'Kompany klopt op tafel: Bayern gaat transferstrijd aan'

129
'Kompany klopt op tafel: Bayern gaat transferstrijd aan'

Bayern München verzekerde zich afgelopen weekend van de Duitse landstitel. Zaterdag zal het de kampioenenschaal ook officieel in ontvangst nemen in de thuismatch tegen Borussia Mönchengladbach. Der Rekordmeister is echter ook al volop bezig met het ontrollen van de transferplannen.

Vincent Kompany is de eerste Belgische hoofdtrainer in de 21ste die de landstitel pakt in één van de Europese topcompetities. En dat in slechts zijn eerste seizoen aan het roer bij Bayern München. Daarmee behaalde hij ook zijn belangrijkste doelstelling: de macht in de Bundesliga heroveren nadat Bayer Leverkusen vorig seizoen de Beierse hegemonie doorbrak.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

Defensieve versterking

Naar komend seizoen toe zal de lat echter wel weer hoger gelegd worden. Dan wordt immers verwacht dat Kompany en co ook op de andere fronten gaan meestrijden voor de prijzen. In deze jaargang kwam er namelijk een vroegtijdig einde aan de campagnes in de DFB Pokal en Champions League.

Om die opdracht tot een goed einde te brengen zal de selectie wel voldoende sterk moeten zijn in de breedte en dus wordt naar versterking op verschillende posities gespeurd. In het centrum van de defensie bijvoorbeeld, is extra mankracht welgekomen. Zeker omdat een aantal van de huidige verdedigers mogelijk vertrekt.

Sterkhouder Leverkusen

Voor deze vacature zou Bayern nu aan een oude-bekende denken. Volgens Sky Sports is het vizier opnieuw op Jonathan Tah gericht. Die stond vorig seizoen al dicht bij een overstap naar München, maar bleef uiteindelijk bij Bayer Leverkusen. Daar zal de international van Duitsland zijn aflopende contract echter niet verlengen. En dus valt hij weldra transfervrij op te pikken.

Tah leek lange tijd op weg naar FC Barcelona, met wie hij een voorakkoord had. Door de financiële onzekerheid rondden de Catalanen zijn overgang echter nog niet af. En dus rijkt Bayern zijn kans. Kompany zou persoonlijk alvast doordrukken, ook de rest van de sportieve leiding is overtuigd. Er zouden dan ook al contacten lopen. Wel liggen er nog kapers op de loer. Xabi Alonso, zijn huidige trainer in Leverkusen, zou Tah immers willen meepakken naar Real Madrid. Ook Manchester United toont naar verluidt interesse.

🚀

Bayern heeft nu al de beste selectie in Duitsland ...

Meest recent

'Solden bij Antwerp: revelatie al in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

105
105
Lardot geeft toe: Essevee bestolen, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

85
85
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

218
218
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

480
480
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

67
67
Van Bommel loert mee: 'Supertansfers Fofana én Moreira'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

102
102
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

411
411
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

122
122
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1171
1171
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

69
69
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

585
585
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

858
858
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

844
844
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

999
999
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

378
378
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

517
517
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

791
791
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

527
527
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

235
235
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

297
297
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

391
391
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

68
68
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

536
536
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

73
73
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

348
348

Meer sportnieuws