Verbanning Club-fans: ook minister mengt zich in debat

door
Verbanning Club-fans: ook minister mengt zich in debat

De rellen die vorig weekend plaatsvonden in Brussel in de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht, blijven beroeren. Ze zorgden ervoor dat de burgemeester van Anderlecht een drastische beslissing nam voor de volgende onderlinge confrontatie tussen de twee rivalen.

Op 18 mei treffen Anderlecht en Club elkaar opnieuw, deze keer in het kader van de competitie in het Lotto Park. Na de onlusten van vorig weekend zullen Brugse supporters voor die wedstrijd niet welkom zijn, zo besliste burgemeester Fabrice Cumps.

Die beslissing zorgt echter voor heel wat controverse. In een statement liet Club snel weten het absoluut niet eens te zijn met die beslissing. En ook op sociale media klonk de kritiek hevig, vooral in het Brugse kamp natuurlijk.

LEES OOK: Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Verlinden vindt bannen Club-fans buiten proportie

Club en zijn supporters krijgen nu echter ook de steun van Annelies Verlinden. De minister van Justitie vertelt immers aan Bel-RTL dat ze de maatregel van de gemeente Anderlecht ook buiten proportie vindt.

"De incidenten hebben niets te maken met voetbalfans", stelt Verlinden immers. "Het zijn relschoppers die alleen maar komen om de infrastructuur en de metrostellen te vernielen. Je moet het verschil maken."

Verbod zal relschoppers niet stoppen

Vele fans opperden dat veel problemen vermeden kunnen worden met een combiregeling, waarbij bezoekende supporters een bus rechtstreeks naar het stadion nemen en na de wedstrijd vanuit de tribune rechtstreeks weer op de bus naar huis stappen.

Verlinden vindt ook dat die supporters niet gestraft mogen worden en dat de betrokken hooligans wellicht niet tot de groep combifans behoren. "Iedereen kan de trein nemen en als de relschoppers dat willen, zullen ze dat doen met of zonder verbod van de gemeente", stelt ze.

Ben je het eens met haar?

Meest recent

Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

8
8
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

8
8
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

80
80
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

47
47
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

43
43
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

52
52
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

14
14
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

147
147
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

175
175
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

240
240
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

91
91
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

74
74
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

437
437
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

261
261
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

328
328
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

552
552
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

298
298
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

55
55
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

98
98
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

102
102
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

205
205
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

66
66
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

261
261
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

423
423
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

356
356

Meer sportnieuws