Versterking Anderlecht: herkansing bij sterkhouder AA Gent?

566 stemmen
Versterking Anderlecht: herkansing bij sterkhouder AA Gent?

Olivier Renard maakt zich op voor enkele drukke weken. De sportief directeur staat namelijk voor een hete transferzomer bij RSC Anderlecht. Daarbij moet hij onder meer op zoek naar versterking voor het centrum van de verdediging.

Tijdens de wintermercato was Renard al erg actief. Veel leverden die ingrepen echter niet op. Anderlecht bleef erg wisselvallig voor de dag komen en zal het seizoen andermaal zonder grote prijs afsluiten. Bijgevolg wordt in de zomer opnieuw een drukke transferperiode verwacht.

Om uiteenlopende redenen is het namelijk de bedoeling verschillende spelers van de hand te doen. Daar moet echter ook de nodige versterking tegenover staan. Met middenvelder Cedric Hatenboer is er de eerste aanwinst alvast een feit. Ook de komst van de jonge spits Mihajlo Cvetkovic is inmiddels in kannen en kruiken.

LEES OOK: AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Mankracht voor defensie

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Vooral in de achterhoede moet nog wat versterking volgen. Jan Vertonghen stopt immers als profvoetballer, terwijl de huurbeurt van Adryelson naar alle waarschijnlijkheid geen vervolg krijgt. Hierdoor blijven enkel Jan-Carlo Simic en Lukas Hey over in het centrum achterin.

Dat is ruim onvoldoende om de strijd op meerdere fronten aan te gaan. Aan Renard dus om de gepaste aanwinsten te strikken. Daarbij is hij niet blind voor de eigen competitie. Ahmed Touba wordt bijvoorbeeld genoemd als een belangrijk target. En mogelijk klopt hij ook aan bij een sterkhouder van AA Gent.

Transfervrij op de markt

Transferwatcher Sacha Tavolieri haalt immers aan dat Jordan Torunarigha afgelopen winter al op de verlanglijst stond. En vermits zijn contract in Gent naar alle waarschijnlijkheid niet meer verlengd zal worden, komt hij weldra transfervrij op de markt. Anderlecht krijgt dus een herkansing.

Al lijken de slaagkansen op voorhand al erg klein. Torunarigha zou immers zijn zinnen hebben gezet op een aanzienlijk salaris. En RSCA is niet van plan/in staat om nog zware contracten uit te delen. Bovendien heerst er concurrentie van de Bundesliga, waar de meeste clubs toch kapitaalkrachtiger zijn.

Torunarigha zou een basisspeler zijn bij het huidige Anderlecht?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

24
24
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

45
45
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

17
17
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

37
37
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

105
105
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

293
293
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

113
113
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

314
314
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

401
401
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1073
1073
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

424
424
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

176
176
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

85
85
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

257
257
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws