Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

door
Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

Club Brugge zette zondag voor de twaalfde keer de Croky Cup op zijn palmares door in de finale Anderlecht met 2-1 te kloppen. Wat een heerlijke voetbaldag moest worden, werd echter ook overschaduwd door supportersgeweld.

Het kwam op meerdere plaatsen immers tot aanvaringen met fans van Club. Die raakten bijna slaags met de harde kern van Anderlecht aan het Brusselse Centraal Station en sloegen later een doe-het-zelf-winkel in Molenbeek kort en klein. Na de match werden Brugse supporters dan weer aangevallen op de metro, vermoedelijk als vergelding.

LEES OOK: Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

Meer dan 60 arrestaties na rellen tussen Club-fans en buurtbewoners

VRT NWS weet dat het daar niet bij gebleven is. De politie van Brussel moest 'tot diep in de nacht' tussenkomen voor verschillende opstootjes tussen Club-supporters en lokale jongeren. Eerder op de dag was het vooral in Molenbeek en Jette al tot rellen gekomen tussen Brugse fans en buurtbewoners.

In totaal zou de politie maar liefst 63 arrestaties verricht hebben, waarvan ook twee gerechtelijke arrestaties. Er zouden ook tientallen gewonden gevallen zijn, waaronder ook politiemensen. De fans van Club Brugge hebben het dus bont gemaakt.

Club veroordeeld geweld

Bij Blauw-Zwart zijn ze uiteraard niet te spreken over de incidenten. Op hun officiële kanalen komen ze met een statement waarin ze het geweld voor en na de finale duidelijk veroordelen.

"Vandaag doken er beelden op van zogenaamde supporters die voorafgaand aan de wedstrijd amok maakten in de straten van Brussel en rond het stadion", klinkt het. "Club Brugge veroordeelt dit gedrag uitdrukkelijk en zal zijn medewerking aan de politie verlenen voor het identificeren van de betrokkenen. Voetbal mag in geen enkel geval een dekmantel zijn voor geweld."

Moeten de daders hard gestraft worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

14
14
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

44
44
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

9
9
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

52
52
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

42
42
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

212
212
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

48
48
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

63
63
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

132
132
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

264
264
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

105
105
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

158
158
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

646
646
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

403
403
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

133
133
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

254
254
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

144
144
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

92
92
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

583
583
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

322
322
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

452
452
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

564
564
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

678
678

Meer sportnieuws