Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

door
Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus worden weldra ook de protagonisten van de voorbije maanden in de bloemetjes gezet. Zo wordt vlak na de Play-Offs de trofee voor 'Profvoetballer van het Jaar' bekend gemaakt. De topfavoriet lijkt al bekend.

De meest prestigieuze individuele prijs in het Belgische voetbal blijft nog steeds de 'Gouden Schoen'. Maar die trofee wordt uitgereikt op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, verspreid over twee stemrondes. Die stemmen worden uitgebracht door een uitgebreid pannel van journalisten, oud-winnaars, scheidsrechters en enkele prominenten uit de voetballerij.

Een groot verschil met die andere grote invidiuele award, de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar'. Hiervoor wordt een volledig seizoen in rekening genomen. Geen slechte zaak voor een competitie die jaarlijks verschillende smaakmakers ziet vertrekken in de zomermaanden. Bovendien zijn het de spelers zelf die bij deze verkiezing bepalen wie wint.

LEES OOK: 'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Brugse opvolger Puertas?

Vorig seizoen was het Cameron Puertas die de prijs in ontvangst mocht nemen. Hoewel Union SG een grote kans heeft om kampioen te spelen, is de kans klein dat opnieuw een speler van de Brusselaars wint. De Unionisten moeten het momenteel vooral van hun collectief hebben, er steken weinig spelers echt bovenuit. Bovendien lopen er voldoende andere kandidaten rond.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van de krant 'Het Nieuwsblad', schuift bijvoorbeeld Ardon Jashari naar voren als topkandidaat. De middenvelder heeft dan ook een geweldig seizoen bij Club Brugge achter de rug en staat niet voor niets op de verlanglijst van Europese topclubs. "Voor mij is hij echt wel dé favoriet. Hij zou niet misstaan bij een club als PSG", klinkt het bij 'Sjotcast'.

Genkse outsider

Uiteraard zijn er nog andere kandidaten om Jashari van de prijs te houden. In zijn ploeg lopen bijvoorbeeld verschillende spelers rond die ongetwijfeld de nodige punten zullen sprokkelen. En KRC Genk laat het momenteel afweten, maar hun prestaties in de reguliere competitie mogen ook niet vergeten worden.  "Zakaria El Ouahdi vind ik ook heel goed. Hij hoort toch zeker in de top 5", laat Vandewalle nog de naam van een outsider vallen vallen.

Jashari was dit seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

73
73
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

58
58
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

123
123
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

73
73
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

141
141
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

41
41
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

105
105
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

260
260
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

260
260
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

356
356
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

309
309
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

148
148
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

57
57
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

258
258
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

70
70
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

548
548
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

454
454
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

171
171
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1003
1003
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

152
152
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

596
596

Meer sportnieuws