'AA Gent troeft Club Brugge af voor belangrijke pion'

580 stemmen
'AA Gent troeft Club Brugge af voor belangrijke pion'

AA Gent beleeft een moeilijk seizoen met de A-ploeg, die in de slotmatchen van het seizoen nog volop moet knokken voor een Europees ticket. Bij de jeugd gaat het de Buffalo's echter wel voor de wind. Ze zetten volgend seizoen een belangrijke stap.

Jong AA Gent mag dan immers voor het eerst aan de slag in de Challenger Pro League. Ze slaagden er als eerste beloftenploeg in om de promotie naar het profniveau af te dwingen door de titel te veroveren in eerste nationale.

Daardoor wacht er hen volgend seizoen een stevige uitdaging, want het blijkt op dat niveau niet evident om het ontwikkelen van jeugd te rijmen met resultaten. Dat bewezen SL16 en Jong Genk in de laatste twee seizoenen.

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Matton blijft bij Jong AA Gent

Maar er is wel goed nieuws voor de jonge Buffalo's. Het Nieuwsblad weet dat ze in principe ook nog volgend seizoen gecoacht zullen worden door Thomas Matton, die in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer bij de beloften meteen succes boekte.

Daarvoor was de 39-jarige na zijn spelerspensioen enkele jaren aan de slag geweest in andere functies in de jeugd van Gent, met ook een uitstapje naar Zulte Waregem. Hij was ook één seizoen assistent van Arnar Vidarsson alvorens de fakkel bij Jong Gent over te nemen.

Ook genoemd bij Club NXT

Nochtans was het lang geen sinecure dat Matton in Gent zou blijven. Hij werd immers ook genoemd bij Club NXT, waar hij als speler zijn opleiding kreeg en waar nog een definitieve opvolger gezocht wordt voor de in maart naar Heerenveen vertrokken Robin Veldman.

Maar Club lijkt dus bot te gaan vangen bij Matton. De gesprekken over diens contractverlenging zouden wel nog volop aan de gang zijn, maar de verwachting is dat er wel een akkoord gevonden zal worden.

Zal Jong AA Gent een meerwaarde zijn voor 1B?

Meest recent

Garcia met grote luxe: drie spelers voor één positie

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

0
0
Nilis en Verstraeten geven hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

5
5
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

32
32
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

264
264
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

88
88
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

127
127
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

195
195
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

110
110
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

175
175
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

57
57
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

332
332
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

122
122
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

691
691
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

76
76
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

280
280
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

305
305
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

617
617
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

483
483
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

854
854
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

81
81
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

121
121
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

193
193
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

254
254

Meer sportnieuws