Finale Champions League staat vast: PSG mept Arsenal knock-out

door
Finale Champions League staat vast: PSG mept Arsenal knock-out

De finalisten in de Champions League zijn bekend. Zo zal Internazionale eind deze maand in München de degens moeten kruisen met Paris Saint-Germain. De Franse kampioen won na de heenwedstrijd ook de return tegen Arsenal FC: 2-1.

Dat PSG en Arsenal daags na Internazionale- FC Barcelona aan de bak moesten, was geen geschenk. Het was voor beide clubs quasi onmogelijk om dat spektakelstuk te benaderen, laat staan overtreffen. Toch kregen de aanwezigen in het Parc des Princes een meer dan aangenaam duel voorgestschoteld.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Drie opties Stroeykens, transferschok Frenkie'

Cruciale Donnarumma

De thuisploeg had aan de heenmatch een 0-1-bonus overgehouden en kon in principe achteruit leunen. Maar Arsenal toonde al snel dat het zich niet zomaar gewonnen gaf. Een kopbal van Rice ging maar net naast, vervolgens moest Donnarumma vol aan de bak op pogingen van opnieuw Rice en Ødegaard.

Het Italiaanse sluitstuk bleek zo nog maar eens van levensbelang voor de Parijzenaars. PSG wist immers optimaal te profiteren van die gemiste kansen. Ruiz trapt de 1-0 immers keihard tegen de touwen, al was in herhaling te zien hoe zijn schot nog afweek. Dat maakte de Parijse vreugde er echter niet minder op.

Hakimi doet boeken dicht

De kwalificatie kwam zo wel erg dichtbij voor PSG. En in de tweede helft kreeg het nog een helpende hand toegestoken. Nadat de bal onfortuinlijk tegen de arm van Lewis-Skelly kwam, besloot de VAR tot ieders verrassing om een penalty te geven. Vitinha trapte de elfmeter echter erg zwakjes op Raya.

Het bleek evenwel uitstel van executie voor Arsenal. Niet veel later dook Hakimi op de juiste plaats op om de 2-0 alsnog binnen te trappen. Uiteindelijk wist Saka nog voor een aansluitingstreffer te zorgen. Maar verder raakten de Gunners, met Trossard als invaller, niet. PSG staat dus voor het eerst in vijf jaar tijd in de finale en geldt ook als favoriet, al zal het Inter zeker niet mogen onderschatten.

Wie wint de Champions League?

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

44
44
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

51
51
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

37
37
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

183
183
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

232
232
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

27
27
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

71
71
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

161
161
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

117
117
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

31
31
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

457
457
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

532
532
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

465
465
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

514
514
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

316
316
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

458
458
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1188
1188
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1348
1348
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

386
386
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

407
407
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

370
370
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

367
367
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

653
653
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

788
788
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

323
323

Meer sportnieuws