Finale Champions League staat vast: PSG mept Arsenal knock-out

door
Finale Champions League staat vast: PSG mept Arsenal knock-out

De finalisten in de Champions League zijn bekend. Zo zal Internazionale eind deze maand in München de degens moeten kruisen met Paris Saint-Germain. De Franse kampioen won na de heenwedstrijd ook de return tegen Arsenal FC: 2-1.

Dat PSG en Arsenal daags na Internazionale- FC Barcelona aan de bak moesten, was geen geschenk. Het was voor beide clubs quasi onmogelijk om dat spektakelstuk te benaderen, laat staan overtreffen. Toch kregen de aanwezigen in het Parc des Princes een meer dan aangenaam duel voorgestschoteld.

LEES OOK: 'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

Cruciale Donnarumma

De thuisploeg had aan de heenmatch een 0-1-bonus overgehouden en kon in principe achteruit leunen. Maar Arsenal toonde al snel dat het zich niet zomaar gewonnen gaf. Een kopbal van Rice ging maar net naast, vervolgens moest Donnarumma vol aan de bak op pogingen van opnieuw Rice en Ødegaard.

Het Italiaanse sluitstuk bleek zo nog maar eens van levensbelang voor de Parijzenaars. PSG wist immers optimaal te profiteren van die gemiste kansen. Ruiz trapt de 1-0 immers keihard tegen de touwen, al was in herhaling te zien hoe zijn schot nog afweek. Dat maakte de Parijse vreugde er echter niet minder op.

Hakimi doet boeken dicht

De kwalificatie kwam zo wel erg dichtbij voor PSG. En in de tweede helft kreeg het nog een helpende hand toegestoken. Nadat de bal onfortuinlijk tegen de arm van Lewis-Skelly kwam, besloot de VAR tot ieders verrassing om een penalty te geven. Vitinha trapte de elfmeter echter erg zwakjes op Raya.

Het bleek evenwel uitstel van executie voor Arsenal. Niet veel later dook Hakimi op de juiste plaats op om de 2-0 alsnog binnen te trappen. Uiteindelijk wist Saka nog voor een aansluitingstreffer te zorgen. Maar verder raakten de Gunners, met Trossard als invaller, niet. PSG staat dus voor het eerst in vijf jaar tijd in de finale en geldt ook als favoriet, al zal het Inter zeker niet mogen onderschatten.

Wie wint de Champions League?

Meest recent

Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

0
0
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

67
67
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

50
50
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

208
208
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

41
41
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

22
22
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

86
86
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

422
422
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

54
54
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

149
149
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

172
172
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

111
111
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

292
292
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

111
111
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

196
196
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1086
1086
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

446
446
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

60
60
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

270
270
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

126
126
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

427
427
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

80
80
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

69
69
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

698
698

Meer sportnieuws