Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

door
Buitenlandse centen bij Essevee? CEO schenkt klare wijn

Volgend seizoen maakt Zulte Waregem na twee jaar afwezigheid opnieuw zijn opwachting in de Jupiler Pro League. Essevee veroverde dit seizoen immers de promotie na een nagelbijter van een ontknoping. Dankzij een late zege tegen RWDM op de slotspeeldag werd het kampioen in 1B.

Door die uitslag mag het samen met La Louvière straks aan de bak op het hoogste niveau. Opvallende vaststelling daarbij: ondanks de ruime aanwezigheid van buitenlands geld in 1B gaat het om twee clubs die in Belgische handen zijn.

LEES OOK: STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Geen buitenlandse investeerders bij Essevee

Al gingen er aan de Gaverbeek de voorbije jaren wel af en toe geruchten over mogelijke buitenlandse investeerders. De club is in handen van lokale ondernemer Tony Beeuwsaert, maar die kan geen miljoenen in Essevee pompen zoals andere eigenaars dat soms wel kunnen.

Zijn zoon Michiel, die sinds vorige zomer CEO is bij Zulte Waregem, spreekt in Het Nieuwsblad echter heldere taal. "Met een buitenlandse partij in zee gaan, speelt niet meer in ons hoofd", stelt hij. "We blijven puur Vlaams, puur Belgisch."

Beeuwsaert wil doorgroeien met club

De voorbije jaren waren er genoeg verhalen over clubs die kopje onder gingen nadat de buitenlandse investeerders met de noorderzon vertrokken - zie dit seizoen nog KMSK Deinze. Essevee ligt de familie-Beeuwsaert daarvoor te nauw aan het hart.

"Mijn vader is opgegroeid met SV Waregem, ging als kleine jongen al kijken en heeft die liefde aan mij doorgegeven. We houden als familie van deze club en willen dan ook blijven verder doorgroeien met deze club. Wat het werken in de voetbalwereld betreft, is het dan ook hier of nergens", aldus CEO Michiel.

Zal Zulte Waregem weer een vaste waarde worden in 1A?

Meest recent

'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

49
49
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

111
111
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

10
10
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

23
23
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

588
588
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

191
191
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

112
112
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

108
108
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

152
152
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

52
52
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

617
617
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

288
288
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

192
192
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

158
158
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

46
46
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

755
755
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

192
192
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

302
302
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

66
66
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

227
227
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

410
410
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

149
149
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

397
397
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

305
305

Meer sportnieuws