Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

door
Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

De play-offs dreigen een maat voor niks te worden voor AA Gent, dat nog alles op alles moet zetten in de jacht op een Europees ticket. Dan deed het beloftenelftal het beter, want zij dwongen op eigen houtje de promotie naar de Challenger Pro League af. Al stelt hun debuut in 1B de Buffalo's wel voor een aantal problemen.

Op sportief vlak bewezen SL16 en Jong Genk de afgelopen seizoenen dat een kwaliteitsinjectie geen overbodige luxe is om mee te kunnen draaien op profniveau. Al hoeft Jong Gent, waar coach Thomas Matton gewoon op post blijft, zich dankzij het nieuwe quotum voor U23-ploegen alleszins niet te bekommeren om een eventuele degradatie.

LEES OOK: Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Deinze verkiest RSCA

Grote investeringen in de spelerskern zitten er volgens Het Nieuwsblad dan ook niet meteen aan te komen. "AA Gent wil geen onnodige reeks transfers verrichten maar zal vooral kiezen voor Belgische, offensieve versterking", aldus de krant, volgens wie de Buffalo's volop willen blijven inzetten op de doorstroming van jong talent uit de eigen stal.

Veel prangender is het vraagstuk omtrent de thuishaven waarin Jong Gent haar matchen zal afwerken. Sam Baro en co hoopten om te kunnen verhuizen naar het failliete KMSK Deinze, dat de accommodatie echter verder ter beschikking besloot te stellen van de RSCA Futures. En dus moesten de Gentenaren plots op zoek naar een alternatief.

Gent blijft in Oostakker

Daarbij zou een verlengd verblijf in de Chillax Arena te Oostakker nu alsnog op tafel liggen. Meer nog: intussen wordt er al werk gemaakt van de noodzakelijke aanpassingen aan het stadion. Zo zou de capaciteit met behulp van tijdelijke tribunes gevoelig kunnen worden uitgebreid om te voldoen aan de vereisten. Al zijn meer inspanningen nodig.

Ook de lichtsterkte, het scheiden van supporterskernen en andere investeringen naar veiligheid, persfaciliteiten en sanitair toe dreigen een flinke duit te kosten. Ondanks dat hoge kostplaatje diende Gent ondertussen wel reeds een aanvraag voor een omgevingsvergunning in bij het stadsbestuur, dat hopelijk deze zomer nog groen licht zal geven.

Denkt u dat deze inspanningen de moeite waard ziJn?

Meest recent

'Sensatie in Premier League: Club verwacht héél mooie som'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

2
2
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

7
7
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

17
17
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

15
15
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

154
154
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

86
86
Vierde Gouden Schoen op komst? Vanaken tipt opvallende concurrent

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

152
152
'Hayen moet slikken: publiekslieveling plots naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

172
172
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

240
240
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

158
158
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

39
39
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

150
150
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

400
400
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

180
180
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

196
196
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

66
66
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

174
174
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

226
226
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

639
639
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

244
244
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

62
62
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

478
478
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

449
449
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

90
90
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1305
1305

Meer sportnieuws