TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

door
TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht ziet komende zomer verschillende spelers beschikken. Ook Luis Vazquez en Kasper Dolberg worden gerekend bij de mogelijke vertrekkers. En dus is er naast de jonge aanwinst Mihajlo Cvetkovic nog een extra spits nodig. Vanuit Afrika wordt gespeculeerd over een terugkeer van Christian Kouamé, maar dat lijkt onwaarschijnlijk. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Andi Zeqiri op de lijst staat. Die doet het goed bij Standard, maar door zijn salaris zijn de Rouches niet in staat de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Moederclub KRC Genk wil hem echter toch verkopen en dus kan RSCA mogelijk een koopje doen.

Club Brugge lijkt na het seizoen afscheid te moeten nemen van enkele sterkhouders. Ook Maxim De Cuyper lijkt helemaal klaar voor een stap hogerop. Volgens Anfield Watch staat de Rode Duivel zelfs bij Liverpool FC op de verlanglijst. De kersverse Engelse kampioen wil een nieuwe linksback aantrekken. Milos Kerkez (ACF Bournemouth) is het toptarget. Maar de concurrentie voor de Hongaar is groot, bovendien moet hij een pak geld kosten. Als alternatief zou De Cuyper, die naar verluidt al maanden wordt gescout door LFC, bovenaan de lijst staan.

De kans is groot dat Tolu Arokodare zijn goede seizoen bij KRC Genk verzilvert met een toptransfer. Maar één droombestemming moet hij alvast schrappen. In de voorbije weken werd hij immers aan Bayern München gelinkt. Dat zou in hem een doublure voor Harry Kane zien. Volgens de Duitse tak van Sky Sports is de komst van de Nigeriaan spits echter totaal niet aan de orde bij Der Rekordmeister. Zelfs van interesse zou nauwelijks sprake zijn. Pech dus voor Tolu, die zal moeten rekenen op de andere gegadigden.

Zulte Waregem maakt komend seizoen zijn rentree op het hoogste niveau en is dus al volop bezig met het vormen van zijn selectie. Eerder maakte de kampioen van de Challenger Pro League al bekend dat aanvaller Tobias Hedl op post blijft. Nu werd ook een andere huurling definitief vastgelegd, want via de officiële kanalen klinkt het dat Wilguens Paugain zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2028. De vleugelback wordt overgenomen van het Oostenrijkse SKN St. Pölten.

Buitenland

Ondanks een wisselvallig seizoen bij RB Leipzig, blijft Loïs Openda een een interessant target. Voor Juventus bijvoorbeeld. De Oude Dame zou dolgraag Victor Osimhen aantrekken, maar diens dossier is complex. Dus zou men al naar alternatieven speuren. En volgens Tuttosport is Openda daar eentje van. Al lijkt een overstap naar Turijn op dit moment onwaarschijnlijk voor de Duivel. Eerder raakte immers al bekend dat Leipzig liefst 70 miljoen euro wil vangen, wat veel te veel is voor de Italiaanse recordkampioen.

Bayern München heeft zijn zinnen gezet op Florian Wirtz en is bereid om erg ver te gaan voor het goudklompje van Bayer Leverkusen. Volgens L'Equipe hebben de Duitsers immers een totaalpakket over dat kan oplopen tot 250 miljoen euro. Daarbij zou de helft gespendeerd worden aan de transfersom, wat van Wirtz veruit de duurste aanwinst in de clubgeschiedenis zou maken. De andere 125 miljoen euro is bestemd voor de speler zelf, weliswaar gespreid over een vijfjarig contract.

Leicester City kon degradatie uit de Premier League niet voorkomen, maar Bilal El Khannouss liet de laatste maanden toch mooie dingen zien bij de Foxes. En dat is niet onopgemerkt gebleven. Volgens The Sun trekt Arsenal FC immers aan zijn mouw. De Gunners zouden in het jeugdproduct van KRC Genk een geschikte doublure voor Martin Ødegaard zien. Er zouden wel twijfels heersen over zijn fysieke capaciteiten, maar Arsenal is onder de indruk van zijn technische vermogen. Afwachten of een concreet bod volgt.

Wie zou komende zomer het meeste opbrengen volgens u?

Meest recent

Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

30
30
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

189
189
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

94
94
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

36
36
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

126
126
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

84
84
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

81
81
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

136
136
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

384
384
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

572
572
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

318
318
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

173
173
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

136
136
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

496
496
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

472
472
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

130
130
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

140
140
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

134
134
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

127
127
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

219
219
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

533
533
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

266
266
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

423
423
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

225
225
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

140
140

Meer sportnieuws