Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

444 stemmen
Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus worden weldra ook de protagonisten van de voorbije maanden in de bloemetjes gezet. Zo wordt vlak na de Play-Offs de trofee voor 'Profvoetballer van het Jaar' bekend gemaakt. De topfavoriet lijkt al bekend.

De meest prestigieuze individuele prijs in het Belgische voetbal blijft nog steeds de 'Gouden Schoen'. Maar die trofee wordt uitgereikt op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, verspreid over twee stemrondes. Die stemmen worden uitgebracht door een uitgebreid pannel van journalisten, oud-winnaars, scheidsrechters en enkele prominenten uit de voetballerij.

Een groot verschil met die andere grote invidiuele award, de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar'. Hiervoor wordt een volledig seizoen in rekening genomen. Geen slechte zaak voor een competitie die jaarlijks verschillende smaakmakers ziet vertrekken in de zomermaanden. Bovendien zijn het de spelers zelf die bij deze verkiezing bepalen wie wint.

LEES OOK: El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Brugse opvolger Puertas?

Vorig seizoen was het Cameron Puertas die de prijs in ontvangst mocht nemen. Hoewel Union SG een grote kans heeft om kampioen te spelen, is de kans klein dat opnieuw een speler van de Brusselaars wint. De Unionisten moeten het momenteel vooral van hun collectief hebben, er steken weinig spelers echt bovenuit. Bovendien lopen er voldoende andere kandidaten rond.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van de krant 'Het Nieuwsblad', schuift bijvoorbeeld Ardon Jashari naar voren als topkandidaat. De middenvelder heeft dan ook een geweldig seizoen bij Club Brugge achter de rug en staat niet voor niets op de verlanglijst van Europese topclubs. "Voor mij is hij echt wel dé favoriet. Hij zou niet misstaan bij een club als PSG", klinkt het bij 'Sjotcast'.

Genkse outsider

Uiteraard zijn er nog andere kandidaten om Jashari van de prijs te houden. In zijn ploeg lopen bijvoorbeeld verschillende spelers rond die ongetwijfeld de nodige punten zullen sprokkelen. En KRC Genk laat het momenteel afweten, maar hun prestaties in de reguliere competitie mogen ook niet vergeten worden.  "Zakaria El Ouahdi vind ik ook heel goed. Hij hoort toch zeker in de top 5", laat Vandewalle nog de naam van een outsider vallen vallen.

Jashari was dit seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

98
98
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

83
83
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

77
77
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

64
64
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

113
113
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

146
146
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

119
119
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

164
164
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

243
243
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

779
779
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

494
494
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

523
523
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

694
694
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2197
2197
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

188
188

Meer sportnieuws