Grote zondebok bij Anderlecht: "Hij ligt gewoon te slapen"

493 stemmen
Grote zondebok bij Anderlecht:

Het Koning Boudewijn-stadion vormde zondagavond het decor voor de finale van de Croky Cup. En de toeschouwers kregen er een onderhoudende eerste helft te zien. Club Brugge en RSC Anderlecht hielden mekaar behoorlijk in evenwicht, maar Blauw-Zwart kon toch als eerste toeslaan.

Het nationale stadion was helemaal vol gelopen voor deze clash tussen de twee clubs met het hoogste aantal Belgische landstitels achter hun naam. Bovendien hing er een aangename temperatuurtje in de Brusselse vooravond. Alle ingrediënten waren dus aanwezig om er een onvergetelijke bekerfinale van te maken.

LEES OOK: Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Club slaat toe vlak voor rust

Na amper één minuut kon Club zijn favorietenrol echter al verzilveren. Jutgla trapte een enorme kans echter net naast de paal. Blauw-Zwart bleef vervolgens aandringen en had voor rust de betere doelkansen. Maar het is zeker niet zo dat Anderlecht volledig overklast werd in die eerste helft. Integendeel.

Zonder echte grote mogelijkheden te creëeren, wisten de Brusselaars hun voet naast die van de Bruggelingen te zetten. Maar in de slotminuten van de eerste helft volgde een ijskoude douche voor Paars-Wit. Na een uitstekende voorzet van Hugo Siquet wist Romeo Vermant zijn ploeg immers op voorsprong te zetten.

Slecht verdedigend werk

Een knap doelpunt van Blauw-Zwart. Al had de Anderlecht-defensie beter kunnen en misschien wel moeten doen. Ali Mamaar stond bijvoorbeeld niet goed opgesteld en liet zich te makkelijk aftroeven door Vermant. Op het sociale medium 'X' krijgt hij dan ook de volle laag. Maar ook Moussa Ndiaye en Lucas Hey maakten niet bepaald de beste beurt, terwijl Jan-Carlo Simic slecht opgesteld stond. De reacties spreken dan ook voor zich.

De voorsprong van Club is verdiend ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

44
44
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

32
32
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

70
70
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

160
160
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

71
71
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

160
160
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

418
418
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

102
102
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

513
513
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

301
301
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

637
637
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

159
159
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

403
403
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

180
180
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

76
76
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

118
118
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

296
296
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

446
446
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

485
485
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

505
505
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

180
180
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws