“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

77 stemmen
“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

Sporting Charleroi lijkt goed op weg om de Europe Play-Offs te winnen. Europees voetbal is nog lang geen zekerheid, maar de formatie van Rik De Mil speelt sterk in het naseizoen van de Jupiler Pro League. De oefenmeester van de Carolo’s gaf een openhartig interview aan Het Nieuwsblad.

Daarin sprak hij eerder al over zijn toekomst bij Charleroi, maar De Mil was ook enorm lovend over het beleid bij Charleroi. Vorige zomer vertrokken er twaalf spelers en die werden allemaal vervangen door jonge spelers. De visie van de Carolo’s was en is duidelijk: verjonging. 

LEES OOK: Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Straffe prestatie

Charleroi moest vorig seizoen Degradatie Play-Offs spelen, maar dit seizoen staat het aan de leiding in de Europa Play-Offs. Een enorme transformatie terwijl de basisploeg nagenoeg dezelfde is als die van vorig seizoen. De Mil wijst naar een jongere kern en spelers die volledig in zijn verhaal zijn meegegaan. De Mil is blij dat hij voor een verrassende uitdaging bij Charleroi heeft gekozen.

Een Vlaamse coach in Wallonië is niet evident. “Toen ik hier tekende, verklaarden ze mij in Vlaanderen net niet zot. Maar dat is vooral omdat we deze club in Vlaanderen niet goed genoeg kennen. Ik ben hier vanaf de eerste dag heel warm en hartelijk ontvangen en dankzij onze goede start in de Play-Downs was er ook meteen een klik. Ook met het bestuur. Ik vind dat hier zeer capabele mensen aan de slag zijn. En niet in het minst Mehdi Bayat.”

Mannaert-niveau

De Mil vergelijkt Bayat met Vincent Mannaert (ex-Club Brugge), nu sportieve baas bij de KBVB en de Rode Duivels. “In Vlaanderen ziet iedereen hoeveel kwaliteiten iemand als Vincent Mannaert heeft. Wel, dan zet ik Mehdi daar niet ver onder. Voor mij staat hij op hetzelfde niveau als Vincent. Vooral door zijn persoonlijke aanpak. Hij zet soms druk, ook op mij, maar dat is altijd gefundeerd.”

Volgens De Mil weet Bayat perfect hoe hij een club moet leiden. “Hij volgt ook alles van heel dichtbij op, maar laat me wel mijn werk doen. Je moet maar eens een club runnen en die zonder veel inbreng van buitenlands geld gezond proberen te houden. Evident is dat allerminst. En toch doet hij dat al ruim twintig jaar, met een zeer duidelijke visie.”

Mehdi Bayat is van hetzelfde niveau als Vincent Mannaert...

Meest recent

Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

2
2
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

78
78
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

35
35
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

35
35
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

44
44
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

28
28
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

127
127
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

380
380
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

194
194
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

230
230
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

186
186
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

99
99
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

95
95
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

35
35
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

53
53
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

761
761
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

655
655
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

447
447
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

420
420
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

291
291
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

974
974
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

392
392
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

59
59
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

359
359
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

252
252

Meer sportnieuws