Bekerfinale blijft beroeren: grote gevolgen na rellen

233 stemmen
Bekerfinale blijft beroeren: grote gevolgen na rellen

De bekerfinale tussen RSC Anderlecht en Club Brugge blijft beroeren. Blauw-Zwart trok aan het langste eind (2-1, red.), maar vooral de rellen tussen de supportersgroepen van beide clubs zorgen voor veel ophef. Ook de politiek zal zich gaan mengen in het debat.

Volgens Het Nieuwsblad zal er sneller dan verwacht een strengere voetbalwet komen. De bekerfinale heeft een grote indruk nagelaten op Minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin (MR). Hogere boetes en langere stadionverboden zijn op komst.

LEES OOK: Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

Sneller strenger

De Minister van Binnenlandse Zaken was niet te spreken over de ophef rond de supporters van Anderlecht en Club Brugge. Er werd een evaluatierapport opgemaakt om het verloop van alle gebeurtenissen onder de loep te nemen. “De verantwoordelijken voor het geweld in Brussel moeten streng worden gestraft. We veroordelen deze onaanvaardbare daden volledig”, aldus Minister Quintin.

Er zijn al verschillende hooligans gearresteerd, maar de politie is nog volop bezig om via camerabeelden verdere arrestaties uit te voeren. “Wij hopen dat Justitie iedereen die wordt geïdentificeerd ook straft”, klinkt het. De huidige voetbalwet zal sneller worden verstrengd door de veelbesproken bekerfinale.

Maatregelen

De boetes zullen worden verhoogd. Nu krijgen hooligans tussen de 250 en 5.000 euro, maar die bedragen zijn sinds 1998 nooit geïndexeerd. Dat zal binnenkort jaarlijks gebeuren. Ook de stadionverboden (3 en 10 jaar) zullen worden ferm worden verhoogd. Verder zal er gekeken worden naar strengere controles.

Supporters met een stadionverbod weten toch telkens binnen te geraken. Er wordt nu gedacht aan biometrische gegevens zoals vingerafdrukken of gezichtsherkenning. Ook zullen private bewakingsfirma’s worden aangesteld om de taken van stewards over te nemen. Zo kan er beter worden gecontroleerd op vuurwerk en dergelijke.

Moet er dringend een stengere voetbalwet komen?

Meest recent

Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

925
925
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

64
64
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

232
232
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

80
80
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

342
342
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

10
10
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

327
327
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

261
261
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

97
97
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

187
187
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

425
425
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

104
104
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

83
83
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

189
189
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

105
105
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

116
116
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

424
424
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

148
148
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1477
1477
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

83
83
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

63
63
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

111
111
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

263
263
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

188
188
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

429
429

Meer sportnieuws