Alderweireld stelt voetbalpensioen toch nog even uit

door
Alderweireld stelt voetbalpensioen toch nog even uit

De Belgische voetbalwereld heeft een emotioneel weekend achter de rug, want met Jan Vertonghen, Sven Kums en Toby Alderweireld namen drie iconen afscheid van hun publiek. Al hangt die laatste zijn voetbalschoenen misschien toch nog niet meteen aan de haak.

Kums wist naar eigen zeggen nog niet of hij in het voor de Buffalo's overbodige duel tegen Union nog zou aantreden, terwijl Vertonghen zelf verkondigde sowieso te zullen passen voor de slotspeeldag tegen KRC Genk. De aanvoerder van Anderlecht heeft te veel last van fysieke perikelen.

LEES OOK: Ulderink slikt meteen domper na trainerswissel Leverkusen

Ulderink kruist vingers

Dat geldt ook voor Alderweireld, die zijn herstel van een hamstringblessure forceerde om afgelopen zondag kort te kunnen invallen. Mogelijk wordt het echter toch niet zijn laatste optreden op de Bosuil, waar de 36-jarige aanvoerder reeds op gepaste wijze werd uitgezwaaid door de fans. 

Vooraf liet Andries Ulderink al verstaan dat hij hoopt om volgende week nog een beroep te kunnen doen op Alderweireld in de barregematch tegen Charleroi. "We gaan hem nog kunnen gebruiken. Tegen dan kan Toby nog meer van waarde zijn", aldus de trainer van het stamnummer één.

Alderweireld in actie?

As het van de voormalige Gouden Schoen zelf afhangt heeft hij zijn laatste wedstrijd alvast nog niet gespeeld. "We hebben donderdag een heel belangrijke match. Ik doe er alles aan om dan nog een rol van betekenis te kunnen spelen", wist Alderweireld immers te vertellen in De Afspraak.

Om hem volledig klaar te stomen zal hij zondag tegen Club Brugge wellicht niet in actie komen, maar wie weet volgt er tegen Charleroi dus nog een laatste exploot. De kans dat de verdediger aan de aftrap verschijnt oogt wel klein. Doet hij opnieuw dienst als breekijzer voorin indien nodig?

Denkt u dat Alderweireld zal spelen tegen Charleroi?

Meest recent

'Jackpot Anderlecht: Simic levert waanzinnig bedrag op'

Er is nog een grote transferverrassing op komst bij Anderlecht. Een dag nadat de mercato in ...

291
291
Club Brugge moet goudhaantje weldra weken missen

Er staan voor Club Brugge drukke maanden voor de boeg, want het zal tot Nieuwjaar vaak in de midweek ...

110
110
Aanwinst Antwerp ontleed: geen nieuwe Doumbia

Antwerp moest deze week nog afscheid nemen van Mahamadou Doumbia, die een zeer lucratieve transfer ...

51
51
Schoofs onthult: "Daarvan heb ik spijt bij KV Mechelen"

KV Mechelen zag in de zomer toch heel wat sterkhouders vertrekken. Het grootste verlies is wellicht ...

63
63
Ongelooflijk: Noorwegen scoort 11 keer in één match

Dinsdagavond werden er nog de nodige kwalificatiematchen voor het WK van volgende zomer gespeeld. ...

94
94
'Westerlo heeft eerste doelwit voor januari al in zicht'

Het werd bij Westerlo maandag nog een drukke Transfer Deadline Day. Er streken op de valreep nog ...

21
21
Ulderink slikt meteen domper na trainerswissel Leverkusen

Antwerp legde deze zomer zijn lot in handen van Stef Wils, die zo al de derde coach op een jaar tijd ...

67
67
Broos pakt knap resultaat, pijnlijke uitschuiver Brys

In Afrika staan er deze week ook kwalificatiewedstrijden voor het WK op het programma. Dinsdagavond ...

58
58
'Schok bij Anderlecht: directe knaltransfer Simic'

De transfermarkt mag in België dan wel intussen ook gesloten zijn, bij Anderlecht blijven het ...

579
579
Yamal winnaar Gouden Bal? Uitspraak Mbappé gaat viraal

Eind deze maand wordt de Ballon d'Or uitgedeeld aan de beste voetballer ter wereld, tenminste toch ...

104
104
'Chaos Anderlecht: twee zomeraanwinsten snel terug weg'

Daags na het verstrijken van de transferdeadline in België, is het tijd om de balans op te ...

825
825
"Krankzinnig" - Kane zwaar onder vuur na transferkeuze

Met 6 goals in 4 officiële wedstrijden, is Harry Kane dit seizoen uitstekend uit de ...

147
147
'Mechele incasseert enorme optater bij Rode Duivels'

De Rode Duivels maakten vorige week een goede beurt tegen Liechtenstein en Kazachstan. Bondscoach ...

439
439
Genk grijpt drastisch in: aanvaller teruggezet naar beloften

KRC Genk maakt zich op voor een bijzonder pittig tweede luik van het seizoen. In aanloop naar de ...

326
326
Duo maakt zich onmogelijk: plek bij Duivels in gevaar?

De Rode Duivels blijven goed op koers om zich te plaatsen voor het WK 2026. In het voorbije tweeluik ...

468
468
'Alarm in Anderlecht: Renard op ramkoers met Stroeykens'

Ook op de slotdag van de Belgische zomermercato slaagde RSC Anderlecht er niet in om verlost te ...

673
673
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 7 bekend

De interlandbreak zit erop, de transfermarkt is gesloten. In de Jupiler Pro League staat komend ...

331
331
Coucke legt Anderlecht plat: club op intensief

Wouter Vandenhaute is voorzitter af bij RSC Anderlecht, maar niemand neemt voorlopig het stokje over ...

843
843
KRC Genk & Dender kondigen lastminute vertrekkers aan

Afgelopen nacht sloot de zomermercato in België onverbiddelijk haar deuren, maar ook na de ...

158
158
Coucke hakt knoop door: Anderlecht in Qatarese handen?

Met het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter breekt er een nieuw tijdperk aan bij RSC ...

1241
1241
Kat Kerkhofs krijgt het verlossende antwoord: "We doen het!"

Een paar dagen geleden kwam er enorm heuglijk nieuws vanuit het gezin Mertens-Kerkhofs. Met de ...

175
175
Makelaar hekelt Club Brugge: "Pot verwijt de ketel"

De kassa rinkelde deze zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat ruim 80 miljoen verdiende. Al ...

967
967
'Renard draait overuren: Anderlecht casht in januari'

RSC Anderlecht heeft een grotendeels teleurstellende zomermercato achter de rug. De vele aanwinsten ...

661
661
Nederland woest: 'Jack Van Gelder moet echt zijn bek houden'

Wat jarenlang een verbond leek tussen twee stemmen uit het oude sportmedialandschap, is plots ...

167
167
'Paniek bij Zulte Waregem: Vandenbroeck diep in de rats'

De zomertransferperiode is voorbij en dan komen de eerste analyses van de Belgische clubs naar ...

730
730

Meer sportnieuws