'AA Gent troeft Club Brugge af voor belangrijke pion'

door
'AA Gent troeft Club Brugge af voor belangrijke pion'

AA Gent beleeft een moeilijk seizoen met de A-ploeg, die in de slotmatchen van het seizoen nog volop moet knokken voor een Europees ticket. Bij de jeugd gaat het de Buffalo's echter wel voor de wind. Ze zetten volgend seizoen een belangrijke stap.

Jong AA Gent mag dan immers voor het eerst aan de slag in de Challenger Pro League. Ze slaagden er als eerste beloftenploeg in om de promotie naar het profniveau af te dwingen door de titel te veroveren in eerste nationale.

Daardoor wacht er hen volgend seizoen een stevige uitdaging, want het blijkt op dat niveau niet evident om het ontwikkelen van jeugd te rijmen met resultaten. Dat bewezen SL16 en Jong Genk in de laatste twee seizoenen.

LEES OOK: Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

Matton blijft bij Jong AA Gent

Maar er is wel goed nieuws voor de jonge Buffalo's. Het Nieuwsblad weet dat ze in principe ook nog volgend seizoen gecoacht zullen worden door Thomas Matton, die in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer bij de beloften meteen succes boekte.

Daarvoor was de 39-jarige na zijn spelerspensioen enkele jaren aan de slag geweest in andere functies in de jeugd van Gent, met ook een uitstapje naar Zulte Waregem. Hij was ook één seizoen assistent van Arnar Vidarsson alvorens de fakkel bij Jong Gent over te nemen.

Ook genoemd bij Club NXT

Nochtans was het lang geen sinecure dat Matton in Gent zou blijven. Hij werd immers ook genoemd bij Club NXT, waar hij als speler zijn opleiding kreeg en waar nog een definitieve opvolger gezocht wordt voor de in maart naar Heerenveen vertrokken Robin Veldman.

Maar Club lijkt dus bot te gaan vangen bij Matton. De gesprekken over diens contractverlenging zouden wel nog volop aan de gang zijn, maar de verwachting is dat er wel een akkoord gevonden zal worden.

Zal Jong AA Gent een meerwaarde zijn voor 1B?

Meest recent

'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

16
16
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

205
205
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

24
24
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

35
35
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

64
64
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

51
51
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

248
248
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

95
95
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

83
83
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

119
119
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

121
121
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

90
90
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

85
85
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

84
84
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

83
83
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

105
105
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

374
374
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

87
87
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

341
341
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

136
136
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

52
52
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

66
66
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

423
423
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

155
155
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

504
504

Meer sportnieuws