“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

77
“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

Sporting Charleroi lijkt goed op weg om de Europe Play-Offs te winnen. Europees voetbal is nog lang geen zekerheid, maar de formatie van Rik De Mil speelt sterk in het naseizoen van de Jupiler Pro League. De oefenmeester van de Carolo’s gaf een openhartig interview aan Het Nieuwsblad.

Daarin sprak hij eerder al over zijn toekomst bij Charleroi, maar De Mil was ook enorm lovend over het beleid bij Charleroi. Vorige zomer vertrokken er twaalf spelers en die werden allemaal vervangen door jonge spelers. De visie van de Carolo’s was en is duidelijk: verjonging. 

LEES OOK: KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

Straffe prestatie

Charleroi moest vorig seizoen Degradatie Play-Offs spelen, maar dit seizoen staat het aan de leiding in de Europa Play-Offs. Een enorme transformatie terwijl de basisploeg nagenoeg dezelfde is als die van vorig seizoen. De Mil wijst naar een jongere kern en spelers die volledig in zijn verhaal zijn meegegaan. De Mil is blij dat hij voor een verrassende uitdaging bij Charleroi heeft gekozen.

Een Vlaamse coach in Wallonië is niet evident. “Toen ik hier tekende, verklaarden ze mij in Vlaanderen net niet zot. Maar dat is vooral omdat we deze club in Vlaanderen niet goed genoeg kennen. Ik ben hier vanaf de eerste dag heel warm en hartelijk ontvangen en dankzij onze goede start in de Play-Downs was er ook meteen een klik. Ook met het bestuur. Ik vind dat hier zeer capabele mensen aan de slag zijn. En niet in het minst Mehdi Bayat.”

Mannaert-niveau

De Mil vergelijkt Bayat met Vincent Mannaert (ex-Club Brugge), nu sportieve baas bij de KBVB en de Rode Duivels. “In Vlaanderen ziet iedereen hoeveel kwaliteiten iemand als Vincent Mannaert heeft. Wel, dan zet ik Mehdi daar niet ver onder. Voor mij staat hij op hetzelfde niveau als Vincent. Vooral door zijn persoonlijke aanpak. Hij zet soms druk, ook op mij, maar dat is altijd gefundeerd.”

Volgens De Mil weet Bayat perfect hoe hij een club moet leiden. “Hij volgt ook alles van heel dichtbij op, maar laat me wel mijn werk doen. Je moet maar eens een club runnen en die zonder veel inbreng van buitenlands geld gezond proberen te houden. Evident is dat allerminst. En toch doet hij dat al ruim twintig jaar, met een zeer duidelijke visie.”

Mehdi Bayat is van hetzelfde niveau als Vincent Mannaert...

Meest recent

Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

1
1
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

6
6
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

58
58
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

78
78
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

43
43
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

13
13
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

97
97
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

201
201
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

329
329
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

169
169
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

87
87
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

79
79
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

273
273
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

160
160
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

155
155
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

588
588
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

151
151
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

37
37
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

409
409
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

421
421
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

93
93
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

313
313
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

184
184
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

596
596

Meer sportnieuws