“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

door
“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

Sporting Charleroi lijkt goed op weg om de Europe Play-Offs te winnen. Europees voetbal is nog lang geen zekerheid, maar de formatie van Rik De Mil speelt sterk in het naseizoen van de Jupiler Pro League. De oefenmeester van de Carolo’s gaf een openhartig interview aan Het Nieuwsblad.

Daarin sprak hij eerder al over zijn toekomst bij Charleroi, maar De Mil was ook enorm lovend over het beleid bij Charleroi. Vorige zomer vertrokken er twaalf spelers en die werden allemaal vervangen door jonge spelers. De visie van de Carolo’s was en is duidelijk: verjonging. 

LEES OOK: ///

Straffe prestatie

Charleroi moest vorig seizoen Degradatie Play-Offs spelen, maar dit seizoen staat het aan de leiding in de Europa Play-Offs. Een enorme transformatie terwijl de basisploeg nagenoeg dezelfde is als die van vorig seizoen. De Mil wijst naar een jongere kern en spelers die volledig in zijn verhaal zijn meegegaan. De Mil is blij dat hij voor een verrassende uitdaging bij Charleroi heeft gekozen.

Een Vlaamse coach in Wallonië is niet evident. “Toen ik hier tekende, verklaarden ze mij in Vlaanderen net niet zot. Maar dat is vooral omdat we deze club in Vlaanderen niet goed genoeg kennen. Ik ben hier vanaf de eerste dag heel warm en hartelijk ontvangen en dankzij onze goede start in de Play-Downs was er ook meteen een klik. Ook met het bestuur. Ik vind dat hier zeer capabele mensen aan de slag zijn. En niet in het minst Mehdi Bayat.”

Mannaert-niveau

De Mil vergelijkt Bayat met Vincent Mannaert (ex-Club Brugge), nu sportieve baas bij de KBVB en de Rode Duivels. “In Vlaanderen ziet iedereen hoeveel kwaliteiten iemand als Vincent Mannaert heeft. Wel, dan zet ik Mehdi daar niet ver onder. Voor mij staat hij op hetzelfde niveau als Vincent. Vooral door zijn persoonlijke aanpak. Hij zet soms druk, ook op mij, maar dat is altijd gefundeerd.”

Volgens De Mil weet Bayat perfect hoe hij een club moet leiden. “Hij volgt ook alles van heel dichtbij op, maar laat me wel mijn werk doen. Je moet maar eens een club runnen en die zonder veel inbreng van buitenlands geld gezond proberen te houden. Evident is dat allerminst. En toch doet hij dat al ruim twintig jaar, met een zeer duidelijke visie.”

Mehdi Bayat is van hetzelfde niveau als Vincent Mannaert...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

98
98
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

3
3
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

22
22
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

65
65
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

105
105
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

77
77
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

123
123
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

196
196
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

142
142
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

398
398
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

142
142
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

252
252
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

284
284
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

306
306
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

143
143
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

211
211
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

131
131
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

160
160
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

80
80
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

173
173
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

74
74
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

248
248
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1422
1422
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

139
139
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

82
82

Meer sportnieuws