Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

1109
Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

Volgend seizoen maakt Zulte Waregem na twee jaar afwezigheid opnieuw zijn opwachting in de Jupiler Pro League. Essevee veroverde dit seizoen immers de promotie na een nagelbijter van een ontknoping. Dankzij een late zege tegen RWDM op de slotspeeldag werd het kampioen in 1B.

Door die uitslag mag het samen met La Louvière straks aan de bak op het hoogste niveau. Opvallende vaststelling daarbij: ondanks de ruime aanwezigheid van buitenlands geld in 1B gaat het om twee clubs die in Belgische handen zijn.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

Geen buitenlandse investeerders bij Essevee

Al gingen er aan de Gaverbeek de voorbije jaren wel af en toe geruchten over mogelijke buitenlandse investeerders. De club is in handen van lokale ondernemer Tony Beeuwsaert, maar die kan geen miljoenen in Essevee pompen zoals andere eigenaars dat soms wel kunnen.

Zijn zoon Michiel, die sinds vorige zomer CEO is bij Zulte Waregem, spreekt in Het Nieuwsblad echter heldere taal. "Met een buitenlandse partij in zee gaan, speelt niet meer in ons hoofd", stelt hij. "We blijven puur Vlaams, puur Belgisch."

Beeuwsaert wil doorgroeien met club

De voorbije jaren waren er genoeg verhalen over clubs die kopje onder gingen nadat de buitenlandse investeerders met de noorderzon vertrokken - zie dit seizoen nog KMSK Deinze. Essevee ligt de familie-Beeuwsaert daarvoor te nauw aan het hart.

"Mijn vader is opgegroeid met SV Waregem, ging als kleine jongen al kijken en heeft die liefde aan mij doorgegeven. We houden als familie van deze club en willen dan ook blijven verder doorgroeien met deze club. Wat het werken in de voetbalwereld betreft, is het dan ook hier of nergens", aldus CEO Michiel.

Zal Zulte Waregem weer een vaste waarde worden in 1A?

Meest recent

Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

65
65
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

9
9
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

224
224
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

26
26
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

504
504
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

47
47
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

19
19
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

468
468
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

198
198
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

963
963
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

153
153
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

203
203
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

94
94
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

304
304
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

237
237
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

124
124
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

292
292
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

137
137
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

143
143
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

52
52

Meer sportnieuws