Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

499 stemmen
Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

De play-offs dreigen een maat voor niks te worden voor AA Gent, dat nog alles op alles moet zetten in de jacht op een Europees ticket. Dan deed het beloftenelftal het beter, want zij dwongen op eigen houtje de promotie naar de Challenger Pro League af. Al stelt hun debuut in 1B de Buffalo's wel voor een aantal problemen.

Op sportief vlak bewezen SL16 en Jong Genk de afgelopen seizoenen dat een kwaliteitsinjectie geen overbodige luxe is om mee te kunnen draaien op profniveau. Al hoeft Jong Gent, waar coach Thomas Matton gewoon op post blijft, zich dankzij het nieuwe quotum voor U23-ploegen alleszins niet te bekommeren om een eventuele degradatie.

LEES OOK: Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Deinze verkiest RSCA

Grote investeringen in de spelerskern zitten er volgens Het Nieuwsblad dan ook niet meteen aan te komen. "AA Gent wil geen onnodige reeks transfers verrichten maar zal vooral kiezen voor Belgische, offensieve versterking", aldus de krant, volgens wie de Buffalo's volop willen blijven inzetten op de doorstroming van jong talent uit de eigen stal.

Veel prangender is het vraagstuk omtrent de thuishaven waarin Jong Gent haar matchen zal afwerken. Sam Baro en co hoopten om te kunnen verhuizen naar het failliete KMSK Deinze, dat de accommodatie echter verder ter beschikking besloot te stellen van de RSCA Futures. En dus moesten de Gentenaren plots op zoek naar een alternatief.

Gent blijft in Oostakker

Daarbij zou een verlengd verblijf in de Chillax Arena te Oostakker nu alsnog op tafel liggen. Meer nog: intussen wordt er al werk gemaakt van de noodzakelijke aanpassingen aan het stadion. Zo zou de capaciteit met behulp van tijdelijke tribunes gevoelig kunnen worden uitgebreid om te voldoen aan de vereisten. Al zijn meer inspanningen nodig.

Ook de lichtsterkte, het scheiden van supporterskernen en andere investeringen naar veiligheid, persfaciliteiten en sanitair toe dreigen een flinke duit te kosten. Ondanks dat hoge kostplaatje diende Gent ondertussen wel reeds een aanvraag voor een omgevingsvergunning in bij het stadsbestuur, dat hopelijk deze zomer nog groen licht zal geven.

Denkt u dat deze inspanningen de moeite waard ziJn?

Meest recent

Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

6
6
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

13
13
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

222
222
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

160
160
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

73
73
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

285
285
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

416
416
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

392
392
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

145
145
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

52
52
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

130
130
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

667
667
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

81
81
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

229
229
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

313
313
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

221
221
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

531
531
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

141
141
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

117
117
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

74
74
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

193
193
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

325
325
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

142
142
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

65
65
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

87
87

Meer sportnieuws