Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

door
Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus worden weldra ook de protagonisten van de voorbije maanden in de bloemetjes gezet. Zo wordt vlak na de Play-Offs de trofee voor 'Profvoetballer van het Jaar' bekend gemaakt. De topfavoriet lijkt al bekend.

De meest prestigieuze individuele prijs in het Belgische voetbal blijft nog steeds de 'Gouden Schoen'. Maar die trofee wordt uitgereikt op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, verspreid over twee stemrondes. Die stemmen worden uitgebracht door een uitgebreid pannel van journalisten, oud-winnaars, scheidsrechters en enkele prominenten uit de voetballerij.

Een groot verschil met die andere grote invidiuele award, de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar'. Hiervoor wordt een volledig seizoen in rekening genomen. Geen slechte zaak voor een competitie die jaarlijks verschillende smaakmakers ziet vertrekken in de zomermaanden. Bovendien zijn het de spelers zelf die bij deze verkiezing bepalen wie wint.

LEES OOK: Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Brugse opvolger Puertas?

Vorig seizoen was het Cameron Puertas die de prijs in ontvangst mocht nemen. Hoewel Union SG een grote kans heeft om kampioen te spelen, is de kans klein dat opnieuw een speler van de Brusselaars wint. De Unionisten moeten het momenteel vooral van hun collectief hebben, er steken weinig spelers echt bovenuit. Bovendien lopen er voldoende andere kandidaten rond.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van de krant 'Het Nieuwsblad', schuift bijvoorbeeld Ardon Jashari naar voren als topkandidaat. De middenvelder heeft dan ook een geweldig seizoen bij Club Brugge achter de rug en staat niet voor niets op de verlanglijst van Europese topclubs. "Voor mij is hij echt wel dé favoriet. Hij zou niet misstaan bij een club als PSG", klinkt het bij 'Sjotcast'.

Genkse outsider

Uiteraard zijn er nog andere kandidaten om Jashari van de prijs te houden. In zijn ploeg lopen bijvoorbeeld verschillende spelers rond die ongetwijfeld de nodige punten zullen sprokkelen. En KRC Genk laat het momenteel afweten, maar hun prestaties in de reguliere competitie mogen ook niet vergeten worden.  "Zakaria El Ouahdi vind ik ook heel goed. Hij hoort toch zeker in de top 5", laat Vandewalle nog de naam van een outsider vallen vallen.

Jashari was dit seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

8
8
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

28
28
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

66
66
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

21
21
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

338
338
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

123
123
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

138
138
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

40
40
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

524
524
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

141
141
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

271
271
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

52
52
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

201
201
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

371
371
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

134
134
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

367
367
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

61
61
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

254
254
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

611
611
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1410
1410
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

151
151
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

578
578
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

526
526
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

380
380

Meer sportnieuws