TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

door
TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht ziet komende zomer verschillende spelers beschikken. Ook Luis Vazquez en Kasper Dolberg worden gerekend bij de mogelijke vertrekkers. En dus is er naast de jonge aanwinst Mihajlo Cvetkovic nog een extra spits nodig. Vanuit Afrika wordt gespeculeerd over een terugkeer van Christian Kouamé, maar dat lijkt onwaarschijnlijk. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Andi Zeqiri op de lijst staat. Die doet het goed bij Standard, maar door zijn salaris zijn de Rouches niet in staat de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Moederclub KRC Genk wil hem echter toch verkopen en dus kan RSCA mogelijk een koopje doen.

Club Brugge lijkt na het seizoen afscheid te moeten nemen van enkele sterkhouders. Ook Maxim De Cuyper lijkt helemaal klaar voor een stap hogerop. Volgens Anfield Watch staat de Rode Duivel zelfs bij Liverpool FC op de verlanglijst. De kersverse Engelse kampioen wil een nieuwe linksback aantrekken. Milos Kerkez (ACF Bournemouth) is het toptarget. Maar de concurrentie voor de Hongaar is groot, bovendien moet hij een pak geld kosten. Als alternatief zou De Cuyper, die naar verluidt al maanden wordt gescout door LFC, bovenaan de lijst staan.

De kans is groot dat Tolu Arokodare zijn goede seizoen bij KRC Genk verzilvert met een toptransfer. Maar één droombestemming moet hij alvast schrappen. In de voorbije weken werd hij immers aan Bayern München gelinkt. Dat zou in hem een doublure voor Harry Kane zien. Volgens de Duitse tak van Sky Sports is de komst van de Nigeriaan spits echter totaal niet aan de orde bij Der Rekordmeister. Zelfs van interesse zou nauwelijks sprake zijn. Pech dus voor Tolu, die zal moeten rekenen op de andere gegadigden.

Zulte Waregem maakt komend seizoen zijn rentree op het hoogste niveau en is dus al volop bezig met het vormen van zijn selectie. Eerder maakte de kampioen van de Challenger Pro League al bekend dat aanvaller Tobias Hedl op post blijft. Nu werd ook een andere huurling definitief vastgelegd, want via de officiële kanalen klinkt het dat Wilguens Paugain zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2028. De vleugelback wordt overgenomen van het Oostenrijkse SKN St. Pölten.

Buitenland

Ondanks een wisselvallig seizoen bij RB Leipzig, blijft Loïs Openda een een interessant target. Voor Juventus bijvoorbeeld. De Oude Dame zou dolgraag Victor Osimhen aantrekken, maar diens dossier is complex. Dus zou men al naar alternatieven speuren. En volgens Tuttosport is Openda daar eentje van. Al lijkt een overstap naar Turijn op dit moment onwaarschijnlijk voor de Duivel. Eerder raakte immers al bekend dat Leipzig liefst 70 miljoen euro wil vangen, wat veel te veel is voor de Italiaanse recordkampioen.

Bayern München heeft zijn zinnen gezet op Florian Wirtz en is bereid om erg ver te gaan voor het goudklompje van Bayer Leverkusen. Volgens L'Equipe hebben de Duitsers immers een totaalpakket over dat kan oplopen tot 250 miljoen euro. Daarbij zou de helft gespendeerd worden aan de transfersom, wat van Wirtz veruit de duurste aanwinst in de clubgeschiedenis zou maken. De andere 125 miljoen euro is bestemd voor de speler zelf, weliswaar gespreid over een vijfjarig contract.

Leicester City kon degradatie uit de Premier League niet voorkomen, maar Bilal El Khannouss liet de laatste maanden toch mooie dingen zien bij de Foxes. En dat is niet onopgemerkt gebleven. Volgens The Sun trekt Arsenal FC immers aan zijn mouw. De Gunners zouden in het jeugdproduct van KRC Genk een geschikte doublure voor Martin Ødegaard zien. Er zouden wel twijfels heersen over zijn fysieke capaciteiten, maar Arsenal is onder de indruk van zijn technische vermogen. Afwachten of een concreet bod volgt.

Wie zou komende zomer het meeste opbrengen volgens u?

Meest recent

'De Cat grof wild: Bayern opent bod, Milan op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

9
9
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

14
14
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

130
130
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

26
26
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

146
146
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

52
52
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

141
141
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

33
33
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

65
65
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

119
119
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

309
309
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

207
207
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

81
81
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

65
65
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

82
82
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

45
45
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

471
471
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

435
435
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

53
53
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

499
499
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

219
219
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

195
195
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

351
351

Meer sportnieuws