'Dolberg naar Club Brugge? Vanhaezebrouck velt oordeel'

door stemmen
'Dolberg naar Club Brugge? Vanhaezebrouck velt oordeel'

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, en dus wordt er in de kranten al volop vooruitgeblikt naar die clash. Zo mochten Franky Van der Elst en Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad hun ideale elftal kiezen uit de beide spelerskernen.

Daarbij blijkt nog maar eens dat Blauw-Zwart straks torenhoog favoriet is, want slechts drie Brusselaars claimen een plek. Tussen de palen krijgt Colin Coosemans op basis van dit seizoen de voorkeur op Simon Mignolet, terwijl voorin Chemsdine Talbi en Romeo Vermant het onderspit delven tegen Thorgan Hazard en Kasper Dolberg.

LEES OOK: Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

Dolberg of Vermant?

Hoewel die laatste door veel waarnemers als de beste spits in onze competitie wordt beschouwd, en Vermant nog maar pas komt piepen, vindt Vanhaezebrouck dat dilemma diep in de punt toch niet zo evident. "Een moeilijke. In mijn manier van spelen kies ik voor Vermant, want ik hou van de energie die hij brengt", geeft de analist toe.

"Anderzijds: zet Dolberg bij Club en hij maakt er alle competitie samen 35 op een seizoen. Vermant heeft ook een neus voor doelpunten, maar qua afwerking is Dolberg de beste in België", vervolgt Vanhaezebrouck, volgens wie Vermant het steeds meer verdient om volgend seizoen de vaste nummer negen van Blauw-Zwart te worden.

RSCA vs. Club Brugge

"En mocht Dolberg dan nog komen, ben ik zeker dat die zijn tenen zou moeten uitkuisen om de strijd te winnen", voegt hij er fijntjes nog aan toe. De voorbije dagen werd af en toe geopperd dat Club een poging moet wagen om de Deense killer weg te plukken uit het Lotto Park, waar hij in totaal al goed was voor 39 goals in 83 optredens.

Vermits hij daar nog tot medio 2027 vastligt, en Anderlecht naar verluidt op een slordige 15 miljoen mikt, lijkt de kans wel klein dat de regerend landskampioen straks effectief gaat shoppen bij de aartsrivaal. Als het van Vanhaezebrouck afhangt kunnen de Bruggelingen hun zuurverdiende centen alvast beter aan andere targets spenderen.

Wie is een betere spits?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

17
17
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

25
25
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

59
59
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

52
52
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

143
143
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

127
127
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

120
120
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

675
675
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

400
400
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

206
206
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

411
411
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws