'Kompany klopt op tafel: Bayern gaat transferstrijd aan'

door
'Kompany klopt op tafel: Bayern gaat transferstrijd aan'

Bayern München verzekerde zich afgelopen weekend van de Duitse landstitel. Zaterdag zal het de kampioenenschaal ook officieel in ontvangst nemen in de thuismatch tegen Borussia Mönchengladbach. Der Rekordmeister is echter ook al volop bezig met het ontrollen van de transferplannen.

Vincent Kompany is de eerste Belgische hoofdtrainer in de 21ste die de landstitel pakt in één van de Europese topcompetities. En dat in slechts zijn eerste seizoen aan het roer bij Bayern München. Daarmee behaalde hij ook zijn belangrijkste doelstelling: de macht in de Bundesliga heroveren nadat Bayer Leverkusen vorig seizoen de Beierse hegemonie doorbrak.

LEES OOK: Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Defensieve versterking

Naar komend seizoen toe zal de lat echter wel weer hoger gelegd worden. Dan wordt immers verwacht dat Kompany en co ook op de andere fronten gaan meestrijden voor de prijzen. In deze jaargang kwam er namelijk een vroegtijdig einde aan de campagnes in de DFB Pokal en Champions League.

Om die opdracht tot een goed einde te brengen zal de selectie wel voldoende sterk moeten zijn in de breedte en dus wordt naar versterking op verschillende posities gespeurd. In het centrum van de defensie bijvoorbeeld, is extra mankracht welgekomen. Zeker omdat een aantal van de huidige verdedigers mogelijk vertrekt.

Sterkhouder Leverkusen

Voor deze vacature zou Bayern nu aan een oude-bekende denken. Volgens Sky Sports is het vizier opnieuw op Jonathan Tah gericht. Die stond vorig seizoen al dicht bij een overstap naar München, maar bleef uiteindelijk bij Bayer Leverkusen. Daar zal de international van Duitsland zijn aflopende contract echter niet verlengen. En dus valt hij weldra transfervrij op te pikken.

Tah leek lange tijd op weg naar FC Barcelona, met wie hij een voorakkoord had. Door de financiële onzekerheid rondden de Catalanen zijn overgang echter nog niet af. En dus rijkt Bayern zijn kans. Kompany zou persoonlijk alvast doordrukken, ook de rest van de sportieve leiding is overtuigd. Er zouden dan ook al contacten lopen. Wel liggen er nog kapers op de loer. Xabi Alonso, zijn huidige trainer in Leverkusen, zou Tah immers willen meepakken naar Real Madrid. Ook Manchester United toont naar verluidt interesse.

Bayern heeft nu al de beste selectie in Duitsland ...

Meest recent

'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

53
53
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

99
99
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

155
155
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

488
488
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

59
59
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

64
64
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

176
176
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

61
61
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

135
135
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

82
82
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

175
175
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

96
96
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

57
57
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

284
284
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

47
47
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

86
86
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

352
352
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

65
65
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

114
114
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

97
97
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

276
276
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

373
373
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

157
157
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

203
203
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

82
82

Meer sportnieuws