“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

door
“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

Sporting Charleroi lijkt goed op weg om de Europe Play-Offs te winnen. Europees voetbal is nog lang geen zekerheid, maar de formatie van Rik De Mil speelt sterk in het naseizoen van de Jupiler Pro League. De oefenmeester van de Carolo’s gaf een openhartig interview aan Het Nieuwsblad.

Daarin sprak hij eerder al over zijn toekomst bij Charleroi, maar De Mil was ook enorm lovend over het beleid bij Charleroi. Vorige zomer vertrokken er twaalf spelers en die werden allemaal vervangen door jonge spelers. De visie van de Carolo’s was en is duidelijk: verjonging. 

LEES OOK: De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Straffe prestatie

Charleroi moest vorig seizoen Degradatie Play-Offs spelen, maar dit seizoen staat het aan de leiding in de Europa Play-Offs. Een enorme transformatie terwijl de basisploeg nagenoeg dezelfde is als die van vorig seizoen. De Mil wijst naar een jongere kern en spelers die volledig in zijn verhaal zijn meegegaan. De Mil is blij dat hij voor een verrassende uitdaging bij Charleroi heeft gekozen.

Een Vlaamse coach in Wallonië is niet evident. “Toen ik hier tekende, verklaarden ze mij in Vlaanderen net niet zot. Maar dat is vooral omdat we deze club in Vlaanderen niet goed genoeg kennen. Ik ben hier vanaf de eerste dag heel warm en hartelijk ontvangen en dankzij onze goede start in de Play-Downs was er ook meteen een klik. Ook met het bestuur. Ik vind dat hier zeer capabele mensen aan de slag zijn. En niet in het minst Mehdi Bayat.”

Mannaert-niveau

De Mil vergelijkt Bayat met Vincent Mannaert (ex-Club Brugge), nu sportieve baas bij de KBVB en de Rode Duivels. “In Vlaanderen ziet iedereen hoeveel kwaliteiten iemand als Vincent Mannaert heeft. Wel, dan zet ik Mehdi daar niet ver onder. Voor mij staat hij op hetzelfde niveau als Vincent. Vooral door zijn persoonlijke aanpak. Hij zet soms druk, ook op mij, maar dat is altijd gefundeerd.”

Volgens De Mil weet Bayat perfect hoe hij een club moet leiden. “Hij volgt ook alles van heel dichtbij op, maar laat me wel mijn werk doen. Je moet maar eens een club runnen en die zonder veel inbreng van buitenlands geld gezond proberen te houden. Evident is dat allerminst. En toch doet hij dat al ruim twintig jaar, met een zeer duidelijke visie.”

Mehdi Bayat is van hetzelfde niveau als Vincent Mannaert...

Meest recent

‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

17
17
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

36
36
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

134
134
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

188
188
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

49
49
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

187
187
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

152
152
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

121
121
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

284
284
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

251
251
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

216
216
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

654
654
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

270
270
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

556
556
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

568
568
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

546
546
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

512
512
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

414
414
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

144
144
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

138
138
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

83
83
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

29
29
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

402
402
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

226
226
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

532
532

Meer sportnieuws