Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

469 stemmen
Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

RSC Anderlecht beleefde donderdag het ideale scenario op de Bosuil, waar het met een niet eens veredeld B-elftal in spaarstand wellicht definitief afstand nam van Antwerp in de strijd om plaats vier. De riskante gok van Besnik Hasi pakte dus prima uit. Al viel er toch ook iets minder goed nieuws te rapen.

Met het oog op de bekerfinale tegen Club Brugge een paar dagen later roteerde de coach naar hartenlust. Zo voerde hij maar liefst negen wissels door om onder andere Thorgan Hazard, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg rust te gunnen. Die laatste werd vervangen door Luis Vazquiz én Keisuke Goto, die de score na rust op fraaie wijze wist te openen.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Zorgen om Goto

Achteraf kreeg de Japanner dan ook complimenten van Hasi, die hem kort na zijn doelpunt wel naar de kant haalde. Goto leek zich te blesseren toen hij bij de viering van zijn goal op zijn knieën gleed. "Hij had gewoon krampen. Op die manier zou het moeilijk worden om het 90 minuten vol te houden", werd dat na afloop wel stellig ontkend door zijn trainer.

"Hij had in de rust ook al geklaagd", klinkt het nog bij La Dernière Heure, dat zich niettemin vragen stelt bij die uitleg. Volgens de krant valt het niet uit te sluiten dat de 19-jarige spits te veel last heeft aan de hamstrings om zondag al opnieuw in actie te komen. Op zich geen ramp, want diep in de punt zal dan Dolberg ongetwijfeld zijn plek weer innemen.

Goto vs. Vazquez

Toch zou Goto nog van pas kunnen komen. Tenslotte lijkt hij meer bij te brengen dan Vazquez, die in Deurne-Noord nog maar eens hopeloos door de mand viel. Als back-up op de bank verkiest Hasi allicht dus toch Goto, tot dusver reeds goed voor drie treffers in tien optredens voor de hoofdmacht van de Brusselaars, boven zijn Argentijnse concurrent.

Voor het overige kiest de coach gewoon weer voor zijn typeploeg, tenzij hij meer zekerheid wil inbouwen op het middenveld. Links achterin ligt Ludwig Augustinsson dan weer nog in balans met Moussa N'Diaye, met wie Hasi tegen Antwerp eveneens geen risico wenste te nemen. Of hij op Mario Stroeykens en Adryelson kan rekenen is nog een vraagteken.

Wie is een betere spits?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

52
52
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

65
65
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

383
383
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

218
218
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

377
377
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

765
765
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

88
88
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

208
208
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

388
388
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

356
356
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

582
582
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1025
1025
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws