De Mil blijft indruk maken: "Daarvoor werk je heel het jaar"

door
De Mil blijft indruk maken:

Dit weekend kan de beslissing vallen in de Europe Play-Offs. Sporting Charleroi heeft de eindzege namelijk binnen handbereik nadat het vrijdagavond op spectaculaire wijze won van KVC Westerlo. Zo haalden de Carolo's het uiteindelijk met 4-3.

Charleroi begon voortvarend aan de partij op Mambourg en kwam al snel op voorsprong via de de onvermijdelijke Nikola Stulic. Maar nog voor rust boog Westerlo de scheve situatie helemaal om dankzij twee goals van Isa Sakamoto. En vlak na de rust liepen de bezoekers zelfs uit tot 1-3.

LEES OOK: Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

Geweldig delirium

Maar de thuisploeg toonde een knap staaltje veerkracht. Zo tekende Stulic voor de aansluitingstreffer, alweer het 16de competitiedoelpunt van de Servische revelatie. Daan Heymans trapte vervolgens van op de stip de gelijkmaker binnen, waarna Cheick Keita de thuisfans in de slotminuten volledig uit hun dak liet gaan.

Coach Rik De Mil was dan ook een tevreden man na dit spektakelstuk. "Voor zulke wedstrijden ben je coach. Om nadien je spelers en supporters zo te zien. Daarvoor werk je een heel jaar", jubelde hij bij Sporza. "Mentaal waren we sterker dan tijdens het seizoen. Ik had een voorgevoel dat we hier vanavond nog iets konden rechtzetten."

Barragematch dicht bij

En zo is Charleroi dicht bij een plekje in de barragewedstrijd om het laatste Europese ticket tegen de nummer vijf uit de Champions' Play-Offs. Zaterdag kan de beslissing zelfs al vallen. Indien KV Mechelen steken laat vallen tegen Standard, kunnen de Carolo's mathematisch niet meer bijgebeend worden.

De Mil waakt er echter over dat zijn spelers in dat geval de teugels niet zullen laten vieren. "Ik ga zeker kijken naar KV Mechelen, al is dat voor mij alleen om mijn tegenstander te analyseren. Het is niet gedaan na dit weekend, we blijven doorgaan tot het einde", aldus de trainer.

De Mil hoort bij de vijf beste trainers in de JPL ...

Meest recent

WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

20
20
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

84
84
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

86
86
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

285
285
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

234
234
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

67
67
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

519
519
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

181
181
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

222
222
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

210
210
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

93
93
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

49
49
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

163
163
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

476
476
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

200
200
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

95
95
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

407
407
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

503
503
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

56
56
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

204
204
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

716
716
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

200
200
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

149
149
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

204
204
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

36
36

Meer sportnieuws