TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

220
TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht ziet komende zomer verschillende spelers beschikken. Ook Luis Vazquez en Kasper Dolberg worden gerekend bij de mogelijke vertrekkers. En dus is er naast de jonge aanwinst Mihajlo Cvetkovic nog een extra spits nodig. Vanuit Afrika wordt gespeculeerd over een terugkeer van Christian Kouamé, maar dat lijkt onwaarschijnlijk. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Andi Zeqiri op de lijst staat. Die doet het goed bij Standard, maar door zijn salaris zijn de Rouches niet in staat de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Moederclub KRC Genk wil hem echter toch verkopen en dus kan RSCA mogelijk een koopje doen.

Club Brugge lijkt na het seizoen afscheid te moeten nemen van enkele sterkhouders. Ook Maxim De Cuyper lijkt helemaal klaar voor een stap hogerop. Volgens Anfield Watch staat de Rode Duivel zelfs bij Liverpool FC op de verlanglijst. De kersverse Engelse kampioen wil een nieuwe linksback aantrekken. Milos Kerkez (ACF Bournemouth) is het toptarget. Maar de concurrentie voor de Hongaar is groot, bovendien moet hij een pak geld kosten. Als alternatief zou De Cuyper, die naar verluidt al maanden wordt gescout door LFC, bovenaan de lijst staan.

De kans is groot dat Tolu Arokodare zijn goede seizoen bij KRC Genk verzilvert met een toptransfer. Maar één droombestemming moet hij alvast schrappen. In de voorbije weken werd hij immers aan Bayern München gelinkt. Dat zou in hem een doublure voor Harry Kane zien. Volgens de Duitse tak van Sky Sports is de komst van de Nigeriaan spits echter totaal niet aan de orde bij Der Rekordmeister. Zelfs van interesse zou nauwelijks sprake zijn. Pech dus voor Tolu, die zal moeten rekenen op de andere gegadigden.

Zulte Waregem maakt komend seizoen zijn rentree op het hoogste niveau en is dus al volop bezig met het vormen van zijn selectie. Eerder maakte de kampioen van de Challenger Pro League al bekend dat aanvaller Tobias Hedl op post blijft. Nu werd ook een andere huurling definitief vastgelegd, want via de officiële kanalen klinkt het dat Wilguens Paugain zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2028. De vleugelback wordt overgenomen van het Oostenrijkse SKN St. Pölten.

Buitenland

Ondanks een wisselvallig seizoen bij RB Leipzig, blijft Loïs Openda een een interessant target. Voor Juventus bijvoorbeeld. De Oude Dame zou dolgraag Victor Osimhen aantrekken, maar diens dossier is complex. Dus zou men al naar alternatieven speuren. En volgens Tuttosport is Openda daar eentje van. Al lijkt een overstap naar Turijn op dit moment onwaarschijnlijk voor de Duivel. Eerder raakte immers al bekend dat Leipzig liefst 70 miljoen euro wil vangen, wat veel te veel is voor de Italiaanse recordkampioen.

Bayern München heeft zijn zinnen gezet op Florian Wirtz en is bereid om erg ver te gaan voor het goudklompje van Bayer Leverkusen. Volgens L'Equipe hebben de Duitsers immers een totaalpakket over dat kan oplopen tot 250 miljoen euro. Daarbij zou de helft gespendeerd worden aan de transfersom, wat van Wirtz veruit de duurste aanwinst in de clubgeschiedenis zou maken. De andere 125 miljoen euro is bestemd voor de speler zelf, weliswaar gespreid over een vijfjarig contract.

Leicester City kon degradatie uit de Premier League niet voorkomen, maar Bilal El Khannouss liet de laatste maanden toch mooie dingen zien bij de Foxes. En dat is niet onopgemerkt gebleven. Volgens The Sun trekt Arsenal FC immers aan zijn mouw. De Gunners zouden in het jeugdproduct van KRC Genk een geschikte doublure voor Martin Ødegaard zien. Er zouden wel twijfels heersen over zijn fysieke capaciteiten, maar Arsenal is onder de indruk van zijn technische vermogen. Afwachten of een concreet bod volgt.

Wie zou komende zomer het meeste opbrengen volgens u?

Meest recent

Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

15
15
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

68
68
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

90
90
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

76
76
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

36
36
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

140
140
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

112
112
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

157
157
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

83
83
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

92
92
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

194
194
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

123
123
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

225
225
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

306
306
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

90
90
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

448
448
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

559
559
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

210
210
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

142
142
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

212
212
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

203
203

Meer sportnieuws