Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

door
Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

Club Brugge zette zondag voor de twaalfde keer de Croky Cup op zijn palmares door in de finale Anderlecht met 2-1 te kloppen. Wat een heerlijke voetbaldag moest worden, werd echter ook overschaduwd door supportersgeweld.

Het kwam op meerdere plaatsen immers tot aanvaringen met fans van Club. Die raakten bijna slaags met de harde kern van Anderlecht aan het Brusselse Centraal Station en sloegen later een doe-het-zelf-winkel in Molenbeek kort en klein. Na de match werden Brugse supporters dan weer aangevallen op de metro, vermoedelijk als vergelding.

LEES OOK: Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Meer dan 60 arrestaties na rellen tussen Club-fans en buurtbewoners

VRT NWS weet dat het daar niet bij gebleven is. De politie van Brussel moest 'tot diep in de nacht' tussenkomen voor verschillende opstootjes tussen Club-supporters en lokale jongeren. Eerder op de dag was het vooral in Molenbeek en Jette al tot rellen gekomen tussen Brugse fans en buurtbewoners.

In totaal zou de politie maar liefst 63 arrestaties verricht hebben, waarvan ook twee gerechtelijke arrestaties. Er zouden ook tientallen gewonden gevallen zijn, waaronder ook politiemensen. De fans van Club Brugge hebben het dus bont gemaakt.

Club veroordeeld geweld

Bij Blauw-Zwart zijn ze uiteraard niet te spreken over de incidenten. Op hun officiële kanalen komen ze met een statement waarin ze het geweld voor en na de finale duidelijk veroordelen.

"Vandaag doken er beelden op van zogenaamde supporters die voorafgaand aan de wedstrijd amok maakten in de straten van Brussel en rond het stadion", klinkt het. "Club Brugge veroordeelt dit gedrag uitdrukkelijk en zal zijn medewerking aan de politie verlenen voor het identificeren van de betrokkenen. Voetbal mag in geen enkel geval een dekmantel zijn voor geweld."

Moeten de daders hard gestraft worden?

Meest recent

Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

20
20
'Club neemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

49
49
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

55
55
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

116
116
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

118
118
‘Bounida hakt interlandknoop door: KBVB in rep en roer’

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

144
144
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

46
46
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

382
382
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

257
257
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

72
72
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

525
525
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

256
256
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

32
32
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

163
163
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

165
165
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

242
242
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

61
61
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

392
392
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

114
114
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

299
299
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

299
299
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

145
145
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

232
232
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

226
226

Meer sportnieuws