Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

444 stemmen
Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus worden weldra ook de protagonisten van de voorbije maanden in de bloemetjes gezet. Zo wordt vlak na de Play-Offs de trofee voor 'Profvoetballer van het Jaar' bekend gemaakt. De topfavoriet lijkt al bekend.

De meest prestigieuze individuele prijs in het Belgische voetbal blijft nog steeds de 'Gouden Schoen'. Maar die trofee wordt uitgereikt op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, verspreid over twee stemrondes. Die stemmen worden uitgebracht door een uitgebreid pannel van journalisten, oud-winnaars, scheidsrechters en enkele prominenten uit de voetballerij.

Een groot verschil met die andere grote invidiuele award, de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar'. Hiervoor wordt een volledig seizoen in rekening genomen. Geen slechte zaak voor een competitie die jaarlijks verschillende smaakmakers ziet vertrekken in de zomermaanden. Bovendien zijn het de spelers zelf die bij deze verkiezing bepalen wie wint.

LEES OOK: 'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Brugse opvolger Puertas?

Vorig seizoen was het Cameron Puertas die de prijs in ontvangst mocht nemen. Hoewel Union SG een grote kans heeft om kampioen te spelen, is de kans klein dat opnieuw een speler van de Brusselaars wint. De Unionisten moeten het momenteel vooral van hun collectief hebben, er steken weinig spelers echt bovenuit. Bovendien lopen er voldoende andere kandidaten rond.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van de krant 'Het Nieuwsblad', schuift bijvoorbeeld Ardon Jashari naar voren als topkandidaat. De middenvelder heeft dan ook een geweldig seizoen bij Club Brugge achter de rug en staat niet voor niets op de verlanglijst van Europese topclubs. "Voor mij is hij echt wel dé favoriet. Hij zou niet misstaan bij een club als PSG", klinkt het bij 'Sjotcast'.

Genkse outsider

Uiteraard zijn er nog andere kandidaten om Jashari van de prijs te houden. In zijn ploeg lopen bijvoorbeeld verschillende spelers rond die ongetwijfeld de nodige punten zullen sprokkelen. En KRC Genk laat het momenteel afweten, maar hun prestaties in de reguliere competitie mogen ook niet vergeten worden.  "Zakaria El Ouahdi vind ik ook heel goed. Hij hoort toch zeker in de top 5", laat Vandewalle nog de naam van een outsider vallen vallen.

Jashari was dit seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

25
25
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

253
253
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

133
133
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

107
107
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

75
75
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

611
611
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

417
417
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

367
367
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

322
322
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

236
236
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

305
305
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

189
189
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

481
481
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

108
108
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

230
230

Meer sportnieuws