TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

door
TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht ziet komende zomer verschillende spelers beschikken. Ook Luis Vazquez en Kasper Dolberg worden gerekend bij de mogelijke vertrekkers. En dus is er naast de jonge aanwinst Mihajlo Cvetkovic nog een extra spits nodig. Vanuit Afrika wordt gespeculeerd over een terugkeer van Christian Kouamé, maar dat lijkt onwaarschijnlijk. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Andi Zeqiri op de lijst staat. Die doet het goed bij Standard, maar door zijn salaris zijn de Rouches niet in staat de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Moederclub KRC Genk wil hem echter toch verkopen en dus kan RSCA mogelijk een koopje doen.

Club Brugge lijkt na het seizoen afscheid te moeten nemen van enkele sterkhouders. Ook Maxim De Cuyper lijkt helemaal klaar voor een stap hogerop. Volgens Anfield Watch staat de Rode Duivel zelfs bij Liverpool FC op de verlanglijst. De kersverse Engelse kampioen wil een nieuwe linksback aantrekken. Milos Kerkez (ACF Bournemouth) is het toptarget. Maar de concurrentie voor de Hongaar is groot, bovendien moet hij een pak geld kosten. Als alternatief zou De Cuyper, die naar verluidt al maanden wordt gescout door LFC, bovenaan de lijst staan.

De kans is groot dat Tolu Arokodare zijn goede seizoen bij KRC Genk verzilvert met een toptransfer. Maar één droombestemming moet hij alvast schrappen. In de voorbije weken werd hij immers aan Bayern München gelinkt. Dat zou in hem een doublure voor Harry Kane zien. Volgens de Duitse tak van Sky Sports is de komst van de Nigeriaan spits echter totaal niet aan de orde bij Der Rekordmeister. Zelfs van interesse zou nauwelijks sprake zijn. Pech dus voor Tolu, die zal moeten rekenen op de andere gegadigden.

Zulte Waregem maakt komend seizoen zijn rentree op het hoogste niveau en is dus al volop bezig met het vormen van zijn selectie. Eerder maakte de kampioen van de Challenger Pro League al bekend dat aanvaller Tobias Hedl op post blijft. Nu werd ook een andere huurling definitief vastgelegd, want via de officiële kanalen klinkt het dat Wilguens Paugain zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2028. De vleugelback wordt overgenomen van het Oostenrijkse SKN St. Pölten.

Buitenland

Ondanks een wisselvallig seizoen bij RB Leipzig, blijft Loïs Openda een een interessant target. Voor Juventus bijvoorbeeld. De Oude Dame zou dolgraag Victor Osimhen aantrekken, maar diens dossier is complex. Dus zou men al naar alternatieven speuren. En volgens Tuttosport is Openda daar eentje van. Al lijkt een overstap naar Turijn op dit moment onwaarschijnlijk voor de Duivel. Eerder raakte immers al bekend dat Leipzig liefst 70 miljoen euro wil vangen, wat veel te veel is voor de Italiaanse recordkampioen.

Bayern München heeft zijn zinnen gezet op Florian Wirtz en is bereid om erg ver te gaan voor het goudklompje van Bayer Leverkusen. Volgens L'Equipe hebben de Duitsers immers een totaalpakket over dat kan oplopen tot 250 miljoen euro. Daarbij zou de helft gespendeerd worden aan de transfersom, wat van Wirtz veruit de duurste aanwinst in de clubgeschiedenis zou maken. De andere 125 miljoen euro is bestemd voor de speler zelf, weliswaar gespreid over een vijfjarig contract.

Leicester City kon degradatie uit de Premier League niet voorkomen, maar Bilal El Khannouss liet de laatste maanden toch mooie dingen zien bij de Foxes. En dat is niet onopgemerkt gebleven. Volgens The Sun trekt Arsenal FC immers aan zijn mouw. De Gunners zouden in het jeugdproduct van KRC Genk een geschikte doublure voor Martin Ødegaard zien. Er zouden wel twijfels heersen over zijn fysieke capaciteiten, maar Arsenal is onder de indruk van zijn technische vermogen. Afwachten of een concreet bod volgt.

Wie zou komende zomer het meeste opbrengen volgens u?

Meest recent

Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

5
5
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

18
18
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

13
13
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

135
135
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

113
113
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

109
109
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

130
130
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

86
86
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

222
222
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

257
257
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

715
715
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

40
40
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

279
279
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

69
69
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1013
1013
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

367
367
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

131
131
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

160
160
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

381
381
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

56
56
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

151
151
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2069
2069
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

606
606
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

635
635
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22

Meer sportnieuws