Grote zondebok bij Anderlecht: "Hij ligt gewoon te slapen"

493 stemmen
Grote zondebok bij Anderlecht:

Het Koning Boudewijn-stadion vormde zondagavond het decor voor de finale van de Croky Cup. En de toeschouwers kregen er een onderhoudende eerste helft te zien. Club Brugge en RSC Anderlecht hielden mekaar behoorlijk in evenwicht, maar Blauw-Zwart kon toch als eerste toeslaan.

Het nationale stadion was helemaal vol gelopen voor deze clash tussen de twee clubs met het hoogste aantal Belgische landstitels achter hun naam. Bovendien hing er een aangename temperatuurtje in de Brusselse vooravond. Alle ingrediënten waren dus aanwezig om er een onvergetelijke bekerfinale van te maken.

LEES OOK: El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Club slaat toe vlak voor rust

Na amper één minuut kon Club zijn favorietenrol echter al verzilveren. Jutgla trapte een enorme kans echter net naast de paal. Blauw-Zwart bleef vervolgens aandringen en had voor rust de betere doelkansen. Maar het is zeker niet zo dat Anderlecht volledig overklast werd in die eerste helft. Integendeel.

Zonder echte grote mogelijkheden te creëeren, wisten de Brusselaars hun voet naast die van de Bruggelingen te zetten. Maar in de slotminuten van de eerste helft volgde een ijskoude douche voor Paars-Wit. Na een uitstekende voorzet van Hugo Siquet wist Romeo Vermant zijn ploeg immers op voorsprong te zetten.

Slecht verdedigend werk

Een knap doelpunt van Blauw-Zwart. Al had de Anderlecht-defensie beter kunnen en misschien wel moeten doen. Ali Mamaar stond bijvoorbeeld niet goed opgesteld en liet zich te makkelijk aftroeven door Vermant. Op het sociale medium 'X' krijgt hij dan ook de volle laag. Maar ook Moussa Ndiaye en Lucas Hey maakten niet bepaald de beste beurt, terwijl Jan-Carlo Simic slecht opgesteld stond. De reacties spreken dan ook voor zich.

De voorsprong van Club is verdiend ...

Meest recent

'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

76
76
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

198
198
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

186
186
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

260
260
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

89
89
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1311
1311
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

127
127
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

185
185
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

171
171
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

57
57
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

310
310
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

304
304
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

133
133
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

149
149
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

50
50
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

408
408
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

45
45
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

379
379
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

127
127
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

366
366
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

151
151
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

288
288
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

211
211

Meer sportnieuws