Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

door
Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

Volgend seizoen maakt Zulte Waregem na twee jaar afwezigheid opnieuw zijn opwachting in de Jupiler Pro League. Essevee veroverde dit seizoen immers de promotie na een nagelbijter van een ontknoping. Dankzij een late zege tegen RWDM op de slotspeeldag werd het kampioen in 1B.

Door die uitslag mag het samen met La Louvière straks aan de bak op het hoogste niveau. Opvallende vaststelling daarbij: ondanks de ruime aanwezigheid van buitenlands geld in 1B gaat het om twee clubs die in Belgische handen zijn.

LEES OOK: Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

Geen buitenlandse investeerders bij Essevee

Al gingen er aan de Gaverbeek de voorbije jaren wel af en toe geruchten over mogelijke buitenlandse investeerders. De club is in handen van lokale ondernemer Tony Beeuwsaert, maar die kan geen miljoenen in Essevee pompen zoals andere eigenaars dat soms wel kunnen.

Zijn zoon Michiel, die sinds vorige zomer CEO is bij Zulte Waregem, spreekt in Het Nieuwsblad echter heldere taal. "Met een buitenlandse partij in zee gaan, speelt niet meer in ons hoofd", stelt hij. "We blijven puur Vlaams, puur Belgisch."

Beeuwsaert wil doorgroeien met club

De voorbije jaren waren er genoeg verhalen over clubs die kopje onder gingen nadat de buitenlandse investeerders met de noorderzon vertrokken - zie dit seizoen nog KMSK Deinze. Essevee ligt de familie-Beeuwsaert daarvoor te nauw aan het hart.

"Mijn vader is opgegroeid met SV Waregem, ging als kleine jongen al kijken en heeft die liefde aan mij doorgegeven. We houden als familie van deze club en willen dan ook blijven verder doorgroeien met deze club. Wat het werken in de voetbalwereld betreft, is het dan ook hier of nergens", aldus CEO Michiel.

Zal Zulte Waregem weer een vaste waarde worden in 1A?

Meest recent

Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

28
28
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

201
201
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

66
66
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

169
169
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

180
180
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

304
304
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

98
98
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

118
118
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

250
250
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

130
130
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

332
332
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

479
479
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

389
389
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

125
125
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

110
110
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

103
103
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

68
68
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

65
65
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

80
80
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

252
252
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

289
289
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

366
366
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

48
48

Meer sportnieuws