Bekerfinale blijft beroeren: grote gevolgen na rellen

door
Bekerfinale blijft beroeren: grote gevolgen na rellen

De bekerfinale tussen RSC Anderlecht en Club Brugge blijft beroeren. Blauw-Zwart trok aan het langste eind (2-1, red.), maar vooral de rellen tussen de supportersgroepen van beide clubs zorgen voor veel ophef. Ook de politiek zal zich gaan mengen in het debat.

Volgens Het Nieuwsblad zal er sneller dan verwacht een strengere voetbalwet komen. De bekerfinale heeft een grote indruk nagelaten op Minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin (MR). Hogere boetes en langere stadionverboden zijn op komst.

LEES OOK: ‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Sneller strenger

De Minister van Binnenlandse Zaken was niet te spreken over de ophef rond de supporters van Anderlecht en Club Brugge. Er werd een evaluatierapport opgemaakt om het verloop van alle gebeurtenissen onder de loep te nemen. “De verantwoordelijken voor het geweld in Brussel moeten streng worden gestraft. We veroordelen deze onaanvaardbare daden volledig”, aldus Minister Quintin.

Er zijn al verschillende hooligans gearresteerd, maar de politie is nog volop bezig om via camerabeelden verdere arrestaties uit te voeren. “Wij hopen dat Justitie iedereen die wordt geïdentificeerd ook straft”, klinkt het. De huidige voetbalwet zal sneller worden verstrengd door de veelbesproken bekerfinale.

Maatregelen

De boetes zullen worden verhoogd. Nu krijgen hooligans tussen de 250 en 5.000 euro, maar die bedragen zijn sinds 1998 nooit geïndexeerd. Dat zal binnenkort jaarlijks gebeuren. Ook de stadionverboden (3 en 10 jaar) zullen worden ferm worden verhoogd. Verder zal er gekeken worden naar strengere controles.

Supporters met een stadionverbod weten toch telkens binnen te geraken. Er wordt nu gedacht aan biometrische gegevens zoals vingerafdrukken of gezichtsherkenning. Ook zullen private bewakingsfirma’s worden aangesteld om de taken van stewards over te nemen. Zo kan er beter worden gecontroleerd op vuurwerk en dergelijke.

Moet er dringend een stengere voetbalwet komen?

Meest recent

Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

1
1
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

27
27
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

16
16
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

120
120
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

93
93
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

19
19
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

239
239
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

100
100
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

48
48
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

79
79
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

53
53
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

247
247
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

330
330
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

70
70
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

491
491
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

140
140
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

617
617
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

245
245
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

178
178
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

659
659
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

89
89
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

153
153
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

395
395
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

47
47
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

97
97

Meer sportnieuws