Verbanning Club-fans: ook minister mengt zich in debat

752
Verbanning Club-fans: ook minister mengt zich in debat

De rellen die vorig weekend plaatsvonden in Brussel in de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht, blijven beroeren. Ze zorgden ervoor dat de burgemeester van Anderlecht een drastische beslissing nam voor de volgende onderlinge confrontatie tussen de twee rivalen.

Op 18 mei treffen Anderlecht en Club elkaar opnieuw, deze keer in het kader van de competitie in het Lotto Park. Na de onlusten van vorig weekend zullen Brugse supporters voor die wedstrijd niet welkom zijn, zo besliste burgemeester Fabrice Cumps.

Die beslissing zorgt echter voor heel wat controverse. In een statement liet Club snel weten het absoluut niet eens te zijn met die beslissing. En ook op sociale media klonk de kritiek hevig, vooral in het Brugse kamp natuurlijk.

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Verlinden vindt bannen Club-fans buiten proportie

Club en zijn supporters krijgen nu echter ook de steun van Annelies Verlinden. De minister van Justitie vertelt immers aan Bel-RTL dat ze de maatregel van de gemeente Anderlecht ook buiten proportie vindt.

"De incidenten hebben niets te maken met voetbalfans", stelt Verlinden immers. "Het zijn relschoppers die alleen maar komen om de infrastructuur en de metrostellen te vernielen. Je moet het verschil maken."

Verbod zal relschoppers niet stoppen

Vele fans opperden dat veel problemen vermeden kunnen worden met een combiregeling, waarbij bezoekende supporters een bus rechtstreeks naar het stadion nemen en na de wedstrijd vanuit de tribune rechtstreeks weer op de bus naar huis stappen.

Verlinden vindt ook dat die supporters niet gestraft mogen worden en dat de betrokken hooligans wellicht niet tot de groep combifans behoren. "Iedereen kan de trein nemen en als de relschoppers dat willen, zullen ze dat doen met of zonder verbod van de gemeente", stelt ze.

Ben je het eens met haar?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

12
12
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

18
18
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

47
47
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

29
29
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

39
39
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

36
36
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

44
44
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

57
57
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

147
147
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

64
64
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

144
144
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

71
71
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

86
86
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

72
72
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

166
166
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

68
68
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

102
102
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

194
194
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

289
289
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

248
248
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

354
354
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

147
147
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

136
136
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

101
101

Meer sportnieuws