Vanaken titularis bij Duivels? Vanderbiest brult het uit

421 stemmen
Vanaken titularis bij Duivels? Vanderbiest brult het uit

Binnen een maandje beginnen de Rode Duivels aan hun WK-kwalificatiecampagne met een tweeluik tegen Noord-Macedonië en Wales. Het wordt uitkijken naar welke rol bondscoach Rudi Garcia dan voorziet voor Hans Vanaken. Die maakte immers indruk in de meest recente interland.

De drievoudige Gouden Schoen haalt nu al enkele jaren op constante basis een hoog niveau bij Club Brugge. Desondanks werd hij lange tijd genegeerd bij de nationale ploeg. Onder vorig bondscoach Domenico Tedesco werd Vanaken nog maar één keer opgeroepen. Toen bleef hij twee volledige matchen aan de bank gekluisterd.

Met Roberto Martinez aan het roer kwam Vanaken wel geregeld in actie. Maar ook toen was hij allerminst een vaste waarde. Zijn laatste basisplek als Rode Duivel dateerde van de verloren oefenmatch vlak voor het WK 2022 tegen Egypte. Dat zouden tevens zijn laatste speelminuten als international worden. Tot Garcia het roer overnam.

LEES OOK: Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Onbetwiste titularis?

De Fransman liet vrijwel meteen verstaan dat hij Vanaken een nieuwe kans zou geven. En hij hield woord, in maart maakte de spelmaker zijn grote comeback en kroonde hij zich thuis tegen Oekraïne meteen één van de uitblinkers. De vraag is dan ook of hij nu een vaste basisplaats moet krijgen bij de nationale ploeg. Zeker wanneer straks enkele concurrenten op het middenveld terugkeren.

Dat dilemma werd bij Het Nieuwsblad ook voorgelegd aan KV Mechelen-coach Fred Vanderbiest. "Onbetwiste titularis? Als hij zijn beste niveau haalt misschien wel, ja. Maar goed, hij heeft zijn stempel hè. En nooit die stap naar het buitenland gezet. Dat speelt allemaal mee bij het selecteren, al is het zuiver perceptie natuurlijk", reageerde Vanderbiest.

Vragen om miserie

Dat hij gepolst wordt naar Vanaken is overigens geen toeval. Vanderbiest was namelijk trainer bij KV Oostende toen de spelmaker namens Lommel SK het mooie weer maakte in de tweede divisie en kent hem dus redelijk goed. Hij had toen al door dat Gouden Schoen-winnaar een speler is met exceptionele kwaliteiten. "Het was simpel: als je Vanaken niet uit de match haalde, dan vroeg je om miserie. Hij heeft ons nog flink geholpen door driemaal te scoren tegen onze concurrent Westerlo. Eigenlijk heeft Hans KVO kampioen gemaakt. Soit, Hans moet altijd minuten maken bij de Duivels. Hoe ouder hij wordt, hoe beter."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Vanaken dan in uw basisploeg bij de Duivels?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

59
59
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

36
36
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

76
76
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

166
166
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

74
74
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

162
162
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

428
428
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

104
104
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

520
520
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

302
302
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

638
638
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

163
163
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

406
406
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

181
181
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

76
76
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

120
120
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

299
299
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

446
446
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

491
491
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

508
508
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

180
180
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws