Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

door
Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

De play-offs dreigen een maat voor niks te worden voor AA Gent, dat nog alles op alles moet zetten in de jacht op een Europees ticket. Dan deed het beloftenelftal het beter, want zij dwongen op eigen houtje de promotie naar de Challenger Pro League af. Al stelt hun debuut in 1B de Buffalo's wel voor een aantal problemen.

Op sportief vlak bewezen SL16 en Jong Genk de afgelopen seizoenen dat een kwaliteitsinjectie geen overbodige luxe is om mee te kunnen draaien op profniveau. Al hoeft Jong Gent, waar coach Thomas Matton gewoon op post blijft, zich dankzij het nieuwe quotum voor U23-ploegen alleszins niet te bekommeren om een eventuele degradatie.

LEES OOK: KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

Deinze verkiest RSCA

Grote investeringen in de spelerskern zitten er volgens Het Nieuwsblad dan ook niet meteen aan te komen. "AA Gent wil geen onnodige reeks transfers verrichten maar zal vooral kiezen voor Belgische, offensieve versterking", aldus de krant, volgens wie de Buffalo's volop willen blijven inzetten op de doorstroming van jong talent uit de eigen stal.

Veel prangender is het vraagstuk omtrent de thuishaven waarin Jong Gent haar matchen zal afwerken. Sam Baro en co hoopten om te kunnen verhuizen naar het failliete KMSK Deinze, dat de accommodatie echter verder ter beschikking besloot te stellen van de RSCA Futures. En dus moesten de Gentenaren plots op zoek naar een alternatief.

Gent blijft in Oostakker

Daarbij zou een verlengd verblijf in de Chillax Arena te Oostakker nu alsnog op tafel liggen. Meer nog: intussen wordt er al werk gemaakt van de noodzakelijke aanpassingen aan het stadion. Zo zou de capaciteit met behulp van tijdelijke tribunes gevoelig kunnen worden uitgebreid om te voldoen aan de vereisten. Al zijn meer inspanningen nodig.

Ook de lichtsterkte, het scheiden van supporterskernen en andere investeringen naar veiligheid, persfaciliteiten en sanitair toe dreigen een flinke duit te kosten. Ondanks dat hoge kostplaatje diende Gent ondertussen wel reeds een aanvraag voor een omgevingsvergunning in bij het stadsbestuur, dat hopelijk deze zomer nog groen licht zal geven.

Denkt u dat deze inspanningen de moeite waard ziJn?

Meest recent

DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

19
19
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

48
48
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

80
80
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

372
372
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

270
270
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

203
203
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

39
39
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

267
267
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

136
136
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

732
732
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

469
469
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

609
609
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

117
117
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

538
538
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

525
525
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

354
354
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

283
283
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

179
179
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

388
388
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

387
387
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

548
548
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

48
48
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

413
413
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180

Meer sportnieuws