Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

door
Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

Club Brugge zette zondag voor de twaalfde keer de Croky Cup op zijn palmares door in de finale Anderlecht met 2-1 te kloppen. Wat een heerlijke voetbaldag moest worden, werd echter ook overschaduwd door supportersgeweld.

Het kwam op meerdere plaatsen immers tot aanvaringen met fans van Club. Die raakten bijna slaags met de harde kern van Anderlecht aan het Brusselse Centraal Station en sloegen later een doe-het-zelf-winkel in Molenbeek kort en klein. Na de match werden Brugse supporters dan weer aangevallen op de metro, vermoedelijk als vergelding.

LEES OOK: Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Meer dan 60 arrestaties na rellen tussen Club-fans en buurtbewoners

VRT NWS weet dat het daar niet bij gebleven is. De politie van Brussel moest 'tot diep in de nacht' tussenkomen voor verschillende opstootjes tussen Club-supporters en lokale jongeren. Eerder op de dag was het vooral in Molenbeek en Jette al tot rellen gekomen tussen Brugse fans en buurtbewoners.

In totaal zou de politie maar liefst 63 arrestaties verricht hebben, waarvan ook twee gerechtelijke arrestaties. Er zouden ook tientallen gewonden gevallen zijn, waaronder ook politiemensen. De fans van Club Brugge hebben het dus bont gemaakt.

Club veroordeeld geweld

Bij Blauw-Zwart zijn ze uiteraard niet te spreken over de incidenten. Op hun officiële kanalen komen ze met een statement waarin ze het geweld voor en na de finale duidelijk veroordelen.

"Vandaag doken er beelden op van zogenaamde supporters die voorafgaand aan de wedstrijd amok maakten in de straten van Brussel en rond het stadion", klinkt het. "Club Brugge veroordeelt dit gedrag uitdrukkelijk en zal zijn medewerking aan de politie verlenen voor het identificeren van de betrokkenen. Voetbal mag in geen enkel geval een dekmantel zijn voor geweld."

Moeten de daders hard gestraft worden?

Meest recent

Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

4
4
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

41
41
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

45
45
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

77
77
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

156
156
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

174
174
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

100
100
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

34
34
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

184
184
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

319
319
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

103
103
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

540
540
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

269
269
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

453
453
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

381
381
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

397
397
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

74
74
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

65
65
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

98
98
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

236
236
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

87
87
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

353
353
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

219
219
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

100
100
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

179
179

Meer sportnieuws