Steekt Club Brugge mes in de rug van Roméo Vermant?

2426
Steekt Club Brugge mes in de rug van Roméo Vermant?

Kan Roméo Vermant, die hard knokt voor zijn doorbraak, straks toch buitenspel gezet worden bij Club Brugge? Terwijl hij zijn kans grijpt en de ploeg aan belangrijke zeges helpt, gonst het van de geruchten over zijn toekomst. Wat is er aan de hand achter de schermen bij Club Brugge?

LEES OOK: Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Droomtraject?

Roméo Vermant zag voor zichzelf een traject dat vergelijkbaar was met dat van Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en daar een basisplaats veroverde.

Hij beseft dat het als spits uit de eigen jeugdacademie niet evident is om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de stevige concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Dit seizoen deed Vermant er dan ook alles aan om, na zijn uitleenbeurt aan Westerlo, zijn grote doorbraak te forceren bij Club. “Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden,” zei Vermant.

Hayk Milkon, assistent-coach bij Club Brugge, vertelde aan Het Laatste Nieuws dat hij een grote toekomst zag voor Vermant. “Ik geloof dat hij bij Europese clubs een volwaardige 'nummer 9' kan zijn. Waarom dan niet bij Club zelf?”

Vermant was dit seizoen echter nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. De jonge aanvaller moest lange tijd opboksen tegen Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson.

Geen afmaker

Roméo Vermant toonde zich met zijn energie als een nuttige pion voorin, maar de 21-jarige had nog moeite om zijn werkkracht te koppelen aan echte dreiging voor doel.

Een echte afwerker bleek hij nog niet te zijn. Vermant bood trainer Nicky Hayen wel extra opties in de aanval, waar ook Jutglà en Nilsson andere profielen vertegenwoordigden.

“Wij spreken nooit over een nummer één, twee of drie. Jutglà, Nilsson en Vermant zijn drie verschillende types. Mijn keuzes hangen af van de vorm van de dag en van de tegenstander,” zei Hayen eerder dit seizoen.

Volgens Het Nieuwsblad kwam er tijdens de wintermercato een bod binnen op Vermant, maar Club Brugge liet hem niet vertrekken. Uiteraard had hij gehoopt op meer speelminuten, maar hij verloor nooit het geloof in zichzelf.

Vermant dwong geleidelijk meer kansen af, hoewel het bij momenten een frustrerend seizoen voor hem was.

Doorbraak

Fast forward naar het einde van het seizoen. Met dank aan de zes goals van Roméo Vermant in de play-offs doet Club Brugge ook op de slotspeeldag nog volop mee voor de titel.

Hij bezorgde blauw-zwart ook de twaalfde beker met twee doelpunten tegen Anderlecht. Vermant klom in de hiërarchie voorbij Jutglà en Nilsson.

Vermant is geëvolueerd van een speler die mocht invallen om het de tegenstander lastig te maken, naar een aanvaller die sleutelwedstrijden beslist. Dat is knap,” stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Vermant kan dan ook tevreden terugblikken op wat het seizoen van zijn definitieve doorbraak lijkt te zijn geweest. “De prijs is bij wijze van spreken gestegen naar 15 miljoen euro,” zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

En nu?

Die sterke prestaties hebben Club Brugge ertoe aangezet om al medio april gesprekken te starten over een contractverlenging. Zijn huidige overeenkomst loopt tot 2026, maar blauw-zwart wil de spits langer aan zich binden.

Er ligt intussen een voorstel op tafel. De entourage van Vermant heeft voorlopig nog geen beslissing genomen, al verlopen de gesprekken constructief, en loeren buitenlandse clubs al mee. Toch zou het jeugdproduct het liefst in Brugge blijven, op voorwaarde dat hij volgend seizoen meer speelminuten krijgt.

“De intenties van beide kanten zijn dan ook dezelfde: langer met elkaar in zee gaan. De verwachting is dat alle partijen er wel uit zullen komen en dat het verhaal een vervolg krijgt,” aldus Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Op zijn 21ste moét Vermant veel spelen; hij wil geen derde spits meer zijn. Het is geen geheim dat Club Brugge al een tijd de markt aftast op zoek naar een nieuwe nummer negen.

Die nieuwkomer kan een basisspeler worden, maar evengoed een versterking in de breedte – vergelijkbaar met het profiel van Vermant. De vraag is of dat zijn speelkansen opnieuw onder druk zal zetten, al beschikt hij vandaag over uitstekende papieren aan de onderhandelingstafel.

Moet Vermant zijn contract verlengen bij Club Brugge?

Meest recent

Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

7
7
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

47
47
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

101
101
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

76
76
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

824
824
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

58
58
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

26
26
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

189
189
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

52
52
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

60
60
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

23
23
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

45
45
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

42
42
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

158
158
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

309
309
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

268
268
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

267
267
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

124
124
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

372
372
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

255
255

Meer sportnieuws