Als je vlot je twee torens wilt gebruiken, heb je ook nood aan enkele goede lopers. Zo maalt Brecht Capon bij KV Kortrijk kilometers alsof het niets is. Hij voelt zich duidelijk in zijn sas bij KVK. "Ik ben hier graag en kan me goed uitleven op de flank", vertelt de Oostendenaar aan VoetbalNieuws.
Capon neemt in het 3-4-3-systeem van coach Hein Vanhaezebrouck de hele rechterflank voor zijn rekening. Een opdracht die veel loopvermogen vergt, maar dat is geen probleem voor Capon. "Ik moet veel en hoog druk zetten, maar ook wat als rechtsachter spelen", zegt hij. "Ik mag zowel verdedigend als aanvallend de flank doen. Dat is me eigenlijk op het lijf geschreven. Er zullen wel meer assists komen dan vorig jaar, toen ik meer als rechtsachter fungeerde."
"Een nuttige ploegspeler"
De 25-jarige flankspeler is best wel opgezet met de huidige tactiek van KVK. "Ik ben blij dat het systeem heeft aangeslagen vanaf de eerste match dat we het geprobeerd hebben. Dat was tegen AA Gent. Dat was ook de eerste match van Elimane Coulibaly bij ons. We hadden dan ook twee groter beren voorin. Dan konden we daar makkelijk de bal kwijt. Soms kan ik de bal zelfs blind droppen. En als die lang onderweg is, dan weet je dat ze hun positie kunnen innemen. Het is alleszins een systeem waarin ik me misschien wel het beste voel sinds jaren."
Al jaren is Capon een verdienstelijke speler bij Kortrijk. Maar bij de meest opvallende? Neen, dat niet. Hoe ziet hij zijn eigen kwaliteiten? "Ik ben een nuttige ploegspeler", antwoordt hij. "Ik kom niet het meest in de picture of ben niet de meest frivole of de grootste dribbelaar. Ik teer op mijn goede fysiek en wat op mijn inzicht en snelheid. Maar het belangrijkste is dat de staf tevreden is over me. Ik weet wat ze verwachten van me."
Capon begon destijds te voetballen bij Hermes Oostende, waarna een lange periode volgde bij
Club Brugge. "Op mijn achtste of negende ging ik naar Club. Daar heb ik uiteindelijk een jaar of twaalf gezeten. Ik doorliep alle reeksen. Of ik er nooit op mijn beste positie ben uitgespeeld? Ik was nog een aanvaller toen. Onder Jacky Matthijssen, met wie ik een goede band had, heb ik af en toe wel mijn kans gekregen. Ik had er zeker niet te klagen."
"Eigen keuze om te vertrekken"
In de zomer van 2009 kwam Capon toe bij KVK. "Ik wist dat Mattijssen ging weggaan bij Club, maar ik wilde toch uitgeleend worden om meer te spelen, ook al had ik toen nog een contract van twee seizoenen. Het was dus mijn eigen keuze om te vertrekken. Dan weet je dat het moeilijk is om terug te keren. Dan was het logisch dat ik uiteindelijk vertrok bij Club. Ik werd verkocht aan Kortrijk, zo had Club er ook nog financieel iets aan."
Op Jan Breydel was er nog geen sprake van Capon als rechtsachter. "In mijn eerste jaar bij Kortrijk zette Georges Leekens me daar voor het eerst neer. Dat was wat moeilijk in het begin, want ik was toch verrast. Ik stond er toch wat kritisch tegenover. Als aanvaller wil je toch gewoon aanvallen, hé. Maar achteraf gezien ben ik Leekens dankbaar dat hij me daar heeft geplaatst. Zo kon ik dat eerste seizoen ook groeien op die positie. En dat komt nu nog van pas. Leekens waagde een gok met mij op de rechtsachter. Hij deed dat eerder ook al met Guillaume Gillet en Sandy Martens. Je moet het toch maar doen als coach."
En hoe ziet Capon ten slotte zijn toekomst bij Kortrijk? Zijn contract loopt immers af op het einde van het seizoen. Hij lijkt alvast niet te denken aan een vertrek. "Ik heb hier al vier mooie jaren gehad. Het is me nooit tegengevallen en ben nooit in de problemen geraakt. Ik ben hier graag. Ik wil niet te ver vooruitlopen. Het is ook belangrijk dat ik hier mag spelen", besluit Capon.
LEES OOK:
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL