Verbanning Club-fans: ook minister mengt zich in debat

door
Verbanning Club-fans: ook minister mengt zich in debat

De rellen die vorig weekend plaatsvonden in Brussel in de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht, blijven beroeren. Ze zorgden ervoor dat de burgemeester van Anderlecht een drastische beslissing nam voor de volgende onderlinge confrontatie tussen de twee rivalen.

Op 18 mei treffen Anderlecht en Club elkaar opnieuw, deze keer in het kader van de competitie in het Lotto Park. Na de onlusten van vorig weekend zullen Brugse supporters voor die wedstrijd niet welkom zijn, zo besliste burgemeester Fabrice Cumps.

Die beslissing zorgt echter voor heel wat controverse. In een statement liet Club snel weten het absoluut niet eens te zijn met die beslissing. En ook op sociale media klonk de kritiek hevig, vooral in het Brugse kamp natuurlijk.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Verlinden vindt bannen Club-fans buiten proportie

Club en zijn supporters krijgen nu echter ook de steun van Annelies Verlinden. De minister van Justitie vertelt immers aan Bel-RTL dat ze de maatregel van de gemeente Anderlecht ook buiten proportie vindt.

"De incidenten hebben niets te maken met voetbalfans", stelt Verlinden immers. "Het zijn relschoppers die alleen maar komen om de infrastructuur en de metrostellen te vernielen. Je moet het verschil maken."

Verbod zal relschoppers niet stoppen

Vele fans opperden dat veel problemen vermeden kunnen worden met een combiregeling, waarbij bezoekende supporters een bus rechtstreeks naar het stadion nemen en na de wedstrijd vanuit de tribune rechtstreeks weer op de bus naar huis stappen.

Verlinden vindt ook dat die supporters niet gestraft mogen worden en dat de betrokken hooligans wellicht niet tot de groep combifans behoren. "Iedereen kan de trein nemen en als de relschoppers dat willen, zullen ze dat doen met of zonder verbod van de gemeente", stelt ze.

Ben je het eens met haar?

Meest recent

Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

6
6
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

49
49
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

113
113
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

68
68
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

46
46
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

138
138
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

352
352
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

278
278
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

101
101
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

303
303
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

326
326
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

94
94
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

23
23
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

85
85
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

82
82
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

116
116
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

180
180
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

176
176
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

185
185
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

93
93
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

112
112
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

417
417
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

110
110
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

71
71

Meer sportnieuws