Meister Vinny! Duitsers vol lof na 'meesterwerk' Kompany

door
Meister Vinny! Duitsers vol lof na 'meesterwerk' Kompany

Vincent Kompany heeft zijn grootste prijs in zijn trainerscarrière tot dusver beet. Zijn Bayern München kroonde zich afgelopen weekend ook mathematisch tot landskampioen van Duitsland. En het aandeel van de Belgische coach was daarin aanzienlijk.

Bayern was jarenlang onaantastbaar in de Bundesliga, maar de twee voorbije seizoenen begon de hegemonie te wankelen. In 2023 werd de titel in extremis nog binnen gehaald omdat Borussia Dortmund hopeloos faalde op de slotspeeldag. Vorig seizoen wist Bayer Leverkusen dan toch de Beierse suprematie te doorbreken.

Om de waardeverhoudingen te herstellen ging Bayern dan ook op zoek naar een nieuwe coach. En nadat zowat half Europa had bedankt, belandde men uiteindelijk bij Kompany. Opvallend, die was nog maar net gedegradeerd met Burnley FC. Maar de aanstelling van de Belg bleek een goede zet.

LEES OOK: 'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Lof van Nagelsmann en co

Onder Kompany bracht Bayern opnieuw aantrekkelijk en dominant voetbalt. Dat werd in eigen land ook gekoppeld aan de nodige resultaten. En op twee speeldagen van het einde werden Kompany en co voor hen werk beloond met de Duitse titel. Een voorsprong van acht punten is mathematisch ruim voldoende.

Intern is men dan ook zeer tevreden over de trainer. "Proficiat aan de staf onder leiding van Kompany, die in zijn eerste seizoen een meesterwerk heeft afgeleverd", stelde CEO Jan-Christian Dreesen vlak na de titel. Ook Duits bondscoach Julian Nagelsmann zwaaide met lof. "Ik feliciteer Bayern en in het bijzonder Vincent Kompany voor zijn eerste titel als trainer in Duitsland."

Meesterlijke communicator

Bij het bekende voetbalmagazine Kicker stelt men dat er naar de toekomst toe wel bepaalde zaken beter moeten bij Bayern. Maar men schuift Kompany wel naar voren als één van de hoofdredenen voor dit succes. Zeker zijn houding wordt geapprecieerd. "Deze coach moeit zich niet met bijzaken, communiceert slim en doordacht én houdt zich afzijdig van de alle kwesties buiten het voetbal. En op het veld wist zijn team vaak hoe ze het publiek moeten plezieren", klinkt het.

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

26
26
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

44
44
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

70
70
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

65
65
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

47
47
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

48
48
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

81
81
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

185
185
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

151
151
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

137
137
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

67
67
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

63
63
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

128
128
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

183
183
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

269
269
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

155
155
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

205
205
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

386
386
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

122
122
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

515
515
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

137
137
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

282
282

Meer sportnieuws