Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

door
Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

RSC Anderlecht beleefde donderdag het ideale scenario op de Bosuil, waar het met een niet eens veredeld B-elftal in spaarstand wellicht definitief afstand nam van Antwerp in de strijd om plaats vier. De riskante gok van Besnik Hasi pakte dus prima uit. Al viel er toch ook iets minder goed nieuws te rapen.

Met het oog op de bekerfinale tegen Club Brugge een paar dagen later roteerde de coach naar hartenlust. Zo voerde hij maar liefst negen wissels door om onder andere Thorgan Hazard, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg rust te gunnen. Die laatste werd vervangen door Luis Vazquiz én Keisuke Goto, die de score na rust op fraaie wijze wist te openen.

LEES OOK: Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Zorgen om Goto

Achteraf kreeg de Japanner dan ook complimenten van Hasi, die hem kort na zijn doelpunt wel naar de kant haalde. Goto leek zich te blesseren toen hij bij de viering van zijn goal op zijn knieën gleed. "Hij had gewoon krampen. Op die manier zou het moeilijk worden om het 90 minuten vol te houden", werd dat na afloop wel stellig ontkend door zijn trainer.

"Hij had in de rust ook al geklaagd", klinkt het nog bij La Dernière Heure, dat zich niettemin vragen stelt bij die uitleg. Volgens de krant valt het niet uit te sluiten dat de 19-jarige spits te veel last heeft aan de hamstrings om zondag al opnieuw in actie te komen. Op zich geen ramp, want diep in de punt zal dan Dolberg ongetwijfeld zijn plek weer innemen.

Goto vs. Vazquez

Toch zou Goto nog van pas kunnen komen. Tenslotte lijkt hij meer bij te brengen dan Vazquez, die in Deurne-Noord nog maar eens hopeloos door de mand viel. Als back-up op de bank verkiest Hasi allicht dus toch Goto, tot dusver reeds goed voor drie treffers in tien optredens voor de hoofdmacht van de Brusselaars, boven zijn Argentijnse concurrent.

Voor het overige kiest de coach gewoon weer voor zijn typeploeg, tenzij hij meer zekerheid wil inbouwen op het middenveld. Links achterin ligt Ludwig Augustinsson dan weer nog in balans met Moussa N'Diaye, met wie Hasi tegen Antwerp eveneens geen risico wenste te nemen. Of hij op Mario Stroeykens en Adryelson kan rekenen is nog een vraagteken.

Wie is een betere spits?

Meest recent

Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

221
221
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

292
292
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

733
733
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

726
726
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

13
13
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

813
813
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

145
145
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

117
117
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

66
66
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

129
129
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

171
171
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

56
56
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

315
315
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

46
46
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

159
159
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

271
271
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

137
137
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

153
153
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

264
264
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

100
100
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

487
487
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

337
337
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

699
699
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

129
129

Meer sportnieuws