Versterking Anderlecht: herkansing bij sterkhouder AA Gent?

566 stemmen
Versterking Anderlecht: herkansing bij sterkhouder AA Gent?

Olivier Renard maakt zich op voor enkele drukke weken. De sportief directeur staat namelijk voor een hete transferzomer bij RSC Anderlecht. Daarbij moet hij onder meer op zoek naar versterking voor het centrum van de verdediging.

Tijdens de wintermercato was Renard al erg actief. Veel leverden die ingrepen echter niet op. Anderlecht bleef erg wisselvallig voor de dag komen en zal het seizoen andermaal zonder grote prijs afsluiten. Bijgevolg wordt in de zomer opnieuw een drukke transferperiode verwacht.

Om uiteenlopende redenen is het namelijk de bedoeling verschillende spelers van de hand te doen. Daar moet echter ook de nodige versterking tegenover staan. Met middenvelder Cedric Hatenboer is er de eerste aanwinst alvast een feit. Ook de komst van de jonge spits Mihajlo Cvetkovic is inmiddels in kannen en kruiken.

LEES OOK: Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Mankracht voor defensie

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Vooral in de achterhoede moet nog wat versterking volgen. Jan Vertonghen stopt immers als profvoetballer, terwijl de huurbeurt van Adryelson naar alle waarschijnlijkheid geen vervolg krijgt. Hierdoor blijven enkel Jan-Carlo Simic en Lukas Hey over in het centrum achterin.

Dat is ruim onvoldoende om de strijd op meerdere fronten aan te gaan. Aan Renard dus om de gepaste aanwinsten te strikken. Daarbij is hij niet blind voor de eigen competitie. Ahmed Touba wordt bijvoorbeeld genoemd als een belangrijk target. En mogelijk klopt hij ook aan bij een sterkhouder van AA Gent.

Transfervrij op de markt

Transferwatcher Sacha Tavolieri haalt immers aan dat Jordan Torunarigha afgelopen winter al op de verlanglijst stond. En vermits zijn contract in Gent naar alle waarschijnlijkheid niet meer verlengd zal worden, komt hij weldra transfervrij op de markt. Anderlecht krijgt dus een herkansing.

Al lijken de slaagkansen op voorhand al erg klein. Torunarigha zou immers zijn zinnen hebben gezet op een aanzienlijk salaris. En RSCA is niet van plan/in staat om nog zware contracten uit te delen. Bovendien heerst er concurrentie van de Bundesliga, waar de meeste clubs toch kapitaalkrachtiger zijn.

Torunarigha zou een basisspeler zijn bij het huidige Anderlecht?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

37
37
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

19
19
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

67
67
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

347
347
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

52
52
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

164
164
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

202
202
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

155
155
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

455
455
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

155
155
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

307
307
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

121
121
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

58
58
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

250
250
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

164
164
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

441
441
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

287
287
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

549
549
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws