'Dolberg naar Club Brugge? Vanhaezebrouck velt oordeel'

door
'Dolberg naar Club Brugge? Vanhaezebrouck velt oordeel'

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, en dus wordt er in de kranten al volop vooruitgeblikt naar die clash. Zo mochten Franky Van der Elst en Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad hun ideale elftal kiezen uit de beide spelerskernen.

Daarbij blijkt nog maar eens dat Blauw-Zwart straks torenhoog favoriet is, want slechts drie Brusselaars claimen een plek. Tussen de palen krijgt Colin Coosemans op basis van dit seizoen de voorkeur op Simon Mignolet, terwijl voorin Chemsdine Talbi en Romeo Vermant het onderspit delven tegen Thorgan Hazard en Kasper Dolberg.

LEES OOK: 'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Dolberg of Vermant?

Hoewel die laatste door veel waarnemers als de beste spits in onze competitie wordt beschouwd, en Vermant nog maar pas komt piepen, vindt Vanhaezebrouck dat dilemma diep in de punt toch niet zo evident. "Een moeilijke. In mijn manier van spelen kies ik voor Vermant, want ik hou van de energie die hij brengt", geeft de analist toe.

"Anderzijds: zet Dolberg bij Club en hij maakt er alle competitie samen 35 op een seizoen. Vermant heeft ook een neus voor doelpunten, maar qua afwerking is Dolberg de beste in België", vervolgt Vanhaezebrouck, volgens wie Vermant het steeds meer verdient om volgend seizoen de vaste nummer negen van Blauw-Zwart te worden.

RSCA vs. Club Brugge

"En mocht Dolberg dan nog komen, ben ik zeker dat die zijn tenen zou moeten uitkuisen om de strijd te winnen", voegt hij er fijntjes nog aan toe. De voorbije dagen werd af en toe geopperd dat Club een poging moet wagen om de Deense killer weg te plukken uit het Lotto Park, waar hij in totaal al goed was voor 39 goals in 83 optredens.

Vermits hij daar nog tot medio 2027 vastligt, en Anderlecht naar verluidt op een slordige 15 miljoen mikt, lijkt de kans wel klein dat de regerend landskampioen straks effectief gaat shoppen bij de aartsrivaal. Als het van Vanhaezebrouck afhangt kunnen de Bruggelingen hun zuurverdiende centen alvast beter aan andere targets spenderen.

Wie is een betere spits?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

39
39
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

18
18
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

38
38
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

144
144
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

48
48
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

57
57
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

49
49
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

112
112
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

138
138
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

314
314
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

197
197
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

102
102
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

251
251
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

87
87
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

91
91
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

340
340
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

165
165
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

274
274
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

658
658
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

531
531
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

214
214
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws