De Mil blijft indruk maken: "Daarvoor werk je heel het jaar"

72 stemmen
De Mil blijft indruk maken:

Dit weekend kan de beslissing vallen in de Europe Play-Offs. Sporting Charleroi heeft de eindzege namelijk binnen handbereik nadat het vrijdagavond op spectaculaire wijze won van KVC Westerlo. Zo haalden de Carolo's het uiteindelijk met 4-3.

Charleroi begon voortvarend aan de partij op Mambourg en kwam al snel op voorsprong via de de onvermijdelijke Nikola Stulic. Maar nog voor rust boog Westerlo de scheve situatie helemaal om dankzij twee goals van Isa Sakamoto. En vlak na de rust liepen de bezoekers zelfs uit tot 1-3.

LEES OOK: 'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Geweldig delirium

Maar de thuisploeg toonde een knap staaltje veerkracht. Zo tekende Stulic voor de aansluitingstreffer, alweer het 16de competitiedoelpunt van de Servische revelatie. Daan Heymans trapte vervolgens van op de stip de gelijkmaker binnen, waarna Cheick Keita de thuisfans in de slotminuten volledig uit hun dak liet gaan.

Coach Rik De Mil was dan ook een tevreden man na dit spektakelstuk. "Voor zulke wedstrijden ben je coach. Om nadien je spelers en supporters zo te zien. Daarvoor werk je een heel jaar", jubelde hij bij Sporza. "Mentaal waren we sterker dan tijdens het seizoen. Ik had een voorgevoel dat we hier vanavond nog iets konden rechtzetten."

Barragematch dicht bij

En zo is Charleroi dicht bij een plekje in de barragewedstrijd om het laatste Europese ticket tegen de nummer vijf uit de Champions' Play-Offs. Zaterdag kan de beslissing zelfs al vallen. Indien KV Mechelen steken laat vallen tegen Standard, kunnen de Carolo's mathematisch niet meer bijgebeend worden.

De Mil waakt er echter over dat zijn spelers in dat geval de teugels niet zullen laten vieren. "Ik ga zeker kijken naar KV Mechelen, al is dat voor mij alleen om mijn tegenstander te analyseren. Het is niet gedaan na dit weekend, we blijven doorgaan tot het einde", aldus de trainer.

De Mil hoort bij de vijf beste trainers in de JPL ...

Meest recent

Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

49
49
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

149
149
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

41
41
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

77
77
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

138
138
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

164
164
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

145
145
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

488
488
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

429
429
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

450
450
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

183
183
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

287
287
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

703
703
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

624
624
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

230
230
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

140
140
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

225
225
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

447
447
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

501
501
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

189
189
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

124
124
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

464
464
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

304
304
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

318
318
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

516
516

Meer sportnieuws