Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

door
Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

Club Brugge zette zondag voor de twaalfde keer de Croky Cup op zijn palmares door in de finale Anderlecht met 2-1 te kloppen. Wat een heerlijke voetbaldag moest worden, werd echter ook overschaduwd door supportersgeweld.

Het kwam op meerdere plaatsen immers tot aanvaringen met fans van Club. Die raakten bijna slaags met de harde kern van Anderlecht aan het Brusselse Centraal Station en sloegen later een doe-het-zelf-winkel in Molenbeek kort en klein. Na de match werden Brugse supporters dan weer aangevallen op de metro, vermoedelijk als vergelding.

LEES OOK: 'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Meer dan 60 arrestaties na rellen tussen Club-fans en buurtbewoners

VRT NWS weet dat het daar niet bij gebleven is. De politie van Brussel moest 'tot diep in de nacht' tussenkomen voor verschillende opstootjes tussen Club-supporters en lokale jongeren. Eerder op de dag was het vooral in Molenbeek en Jette al tot rellen gekomen tussen Brugse fans en buurtbewoners.

In totaal zou de politie maar liefst 63 arrestaties verricht hebben, waarvan ook twee gerechtelijke arrestaties. Er zouden ook tientallen gewonden gevallen zijn, waaronder ook politiemensen. De fans van Club Brugge hebben het dus bont gemaakt.

Club veroordeeld geweld

Bij Blauw-Zwart zijn ze uiteraard niet te spreken over de incidenten. Op hun officiële kanalen komen ze met een statement waarin ze het geweld voor en na de finale duidelijk veroordelen.

"Vandaag doken er beelden op van zogenaamde supporters die voorafgaand aan de wedstrijd amok maakten in de straten van Brussel en rond het stadion", klinkt het. "Club Brugge veroordeelt dit gedrag uitdrukkelijk en zal zijn medewerking aan de politie verlenen voor het identificeren van de betrokkenen. Voetbal mag in geen enkel geval een dekmantel zijn voor geweld."

Moeten de daders hard gestraft worden?

Meest recent

JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

23
23
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

182
182
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

241
241
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

23
23
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

49
49
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

70
70
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

663
663
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

79
79
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

85
85
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

324
324
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

80
80
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

855
855
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

261
261
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

378
378
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

45
45
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

159
159
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

241
241
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

64
64
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

123
123
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

567
567
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

96
96
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

38
38
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

226
226
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

61
61
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

171
171

Meer sportnieuws