Vanaken titularis bij Duivels? Vanderbiest brult het uit

door
Vanaken titularis bij Duivels? Vanderbiest brult het uit

Binnen een maandje beginnen de Rode Duivels aan hun WK-kwalificatiecampagne met een tweeluik tegen Noord-Macedonië en Wales. Het wordt uitkijken naar welke rol bondscoach Rudi Garcia dan voorziet voor Hans Vanaken. Die maakte immers indruk in de meest recente interland.

De drievoudige Gouden Schoen haalt nu al enkele jaren op constante basis een hoog niveau bij Club Brugge. Desondanks werd hij lange tijd genegeerd bij de nationale ploeg. Onder vorig bondscoach Domenico Tedesco werd Vanaken nog maar één keer opgeroepen. Toen bleef hij twee volledige matchen aan de bank gekluisterd.

Met Roberto Martinez aan het roer kwam Vanaken wel geregeld in actie. Maar ook toen was hij allerminst een vaste waarde. Zijn laatste basisplek als Rode Duivel dateerde van de verloren oefenmatch vlak voor het WK 2022 tegen Egypte. Dat zouden tevens zijn laatste speelminuten als international worden. Tot Garcia het roer overnam.

LEES OOK: Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

Onbetwiste titularis?

De Fransman liet vrijwel meteen verstaan dat hij Vanaken een nieuwe kans zou geven. En hij hield woord, in maart maakte de spelmaker zijn grote comeback en kroonde hij zich thuis tegen Oekraïne meteen één van de uitblinkers. De vraag is dan ook of hij nu een vaste basisplaats moet krijgen bij de nationale ploeg. Zeker wanneer straks enkele concurrenten op het middenveld terugkeren.

Dat dilemma werd bij Het Nieuwsblad ook voorgelegd aan KV Mechelen-coach Fred Vanderbiest. "Onbetwiste titularis? Als hij zijn beste niveau haalt misschien wel, ja. Maar goed, hij heeft zijn stempel hè. En nooit die stap naar het buitenland gezet. Dat speelt allemaal mee bij het selecteren, al is het zuiver perceptie natuurlijk", reageerde Vanderbiest.

Vragen om miserie

Dat hij gepolst wordt naar Vanaken is overigens geen toeval. Vanderbiest was namelijk trainer bij KV Oostende toen de spelmaker namens Lommel SK het mooie weer maakte in de tweede divisie en kent hem dus redelijk goed. Hij had toen al door dat Gouden Schoen-winnaar een speler is met exceptionele kwaliteiten. "Het was simpel: als je Vanaken niet uit de match haalde, dan vroeg je om miserie. Hij heeft ons nog flink geholpen door driemaal te scoren tegen onze concurrent Westerlo. Eigenlijk heeft Hans KVO kampioen gemaakt. Soit, Hans moet altijd minuten maken bij de Duivels. Hoe ouder hij wordt, hoe beter."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Vanaken dan in uw basisploeg bij de Duivels?

Meest recent

Club-titularis schittert voor tientallen scouts: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

27
27
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

123
123
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

206
206
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

27
27
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

290
290
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

787
787
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

503
503
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

399
399
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

901
901
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

97
97
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

204
204
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

131
131
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

223
223
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

586
586
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

415
415
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

810
810
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1281
1281
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

70
70
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

202
202
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

304
304
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

536
536
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

258
258
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

278
278

Meer sportnieuws