid met lef, durf en karakter — maar niet iedereen haalde zijn niveau. In ...

136
136

Meer sportnieuws