Grote zondebok bij Anderlecht: "Hij ligt gewoon te slapen"

door
Grote zondebok bij Anderlecht:

Het Koning Boudewijn-stadion vormde zondagavond het decor voor de finale van de Croky Cup. En de toeschouwers kregen er een onderhoudende eerste helft te zien. Club Brugge en RSC Anderlecht hielden mekaar behoorlijk in evenwicht, maar Blauw-Zwart kon toch als eerste toeslaan.

Het nationale stadion was helemaal vol gelopen voor deze clash tussen de twee clubs met het hoogste aantal Belgische landstitels achter hun naam. Bovendien hing er een aangename temperatuurtje in de Brusselse vooravond. Alle ingrediënten waren dus aanwezig om er een onvergetelijke bekerfinale van te maken.

LEES OOK: Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Club slaat toe vlak voor rust

Na amper één minuut kon Club zijn favorietenrol echter al verzilveren. Jutgla trapte een enorme kans echter net naast de paal. Blauw-Zwart bleef vervolgens aandringen en had voor rust de betere doelkansen. Maar het is zeker niet zo dat Anderlecht volledig overklast werd in die eerste helft. Integendeel.

Zonder echte grote mogelijkheden te creëeren, wisten de Brusselaars hun voet naast die van de Bruggelingen te zetten. Maar in de slotminuten van de eerste helft volgde een ijskoude douche voor Paars-Wit. Na een uitstekende voorzet van Hugo Siquet wist Romeo Vermant zijn ploeg immers op voorsprong te zetten.

Slecht verdedigend werk

Een knap doelpunt van Blauw-Zwart. Al had de Anderlecht-defensie beter kunnen en misschien wel moeten doen. Ali Mamaar stond bijvoorbeeld niet goed opgesteld en liet zich te makkelijk aftroeven door Vermant. Op het sociale medium 'X' krijgt hij dan ook de volle laag. Maar ook Moussa Ndiaye en Lucas Hey maakten niet bepaald de beste beurt, terwijl Jan-Carlo Simic slecht opgesteld stond. De reacties spreken dan ook voor zich.

De voorsprong van Club is verdiend ...

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

78
78
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

281
281
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

49
49
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

137
137
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

123
123
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

81
81
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

142
142
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

61
61
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

402
402
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

29
29
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

756
756
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

366
366
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

116
116
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

186
186
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

253
253
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws