Meister Vinny! Duitsers vol lof na 'meesterwerk' Kompany

383
Meister Vinny! Duitsers vol lof na 'meesterwerk' Kompany

Vincent Kompany heeft zijn grootste prijs in zijn trainerscarrière tot dusver beet. Zijn Bayern München kroonde zich afgelopen weekend ook mathematisch tot landskampioen van Duitsland. En het aandeel van de Belgische coach was daarin aanzienlijk.

Bayern was jarenlang onaantastbaar in de Bundesliga, maar de twee voorbije seizoenen begon de hegemonie te wankelen. In 2023 werd de titel in extremis nog binnen gehaald omdat Borussia Dortmund hopeloos faalde op de slotspeeldag. Vorig seizoen wist Bayer Leverkusen dan toch de Beierse suprematie te doorbreken.

Om de waardeverhoudingen te herstellen ging Bayern dan ook op zoek naar een nieuwe coach. En nadat zowat half Europa had bedankt, belandde men uiteindelijk bij Kompany. Opvallend, die was nog maar net gedegradeerd met Burnley FC. Maar de aanstelling van de Belg bleek een goede zet.

LEES OOK: Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Lof van Nagelsmann en co

Onder Kompany bracht Bayern opnieuw aantrekkelijk en dominant voetbalt. Dat werd in eigen land ook gekoppeld aan de nodige resultaten. En op twee speeldagen van het einde werden Kompany en co voor hen werk beloond met de Duitse titel. Een voorsprong van acht punten is mathematisch ruim voldoende.

Intern is men dan ook zeer tevreden over de trainer. "Proficiat aan de staf onder leiding van Kompany, die in zijn eerste seizoen een meesterwerk heeft afgeleverd", stelde CEO Jan-Christian Dreesen vlak na de titel. Ook Duits bondscoach Julian Nagelsmann zwaaide met lof. "Ik feliciteer Bayern en in het bijzonder Vincent Kompany voor zijn eerste titel als trainer in Duitsland."

Meesterlijke communicator

Bij het bekende voetbalmagazine Kicker stelt men dat er naar de toekomst toe wel bepaalde zaken beter moeten bij Bayern. Maar men schuift Kompany wel naar voren als één van de hoofdredenen voor dit succes. Zeker zijn houding wordt geapprecieerd. "Deze coach moeit zich niet met bijzaken, communiceert slim en doordacht én houdt zich afzijdig van de alle kwesties buiten het voetbal. En op het veld wist zijn team vaak hoe ze het publiek moeten plezieren", klinkt het.

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

45
45
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

11
11
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

39
39
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

92
92
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

165
165
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

261
261
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

638
638
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

241
241
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

77
77
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

189
189
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

302
302
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

519
519
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

323
323
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

831
831
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

737
737
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

325
325

Meer sportnieuws