Grote zondebok bij Anderlecht: "Hij ligt gewoon te slapen"

door
Grote zondebok bij Anderlecht:

Het Koning Boudewijn-stadion vormde zondagavond het decor voor de finale van de Croky Cup. En de toeschouwers kregen er een onderhoudende eerste helft te zien. Club Brugge en RSC Anderlecht hielden mekaar behoorlijk in evenwicht, maar Blauw-Zwart kon toch als eerste toeslaan.

Het nationale stadion was helemaal vol gelopen voor deze clash tussen de twee clubs met het hoogste aantal Belgische landstitels achter hun naam. Bovendien hing er een aangename temperatuurtje in de Brusselse vooravond. Alle ingrediënten waren dus aanwezig om er een onvergetelijke bekerfinale van te maken.

LEES OOK: Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

Club slaat toe vlak voor rust

Na amper één minuut kon Club zijn favorietenrol echter al verzilveren. Jutgla trapte een enorme kans echter net naast de paal. Blauw-Zwart bleef vervolgens aandringen en had voor rust de betere doelkansen. Maar het is zeker niet zo dat Anderlecht volledig overklast werd in die eerste helft. Integendeel.

Zonder echte grote mogelijkheden te creëeren, wisten de Brusselaars hun voet naast die van de Bruggelingen te zetten. Maar in de slotminuten van de eerste helft volgde een ijskoude douche voor Paars-Wit. Na een uitstekende voorzet van Hugo Siquet wist Romeo Vermant zijn ploeg immers op voorsprong te zetten.

Slecht verdedigend werk

Een knap doelpunt van Blauw-Zwart. Al had de Anderlecht-defensie beter kunnen en misschien wel moeten doen. Ali Mamaar stond bijvoorbeeld niet goed opgesteld en liet zich te makkelijk aftroeven door Vermant. Op het sociale medium 'X' krijgt hij dan ook de volle laag. Maar ook Moussa Ndiaye en Lucas Hey maakten niet bepaald de beste beurt, terwijl Jan-Carlo Simic slecht opgesteld stond. De reacties spreken dan ook voor zich.

De voorsprong van Club is verdiend ...

Meest recent

Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

6
6
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

7
7
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

25
25
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

52
52
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

12
12
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

35
35
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

34
34
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

33
33
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

68
68
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

32
32
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

139
139
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

103
103
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

95
95
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

46
46
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

665
665
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

55
55
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

85
85
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

193
193
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

109
109
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

40
40
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

129
129

Meer sportnieuws