Toptrainer in beeld bij Anderlecht: held of risiconemer?

door
Toptrainer in beeld bij Anderlecht: held of risiconemer?

Na een moeilijk seizoen lonkt er een grote naam om het roer over te nemen bij RSC Anderlecht. De club heeft al meerdere keren contact gezocht met een opvallende kandidaat die niet zomaar midden in het seizoen wil starten, maar volgend jaar wel openstaat voor een nieuwe uitdaging. Wie is deze topkandidaat en waarom zou hij wel eens dé nieuwe coach kunnen worden?

Hasi’s laatste kans of het einde van het verhaal?

Besnik Hasi heeft nog één wedstrijd te gaan met RSC Anderlecht, waarna duidelijk moet worden of de club verdergaat met de Kosovaar als T1. Marc Degryse heeft een eenvoudige redenering over Hasi’s toekomst.

“Hasi is puur gehaald om een schokeffect te creëren met het oog op de bekerfinale”, zegt de analist in Het Laatste Nieuws. “Welnu, dan moet je vandaag in de huidige situatie ook niet verdergaan met Hasi.”

Degryse noemt Mark van Bommel als de ideale coach voor Anderlecht, net als Philippe Albert. “Ik zie maar drie mensen die hem zouden kunnen vervangen: Mark van Bommel, Karel Geraerts of Hein Vanhaezebrouck. En in die volgorde, op basis van mijn persoonlijke voorkeuren”, aldus Albert in Le Soir

“Wie volgend seizoen trainer moet zijn? Mark van Bommel”, zei de ex-Rode Duivel eerder al in La Tribune. Een suggestie waar de rest van de tafel zich in kon vinden.

Meer nog: Borsellino Swann vermoedt dat de voormalige succestrainer van Antwerp FC ongetwijfeld al op de shortlist van Olivier Renard zou staan.

Van Bommel: held of risiconemer?

Mark van Bommel werd in oktober 2024 al gecontacteerd door toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg om coach te worden van Anderlecht, na het ontslag van Brian Riemer. Fredberg stak de grens over om met Van Bommel rond de tafel te zitten, maar het kwam toen niet tot echte onderhandelingen.

Meer dan informeel contact was er niet, maar Van Bommel voelde meteen dat de chemie en dynamiek niet goed zaten. Bovendien wilde Van Bommel zijn heldenstatus — hij won de dubbel met Antwerp FC drie jaar geleden — niet zomaar op het spel zetten voor een onzeker project bij Anderlecht, waar hij ook meer tijd nodig zou hebben dan er op dat moment beschikbaar was om de ploeg naar zijn hand te zetten.

Van Bommel vond vooral het risico te groot. Later bevestigde hij in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN dat hij het niet zag zitten om ergens midden in het seizoen te beginnen.

“Als je in de zomer begint, heb je vier, vijf of zes weken en dan kan je je beter voorbereiden. Als je ergens midden in het seizoen moet instappen, heb je misschien vier of vijf dagen voor de eerste wedstrijd, en dan gaat het weer maar door.” Bovendien wilde hij twee à drie assistenten meenemen naar Anderlecht, iets wat blijkbaar niet mogelijk was.

Nieuwe kansen met een frisse start

Vandaag liggen de zaken anders. Het huidige seizoen loopt ten einde, wat duidelijk in het voordeel speelt van Anderlecht, omdat Van Bommel niet midden in het seizoen wil instappen.

Met Olivier Renard is er een andere technisch directeur dan Jesper Fredberg, met wie hij geen chemie en dynamiek voelde. Anderlecht ziet het ook zo en zou volgens La Dernière Heure opnieuw contact hebben opgenomen met de Nederlander.

De Franstalige krant meent dat Van Bommel bovenaan de shortlist staat en indirect werd benaderd. Van Bommel is iemand die altijd bereid is te luisteren, waardoor de deur voor onderhandelingen openstaat.

