Bekerfinale blijft beroeren: grote gevolgen na rellen

door
Bekerfinale blijft beroeren: grote gevolgen na rellen

De bekerfinale tussen RSC Anderlecht en Club Brugge blijft beroeren. Blauw-Zwart trok aan het langste eind (2-1, red.), maar vooral de rellen tussen de supportersgroepen van beide clubs zorgen voor veel ophef. Ook de politiek zal zich gaan mengen in het debat.

Volgens Het Nieuwsblad zal er sneller dan verwacht een strengere voetbalwet komen. De bekerfinale heeft een grote indruk nagelaten op Minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin (MR). Hogere boetes en langere stadionverboden zijn op komst.

LEES OOK: Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Sneller strenger

De Minister van Binnenlandse Zaken was niet te spreken over de ophef rond de supporters van Anderlecht en Club Brugge. Er werd een evaluatierapport opgemaakt om het verloop van alle gebeurtenissen onder de loep te nemen. “De verantwoordelijken voor het geweld in Brussel moeten streng worden gestraft. We veroordelen deze onaanvaardbare daden volledig”, aldus Minister Quintin.

Er zijn al verschillende hooligans gearresteerd, maar de politie is nog volop bezig om via camerabeelden verdere arrestaties uit te voeren. “Wij hopen dat Justitie iedereen die wordt geïdentificeerd ook straft”, klinkt het. De huidige voetbalwet zal sneller worden verstrengd door de veelbesproken bekerfinale.

Maatregelen

De boetes zullen worden verhoogd. Nu krijgen hooligans tussen de 250 en 5.000 euro, maar die bedragen zijn sinds 1998 nooit geïndexeerd. Dat zal binnenkort jaarlijks gebeuren. Ook de stadionverboden (3 en 10 jaar) zullen worden ferm worden verhoogd. Verder zal er gekeken worden naar strengere controles.

Supporters met een stadionverbod weten toch telkens binnen te geraken. Er wordt nu gedacht aan biometrische gegevens zoals vingerafdrukken of gezichtsherkenning. Ook zullen private bewakingsfirma’s worden aangesteld om de taken van stewards over te nemen. Zo kan er beter worden gecontroleerd op vuurwerk en dergelijke.

Moet er dringend een stengere voetbalwet komen?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

23
23
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

10
10
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

103
103
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

155
155
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

516
516
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

99
99
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

308
308
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

87
87
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

532
532
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

511
511
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

397
397
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1026
1026
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

284
284
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

440
440
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

81
81
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1198
1198
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

223
223
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

352
352
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

470
470
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

368
368
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws