TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

220 stemmen
TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht ziet komende zomer verschillende spelers beschikken. Ook Luis Vazquez en Kasper Dolberg worden gerekend bij de mogelijke vertrekkers. En dus is er naast de jonge aanwinst Mihajlo Cvetkovic nog een extra spits nodig. Vanuit Afrika wordt gespeculeerd over een terugkeer van Christian Kouamé, maar dat lijkt onwaarschijnlijk. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Andi Zeqiri op de lijst staat. Die doet het goed bij Standard, maar door zijn salaris zijn de Rouches niet in staat de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Moederclub KRC Genk wil hem echter toch verkopen en dus kan RSCA mogelijk een koopje doen.

Club Brugge lijkt na het seizoen afscheid te moeten nemen van enkele sterkhouders. Ook Maxim De Cuyper lijkt helemaal klaar voor een stap hogerop. Volgens Anfield Watch staat de Rode Duivel zelfs bij Liverpool FC op de verlanglijst. De kersverse Engelse kampioen wil een nieuwe linksback aantrekken. Milos Kerkez (ACF Bournemouth) is het toptarget. Maar de concurrentie voor de Hongaar is groot, bovendien moet hij een pak geld kosten. Als alternatief zou De Cuyper, die naar verluidt al maanden wordt gescout door LFC, bovenaan de lijst staan.

De kans is groot dat Tolu Arokodare zijn goede seizoen bij KRC Genk verzilvert met een toptransfer. Maar één droombestemming moet hij alvast schrappen. In de voorbije weken werd hij immers aan Bayern München gelinkt. Dat zou in hem een doublure voor Harry Kane zien. Volgens de Duitse tak van Sky Sports is de komst van de Nigeriaan spits echter totaal niet aan de orde bij Der Rekordmeister. Zelfs van interesse zou nauwelijks sprake zijn. Pech dus voor Tolu, die zal moeten rekenen op de andere gegadigden.

Zulte Waregem maakt komend seizoen zijn rentree op het hoogste niveau en is dus al volop bezig met het vormen van zijn selectie. Eerder maakte de kampioen van de Challenger Pro League al bekend dat aanvaller Tobias Hedl op post blijft. Nu werd ook een andere huurling definitief vastgelegd, want via de officiële kanalen klinkt het dat Wilguens Paugain zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2028. De vleugelback wordt overgenomen van het Oostenrijkse SKN St. Pölten.

Buitenland

Ondanks een wisselvallig seizoen bij RB Leipzig, blijft Loïs Openda een een interessant target. Voor Juventus bijvoorbeeld. De Oude Dame zou dolgraag Victor Osimhen aantrekken, maar diens dossier is complex. Dus zou men al naar alternatieven speuren. En volgens Tuttosport is Openda daar eentje van. Al lijkt een overstap naar Turijn op dit moment onwaarschijnlijk voor de Duivel. Eerder raakte immers al bekend dat Leipzig liefst 70 miljoen euro wil vangen, wat veel te veel is voor de Italiaanse recordkampioen.

Bayern München heeft zijn zinnen gezet op Florian Wirtz en is bereid om erg ver te gaan voor het goudklompje van Bayer Leverkusen. Volgens L'Equipe hebben de Duitsers immers een totaalpakket over dat kan oplopen tot 250 miljoen euro. Daarbij zou de helft gespendeerd worden aan de transfersom, wat van Wirtz veruit de duurste aanwinst in de clubgeschiedenis zou maken. De andere 125 miljoen euro is bestemd voor de speler zelf, weliswaar gespreid over een vijfjarig contract.

Leicester City kon degradatie uit de Premier League niet voorkomen, maar Bilal El Khannouss liet de laatste maanden toch mooie dingen zien bij de Foxes. En dat is niet onopgemerkt gebleven. Volgens The Sun trekt Arsenal FC immers aan zijn mouw. De Gunners zouden in het jeugdproduct van KRC Genk een geschikte doublure voor Martin Ødegaard zien. Er zouden wel twijfels heersen over zijn fysieke capaciteiten, maar Arsenal is onder de indruk van zijn technische vermogen. Afwachten of een concreet bod volgt.

Wie zou komende zomer het meeste opbrengen volgens u?

Meest recent

'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

2
2
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

9
9
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

8
8
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

43
43
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

88
88
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

326
326
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

30
30
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

252
252
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

52
52
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

186
186
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

602
602
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

279
279
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

391
391
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

569
569
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

271
271
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

360
360
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

156
156
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

63
63
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

81
81
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

154
154
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

97
97
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

73
73

Meer sportnieuws