“Van Mino Raiola (de overleden zaakwaarnemer, red.) heb ik geleerd: altijd gaan praten”, zei Van Bommel in Rondo. “Misschien word je verrast door de plannen of wat dan ook”, waardoor Anderlecht misschien wel mag hopen op Van Bommel.

JOUW MENING TELT:
RSCA en Van Bommel: zal het er ooit van komen?

Meest recent

'Verrassende transferwending rond Stassin'

Vorig weekend viel in Frankrijk het doek over het seizoen in de Ligue 1. Vanuit de tribune moest ...

23
23
'Bornauw wil terug naar Rode Duivels met deze transfer'

Enkele jaren geleden leek Sebastiaan Bornauw één van de jongens die in de toekomst een ...

60
60
'Real Madrid gaat hard: tweede aanwinst in de maak'

Real Madrid zet zaterdag een punt achter zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen Real Sociedad. ...

31
31
AS Monaco komt met nieuws na hartstilstand Belgisch talent

Vanuit Frankrijk kwam er woensdagavond schokkend nieuws. Tijdens een wedstrijd tussen de beloften ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook De Bruyne nabij, Bertaccini lonkt naar topclub'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

323
323
‘Strijd om Openda barst los: waanzinnig prijskaartje’

Loïs Openda kende een minder seizoen bij RB Leipzig. De aanvaller kon geen Europees voetbal ...

123
123
Club of Union: Eden Hazard geeft ontnuchterend antwoord

De titelontknoping van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge en Union SG strijden ...

204
204
Ronaldo vs Messi? ‘Ongelooflijk transferplan in werking’

Cristiano Ronaldo is één van de grootste sterren van het moderne voetbal. De Portugees ...

39
39
RWDM dreigt nu ook icoon te verliezen

Van stabiliteit is de voorbije jaren maar weinig sprake geweest bij RWDM. Sinds de overname door ...

66
66
'Genk pakt uit met opmerkelijke aanwinst'

In de play-offs gaf KRC Genk nog de titel uit handen na een stevige inzinking. Een één ...

230
230
Rijk maar simpel: zo leven Dries en Kat in Turkije

Dries Mertens vierde afgelopen speeldag de landstitel met Galatasaray. De Rode Duivel won dit ...

189
189
'Club Brugge onverbiddelijk: bankzitter moet vertrekken'

Club Brugge speelt zondag nog zijn laatste troeven uit in de strijd om de titel, maar de kans is ...

764
764
Na verloren finale dropt Amorim stevig bommetje bij Man Utd

Manchester United heeft woensdagavond de kans laten liggen om zijn seizoen nog een beetje te redden. ...

119
119
'AA Gent wil slag slaan met Standard-revelatie'

AA Gent sluit zondag zijn seizoen af met een trip naar Union, waar ze wellicht het titelfeest van ...

317
317
'De Bruyne vindt nieuwe thuis: witte rook nabij'

Dinsdagavond nam Kevin De Bruyne een emotioneel afscheid van het Etihad, waar hij zijn laatste ...

595
595
KBVB maakt aanduidingen scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag weten we eindelijk wie zich tot landskampioen kroont. Hoewel er op de overige velden minder ...

138
138
Antwerp leent miljoenen: mysterieuze investeerder onthuld

Een opvallend zicht bij de afscheidsmatch van Toby Alderweireld: de bouwwerf waar ooit Tribune 2 ...

447
447
Jan Mulder emotioneel: "Heb er niets mee te maken!"

Jan Mulder werd recent 80 jaar oud (of jong) maar is nog steeds rad van tong. De Nederlander doet ...

194
194
'Genk gaat all-in: De Condé zet zinnen op topdeal'

De play-offs leverden KRC Genk een kater van jewelste op, al focust Thorsten Fink liever op de ...

277
277
De Bruyne ziet viering brutaal verstoord: beschamend wat gebeurde

Voor Kevin De Bruyne kwam er een einde aan een lange reeks van successen met zijn team Manchester ...

251
251

Meer sportnieuws