De Mil blijft indruk maken: "Daarvoor werk je heel het jaar"

72 stemmen
De Mil blijft indruk maken:

Dit weekend kan de beslissing vallen in de Europe Play-Offs. Sporting Charleroi heeft de eindzege namelijk binnen handbereik nadat het vrijdagavond op spectaculaire wijze won van KVC Westerlo. Zo haalden de Carolo's het uiteindelijk met 4-3.

Charleroi begon voortvarend aan de partij op Mambourg en kwam al snel op voorsprong via de de onvermijdelijke Nikola Stulic. Maar nog voor rust boog Westerlo de scheve situatie helemaal om dankzij twee goals van Isa Sakamoto. En vlak na de rust liepen de bezoekers zelfs uit tot 1-3.

LEES OOK: 'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Geweldig delirium

Maar de thuisploeg toonde een knap staaltje veerkracht. Zo tekende Stulic voor de aansluitingstreffer, alweer het 16de competitiedoelpunt van de Servische revelatie. Daan Heymans trapte vervolgens van op de stip de gelijkmaker binnen, waarna Cheick Keita de thuisfans in de slotminuten volledig uit hun dak liet gaan.

Coach Rik De Mil was dan ook een tevreden man na dit spektakelstuk. "Voor zulke wedstrijden ben je coach. Om nadien je spelers en supporters zo te zien. Daarvoor werk je een heel jaar", jubelde hij bij Sporza. "Mentaal waren we sterker dan tijdens het seizoen. Ik had een voorgevoel dat we hier vanavond nog iets konden rechtzetten."

Barragematch dicht bij

En zo is Charleroi dicht bij een plekje in de barragewedstrijd om het laatste Europese ticket tegen de nummer vijf uit de Champions' Play-Offs. Zaterdag kan de beslissing zelfs al vallen. Indien KV Mechelen steken laat vallen tegen Standard, kunnen de Carolo's mathematisch niet meer bijgebeend worden.

De Mil waakt er echter over dat zijn spelers in dat geval de teugels niet zullen laten vieren. "Ik ga zeker kijken naar KV Mechelen, al is dat voor mij alleen om mijn tegenstander te analyseren. Het is niet gedaan na dit weekend, we blijven doorgaan tot het einde", aldus de trainer.

De Mil hoort bij de vijf beste trainers in de JPL ...

Meest recent

'Grote kuis Sibierski: abrupte exit bij Anderlecht'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

82
82
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

65
65
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

196
196
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

182
182
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

32
32
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

54
54
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

89
89
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

42
42
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

362
362
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

369
369
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

204
204
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

130
130
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

58
58
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

554
554
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

118
118
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

127
127
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

159
159
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

150
150
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

70
70
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

452
452
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

144
144
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

168
168
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

171
171
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

213
213

Meer sportnieuws