'Dolberg naar Club Brugge? Vanhaezebrouck velt oordeel'

door
'Dolberg naar Club Brugge? Vanhaezebrouck velt oordeel'

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, en dus wordt er in de kranten al volop vooruitgeblikt naar die clash. Zo mochten Franky Van der Elst en Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad hun ideale elftal kiezen uit de beide spelerskernen.

Daarbij blijkt nog maar eens dat Blauw-Zwart straks torenhoog favoriet is, want slechts drie Brusselaars claimen een plek. Tussen de palen krijgt Colin Coosemans op basis van dit seizoen de voorkeur op Simon Mignolet, terwijl voorin Chemsdine Talbi en Romeo Vermant het onderspit delven tegen Thorgan Hazard en Kasper Dolberg.

LEES OOK: ‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Dolberg of Vermant?

Hoewel die laatste door veel waarnemers als de beste spits in onze competitie wordt beschouwd, en Vermant nog maar pas komt piepen, vindt Vanhaezebrouck dat dilemma diep in de punt toch niet zo evident. "Een moeilijke. In mijn manier van spelen kies ik voor Vermant, want ik hou van de energie die hij brengt", geeft de analist toe.

"Anderzijds: zet Dolberg bij Club en hij maakt er alle competitie samen 35 op een seizoen. Vermant heeft ook een neus voor doelpunten, maar qua afwerking is Dolberg de beste in België", vervolgt Vanhaezebrouck, volgens wie Vermant het steeds meer verdient om volgend seizoen de vaste nummer negen van Blauw-Zwart te worden.

RSCA vs. Club Brugge

"En mocht Dolberg dan nog komen, ben ik zeker dat die zijn tenen zou moeten uitkuisen om de strijd te winnen", voegt hij er fijntjes nog aan toe. De voorbije dagen werd af en toe geopperd dat Club een poging moet wagen om de Deense killer weg te plukken uit het Lotto Park, waar hij in totaal al goed was voor 39 goals in 83 optredens.

Vermits hij daar nog tot medio 2027 vastligt, en Anderlecht naar verluidt op een slordige 15 miljoen mikt, lijkt de kans wel klein dat de regerend landskampioen straks effectief gaat shoppen bij de aartsrivaal. Als het van Vanhaezebrouck afhangt kunnen de Bruggelingen hun zuurverdiende centen alvast beter aan andere targets spenderen.

Wie is een betere spits?

Meest recent

Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

36
36
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

17
17
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

176
176
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

98
98
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

207
207
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

184
184
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

117
117
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

205
205
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

173
173
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

774
774
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

206
206
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

155
155
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

855
855
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

429
429
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

158
158
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

256
256
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

970
970
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

383
383
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

233
233
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

71
71
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

39
39
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

267
267
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

99
99
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

590
590
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

211
211

Meer sportnieuws