'AA Gent troeft Club Brugge af voor belangrijke pion'

580
'AA Gent troeft Club Brugge af voor belangrijke pion'

AA Gent beleeft een moeilijk seizoen met de A-ploeg, die in de slotmatchen van het seizoen nog volop moet knokken voor een Europees ticket. Bij de jeugd gaat het de Buffalo's echter wel voor de wind. Ze zetten volgend seizoen een belangrijke stap.

Jong AA Gent mag dan immers voor het eerst aan de slag in de Challenger Pro League. Ze slaagden er als eerste beloftenploeg in om de promotie naar het profniveau af te dwingen door de titel te veroveren in eerste nationale.

Daardoor wacht er hen volgend seizoen een stevige uitdaging, want het blijkt op dat niveau niet evident om het ontwikkelen van jeugd te rijmen met resultaten. Dat bewezen SL16 en Jong Genk in de laatste twee seizoenen.

LEES OOK: Mannaert lacht in zijn vuistje: 2 talenten kiezen voor België

Matton blijft bij Jong AA Gent

Maar er is wel goed nieuws voor de jonge Buffalo's. Het Nieuwsblad weet dat ze in principe ook nog volgend seizoen gecoacht zullen worden door Thomas Matton, die in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer bij de beloften meteen succes boekte.

Daarvoor was de 39-jarige na zijn spelerspensioen enkele jaren aan de slag geweest in andere functies in de jeugd van Gent, met ook een uitstapje naar Zulte Waregem. Hij was ook één seizoen assistent van Arnar Vidarsson alvorens de fakkel bij Jong Gent over te nemen.

Ook genoemd bij Club NXT

Nochtans was het lang geen sinecure dat Matton in Gent zou blijven. Hij werd immers ook genoemd bij Club NXT, waar hij als speler zijn opleiding kreeg en waar nog een definitieve opvolger gezocht wordt voor de in maart naar Heerenveen vertrokken Robin Veldman.

Maar Club lijkt dus bot te gaan vangen bij Matton. De gesprekken over diens contractverlenging zouden wel nog volop aan de gang zijn, maar de verwachting is dat er wel een akkoord gevonden zal worden.

Zal Jong AA Gent een meerwaarde zijn voor 1B?

Meest recent

'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

28
28
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

36
36
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

23
23
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

106
106
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

82
82
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

117
117
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

70
70
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

78
78
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

177
177
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

115
115
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

269
269
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

85
85
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

429
429
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

508
508
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

203
203
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

133
133
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

132
132
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

206
206
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

198
198
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1751
1751
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

411
411

Meer sportnieuws