Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

door
Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

Club Brugge zette zondag voor de twaalfde keer de Croky Cup op zijn palmares door in de finale Anderlecht met 2-1 te kloppen. Wat een heerlijke voetbaldag moest worden, werd echter ook overschaduwd door supportersgeweld.

Het kwam op meerdere plaatsen immers tot aanvaringen met fans van Club. Die raakten bijna slaags met de harde kern van Anderlecht aan het Brusselse Centraal Station en sloegen later een doe-het-zelf-winkel in Molenbeek kort en klein. Na de match werden Brugse supporters dan weer aangevallen op de metro, vermoedelijk als vergelding.

LEES OOK: De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

Meer dan 60 arrestaties na rellen tussen Club-fans en buurtbewoners

VRT NWS weet dat het daar niet bij gebleven is. De politie van Brussel moest 'tot diep in de nacht' tussenkomen voor verschillende opstootjes tussen Club-supporters en lokale jongeren. Eerder op de dag was het vooral in Molenbeek en Jette al tot rellen gekomen tussen Brugse fans en buurtbewoners.

In totaal zou de politie maar liefst 63 arrestaties verricht hebben, waarvan ook twee gerechtelijke arrestaties. Er zouden ook tientallen gewonden gevallen zijn, waaronder ook politiemensen. De fans van Club Brugge hebben het dus bont gemaakt.

Club veroordeeld geweld

Bij Blauw-Zwart zijn ze uiteraard niet te spreken over de incidenten. Op hun officiële kanalen komen ze met een statement waarin ze het geweld voor en na de finale duidelijk veroordelen.

"Vandaag doken er beelden op van zogenaamde supporters die voorafgaand aan de wedstrijd amok maakten in de straten van Brussel en rond het stadion", klinkt het. "Club Brugge veroordeelt dit gedrag uitdrukkelijk en zal zijn medewerking aan de politie verlenen voor het identificeren van de betrokkenen. Voetbal mag in geen enkel geval een dekmantel zijn voor geweld."

Moeten de daders hard gestraft worden?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

82
82
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

115
115
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

109
109
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

193
193
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

364
364
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

601
601
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

363
363
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

111
111
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

481
481
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

590
590

Meer sportnieuws