Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

stemmen
Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

De play-offs dreigen een maat voor niks te worden voor AA Gent, dat nog alles op alles moet zetten in de jacht op een Europees ticket. Dan deed het beloftenelftal het beter, want zij dwongen op eigen houtje de promotie naar de Challenger Pro League af. Al stelt hun debuut in 1B de Buffalo's wel voor een aantal problemen.

Op sportief vlak bewezen SL16 en Jong Genk de afgelopen seizoenen dat een kwaliteitsinjectie geen overbodige luxe is om mee te kunnen draaien op profniveau. Al hoeft Jong Gent, waar coach Thomas Matton gewoon op post blijft, zich dankzij het nieuwe quotum voor U23-ploegen alleszins niet te bekommeren om een eventuele degradatie.

LEES OOK: WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Deinze verkiest RSCA

Grote investeringen in de spelerskern zitten er volgens Het Nieuwsblad dan ook niet meteen aan te komen. "AA Gent wil geen onnodige reeks transfers verrichten maar zal vooral kiezen voor Belgische, offensieve versterking", aldus de krant, volgens wie de Buffalo's volop willen blijven inzetten op de doorstroming van jong talent uit de eigen stal.

Veel prangender is het vraagstuk omtrent de thuishaven waarin Jong Gent haar matchen zal afwerken. Sam Baro en co hoopten om te kunnen verhuizen naar het failliete KMSK Deinze, dat de accommodatie echter verder ter beschikking besloot te stellen van de RSCA Futures. En dus moesten de Gentenaren plots op zoek naar een alternatief.

Gent blijft in Oostakker

Daarbij zou een verlengd verblijf in de Chillax Arena te Oostakker nu alsnog op tafel liggen. Meer nog: intussen wordt er al werk gemaakt van de noodzakelijke aanpassingen aan het stadion. Zo zou de capaciteit met behulp van tijdelijke tribunes gevoelig kunnen worden uitgebreid om te voldoen aan de vereisten. Al zijn meer inspanningen nodig.

Ook de lichtsterkte, het scheiden van supporterskernen en andere investeringen naar veiligheid, persfaciliteiten en sanitair toe dreigen een flinke duit te kosten. Ondanks dat hoge kostplaatje diende Gent ondertussen wel reeds een aanvraag voor een omgevingsvergunning in bij het stadsbestuur, dat hopelijk deze zomer nog groen licht zal geven.

Denkt u dat deze inspanningen de moeite waard ziJn?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

125
125
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

129
129
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

530
530
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

138
138
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

388
388
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

40
40
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

468
468
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

248
248
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

238
238
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

136
136
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1255
1255
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

325
325
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

251
251
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

199
199
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

216
216
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

513
513
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

914
914
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

710
710
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

277
277
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

153
153
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

243
243

Meer sportnieuws