Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

door
Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

Volgend seizoen maakt Zulte Waregem na twee jaar afwezigheid opnieuw zijn opwachting in de Jupiler Pro League. Essevee veroverde dit seizoen immers de promotie na een nagelbijter van een ontknoping. Dankzij een late zege tegen RWDM op de slotspeeldag werd het kampioen in 1B.

Door die uitslag mag het samen met La Louvière straks aan de bak op het hoogste niveau. Opvallende vaststelling daarbij: ondanks de ruime aanwezigheid van buitenlands geld in 1B gaat het om twee clubs die in Belgische handen zijn.

LEES OOK: Essevee onthult nieuw doel na redding

Geen buitenlandse investeerders bij Essevee

Al gingen er aan de Gaverbeek de voorbije jaren wel af en toe geruchten over mogelijke buitenlandse investeerders. De club is in handen van lokale ondernemer Tony Beeuwsaert, maar die kan geen miljoenen in Essevee pompen zoals andere eigenaars dat soms wel kunnen.

Zijn zoon Michiel, die sinds vorige zomer CEO is bij Zulte Waregem, spreekt in Het Nieuwsblad echter heldere taal. "Met een buitenlandse partij in zee gaan, speelt niet meer in ons hoofd", stelt hij. "We blijven puur Vlaams, puur Belgisch."

Beeuwsaert wil doorgroeien met club

De voorbije jaren waren er genoeg verhalen over clubs die kopje onder gingen nadat de buitenlandse investeerders met de noorderzon vertrokken - zie dit seizoen nog KMSK Deinze. Essevee ligt de familie-Beeuwsaert daarvoor te nauw aan het hart.

"Mijn vader is opgegroeid met SV Waregem, ging als kleine jongen al kijken en heeft die liefde aan mij doorgegeven. We houden als familie van deze club en willen dan ook blijven verder doorgroeien met deze club. Wat het werken in de voetbalwereld betreft, is het dan ook hier of nergens", aldus CEO Michiel.

Zal Zulte Waregem weer een vaste waarde worden in 1A?

Meest recent

KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

65
65
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

30
30
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

48
48
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

40
40
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

38
38
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

228
228
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

271
271
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

189
189
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

50
50
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

53
53
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

49
49
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

246
246
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

417
417
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

167
167
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

109
109
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

241
241
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

522
522
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

411
411
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

116
116
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

409
409
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

482
482
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

126
126
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

28
28
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

96
96

Meer sportnieuws