Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

door
Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

Volgend seizoen maakt Zulte Waregem na twee jaar afwezigheid opnieuw zijn opwachting in de Jupiler Pro League. Essevee veroverde dit seizoen immers de promotie na een nagelbijter van een ontknoping. Dankzij een late zege tegen RWDM op de slotspeeldag werd het kampioen in 1B.

Door die uitslag mag het samen met La Louvière straks aan de bak op het hoogste niveau. Opvallende vaststelling daarbij: ondanks de ruime aanwezigheid van buitenlands geld in 1B gaat het om twee clubs die in Belgische handen zijn.

LEES OOK: 'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Geen buitenlandse investeerders bij Essevee

Al gingen er aan de Gaverbeek de voorbije jaren wel af en toe geruchten over mogelijke buitenlandse investeerders. De club is in handen van lokale ondernemer Tony Beeuwsaert, maar die kan geen miljoenen in Essevee pompen zoals andere eigenaars dat soms wel kunnen.

Zijn zoon Michiel, die sinds vorige zomer CEO is bij Zulte Waregem, spreekt in Het Nieuwsblad echter heldere taal. "Met een buitenlandse partij in zee gaan, speelt niet meer in ons hoofd", stelt hij. "We blijven puur Vlaams, puur Belgisch."

Beeuwsaert wil doorgroeien met club

De voorbije jaren waren er genoeg verhalen over clubs die kopje onder gingen nadat de buitenlandse investeerders met de noorderzon vertrokken - zie dit seizoen nog KMSK Deinze. Essevee ligt de familie-Beeuwsaert daarvoor te nauw aan het hart.

"Mijn vader is opgegroeid met SV Waregem, ging als kleine jongen al kijken en heeft die liefde aan mij doorgegeven. We houden als familie van deze club en willen dan ook blijven verder doorgroeien met deze club. Wat het werken in de voetbalwereld betreft, is het dan ook hier of nergens", aldus CEO Michiel.

Zal Zulte Waregem weer een vaste waarde worden in 1A?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

148
148
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

57
57
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

29
29
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

32
32
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

285
285
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

49
49
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

397
397
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

199
199
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

366
366
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

329
329
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

329
329
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1268
1268
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

423
423
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

709
709
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

317
317
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

406
406
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1028
1028
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

469
469
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

485
485
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

95
95
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

360
360
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

146
146
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

132
132
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws