Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

door
Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

RSC Anderlecht beleefde donderdag het ideale scenario op de Bosuil, waar het met een niet eens veredeld B-elftal in spaarstand wellicht definitief afstand nam van Antwerp in de strijd om plaats vier. De riskante gok van Besnik Hasi pakte dus prima uit. Al viel er toch ook iets minder goed nieuws te rapen.

Met het oog op de bekerfinale tegen Club Brugge een paar dagen later roteerde de coach naar hartenlust. Zo voerde hij maar liefst negen wissels door om onder andere Thorgan Hazard, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg rust te gunnen. Die laatste werd vervangen door Luis Vazquiz én Keisuke Goto, die de score na rust op fraaie wijze wist te openen.

LEES OOK: Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

Zorgen om Goto

Achteraf kreeg de Japanner dan ook complimenten van Hasi, die hem kort na zijn doelpunt wel naar de kant haalde. Goto leek zich te blesseren toen hij bij de viering van zijn goal op zijn knieën gleed. "Hij had gewoon krampen. Op die manier zou het moeilijk worden om het 90 minuten vol te houden", werd dat na afloop wel stellig ontkend door zijn trainer.

"Hij had in de rust ook al geklaagd", klinkt het nog bij La Dernière Heure, dat zich niettemin vragen stelt bij die uitleg. Volgens de krant valt het niet uit te sluiten dat de 19-jarige spits te veel last heeft aan de hamstrings om zondag al opnieuw in actie te komen. Op zich geen ramp, want diep in de punt zal dan Dolberg ongetwijfeld zijn plek weer innemen.

Goto vs. Vazquez

Toch zou Goto nog van pas kunnen komen. Tenslotte lijkt hij meer bij te brengen dan Vazquez, die in Deurne-Noord nog maar eens hopeloos door de mand viel. Als back-up op de bank verkiest Hasi allicht dus toch Goto, tot dusver reeds goed voor drie treffers in tien optredens voor de hoofdmacht van de Brusselaars, boven zijn Argentijnse concurrent.

Voor het overige kiest de coach gewoon weer voor zijn typeploeg, tenzij hij meer zekerheid wil inbouwen op het middenveld. Links achterin ligt Ludwig Augustinsson dan weer nog in balans met Moussa N'Diaye, met wie Hasi tegen Antwerp eveneens geen risico wenste te nemen. Of hij op Mario Stroeykens en Adryelson kan rekenen is nog een vraagteken.

Wie is een betere spits?

Meest recent

'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

80
80
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

132
132
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

231
231
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

224
224
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

90
90
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

103
103
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

85
85
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

116
116
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

65
65
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

215
215
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

27
27
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

487
487
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

62
62
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

99
99
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

184
184
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

320
320
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

95
95
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

102
102
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

288
288
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

523
523
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

169
169
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

122
122
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

575
575
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155

Meer sportnieuws