Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

door
Profvoetballer van het Jaar: topfavoriet nu al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus worden weldra ook de protagonisten van de voorbije maanden in de bloemetjes gezet. Zo wordt vlak na de Play-Offs de trofee voor 'Profvoetballer van het Jaar' bekend gemaakt. De topfavoriet lijkt al bekend.

De meest prestigieuze individuele prijs in het Belgische voetbal blijft nog steeds de 'Gouden Schoen'. Maar die trofee wordt uitgereikt op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, verspreid over twee stemrondes. Die stemmen worden uitgebracht door een uitgebreid pannel van journalisten, oud-winnaars, scheidsrechters en enkele prominenten uit de voetballerij.

Een groot verschil met die andere grote invidiuele award, de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar'. Hiervoor wordt een volledig seizoen in rekening genomen. Geen slechte zaak voor een competitie die jaarlijks verschillende smaakmakers ziet vertrekken in de zomermaanden. Bovendien zijn het de spelers zelf die bij deze verkiezing bepalen wie wint.

LEES OOK: 'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

Brugse opvolger Puertas?

Vorig seizoen was het Cameron Puertas die de prijs in ontvangst mocht nemen. Hoewel Union SG een grote kans heeft om kampioen te spelen, is de kans klein dat opnieuw een speler van de Brusselaars wint. De Unionisten moeten het momenteel vooral van hun collectief hebben, er steken weinig spelers echt bovenuit. Bovendien lopen er voldoende andere kandidaten rond.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van de krant 'Het Nieuwsblad', schuift bijvoorbeeld Ardon Jashari naar voren als topkandidaat. De middenvelder heeft dan ook een geweldig seizoen bij Club Brugge achter de rug en staat niet voor niets op de verlanglijst van Europese topclubs. "Voor mij is hij echt wel dé favoriet. Hij zou niet misstaan bij een club als PSG", klinkt het bij 'Sjotcast'.

Genkse outsider

Uiteraard zijn er nog andere kandidaten om Jashari van de prijs te houden. In zijn ploeg lopen bijvoorbeeld verschillende spelers rond die ongetwijfeld de nodige punten zullen sprokkelen. En KRC Genk laat het momenteel afweten, maar hun prestaties in de reguliere competitie mogen ook niet vergeten worden.  "Zakaria El Ouahdi vind ik ook heel goed. Hij hoort toch zeker in de top 5", laat Vandewalle nog de naam van een outsider vallen vallen.

Jashari was dit seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

32
32
Toekomstsignaal? Viertal ontbreekt in wedstrijdselectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

110
110
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

158
158
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

177
177
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

197
197
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

229
229
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

41
41
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

378
378
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

614
614
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

224
224
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

258
258
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

61
61
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

122
122
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

320
320
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

335
335
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

202
202
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

28
28
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

199
199
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

368
368
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

383
383
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

122
122
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

378
378
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

277
277
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

221
221

Meer sportnieuws