Verbanning Club-fans: ook minister mengt zich in debat

door
Verbanning Club-fans: ook minister mengt zich in debat

De rellen die vorig weekend plaatsvonden in Brussel in de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht, blijven beroeren. Ze zorgden ervoor dat de burgemeester van Anderlecht een drastische beslissing nam voor de volgende onderlinge confrontatie tussen de twee rivalen.

Op 18 mei treffen Anderlecht en Club elkaar opnieuw, deze keer in het kader van de competitie in het Lotto Park. Na de onlusten van vorig weekend zullen Brugse supporters voor die wedstrijd niet welkom zijn, zo besliste burgemeester Fabrice Cumps.

Die beslissing zorgt echter voor heel wat controverse. In een statement liet Club snel weten het absoluut niet eens te zijn met die beslissing. En ook op sociale media klonk de kritiek hevig, vooral in het Brugse kamp natuurlijk.

LEES OOK: Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Verlinden vindt bannen Club-fans buiten proportie

Club en zijn supporters krijgen nu echter ook de steun van Annelies Verlinden. De minister van Justitie vertelt immers aan Bel-RTL dat ze de maatregel van de gemeente Anderlecht ook buiten proportie vindt.

"De incidenten hebben niets te maken met voetbalfans", stelt Verlinden immers. "Het zijn relschoppers die alleen maar komen om de infrastructuur en de metrostellen te vernielen. Je moet het verschil maken."

Verbod zal relschoppers niet stoppen

Vele fans opperden dat veel problemen vermeden kunnen worden met een combiregeling, waarbij bezoekende supporters een bus rechtstreeks naar het stadion nemen en na de wedstrijd vanuit de tribune rechtstreeks weer op de bus naar huis stappen.

Verlinden vindt ook dat die supporters niet gestraft mogen worden en dat de betrokken hooligans wellicht niet tot de groep combifans behoren. "Iedereen kan de trein nemen en als de relschoppers dat willen, zullen ze dat doen met of zonder verbod van de gemeente", stelt ze.

Ben je het eens met haar?

Meest recent

Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

0
0
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

5
5
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

12
12
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

23
23
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

30
30
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

35
35
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

101
101
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

187
187
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

121
121
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

174
174
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

276
276
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

38
38
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

94
94
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

58
58
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

143
143
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

285
285
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

399
399
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

24
24
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

131
131
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

202
202
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

439
439
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

215
215
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

204
204
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

306
306

Meer sportnieuws