Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

door
Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

De play-offs dreigen een maat voor niks te worden voor AA Gent, dat nog alles op alles moet zetten in de jacht op een Europees ticket. Dan deed het beloftenelftal het beter, want zij dwongen op eigen houtje de promotie naar de Challenger Pro League af. Al stelt hun debuut in 1B de Buffalo's wel voor een aantal problemen.

Op sportief vlak bewezen SL16 en Jong Genk de afgelopen seizoenen dat een kwaliteitsinjectie geen overbodige luxe is om mee te kunnen draaien op profniveau. Al hoeft Jong Gent, waar coach Thomas Matton gewoon op post blijft, zich dankzij het nieuwe quotum voor U23-ploegen alleszins niet te bekommeren om een eventuele degradatie.

LEES OOK: KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

Deinze verkiest RSCA

Grote investeringen in de spelerskern zitten er volgens Het Nieuwsblad dan ook niet meteen aan te komen. "AA Gent wil geen onnodige reeks transfers verrichten maar zal vooral kiezen voor Belgische, offensieve versterking", aldus de krant, volgens wie de Buffalo's volop willen blijven inzetten op de doorstroming van jong talent uit de eigen stal.

Veel prangender is het vraagstuk omtrent de thuishaven waarin Jong Gent haar matchen zal afwerken. Sam Baro en co hoopten om te kunnen verhuizen naar het failliete KMSK Deinze, dat de accommodatie echter verder ter beschikking besloot te stellen van de RSCA Futures. En dus moesten de Gentenaren plots op zoek naar een alternatief.

Gent blijft in Oostakker

Daarbij zou een verlengd verblijf in de Chillax Arena te Oostakker nu alsnog op tafel liggen. Meer nog: intussen wordt er al werk gemaakt van de noodzakelijke aanpassingen aan het stadion. Zo zou de capaciteit met behulp van tijdelijke tribunes gevoelig kunnen worden uitgebreid om te voldoen aan de vereisten. Al zijn meer inspanningen nodig.

Ook de lichtsterkte, het scheiden van supporterskernen en andere investeringen naar veiligheid, persfaciliteiten en sanitair toe dreigen een flinke duit te kosten. Ondanks dat hoge kostplaatje diende Gent ondertussen wel reeds een aanvraag voor een omgevingsvergunning in bij het stadsbestuur, dat hopelijk deze zomer nog groen licht zal geven.

Denkt u dat deze inspanningen de moeite waard ziJn?

Meest recent

Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

33
33
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

64
64
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

41
41
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

65
65
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

128
128
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

460
460
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

207
207
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

362
362
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

229
229
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

353
353
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

79
79
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

180
180
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

38
38
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

119
119
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

234
234
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

202
202
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

83
83
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

168
168
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

74
74
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

55
55
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

121
121
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

323
323
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

278
278
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

38
38
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

155
155

Meer sportnieuws