Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

door
Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

RSC Anderlecht beleefde donderdag het ideale scenario op de Bosuil, waar het met een niet eens veredeld B-elftal in spaarstand wellicht definitief afstand nam van Antwerp in de strijd om plaats vier. De riskante gok van Besnik Hasi pakte dus prima uit. Al viel er toch ook iets minder goed nieuws te rapen.

Met het oog op de bekerfinale tegen Club Brugge een paar dagen later roteerde de coach naar hartenlust. Zo voerde hij maar liefst negen wissels door om onder andere Thorgan Hazard, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg rust te gunnen. Die laatste werd vervangen door Luis Vazquiz én Keisuke Goto, die de score na rust op fraaie wijze wist te openen.

LEES OOK: ‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

Zorgen om Goto

Achteraf kreeg de Japanner dan ook complimenten van Hasi, die hem kort na zijn doelpunt wel naar de kant haalde. Goto leek zich te blesseren toen hij bij de viering van zijn goal op zijn knieën gleed. "Hij had gewoon krampen. Op die manier zou het moeilijk worden om het 90 minuten vol te houden", werd dat na afloop wel stellig ontkend door zijn trainer.

"Hij had in de rust ook al geklaagd", klinkt het nog bij La Dernière Heure, dat zich niettemin vragen stelt bij die uitleg. Volgens de krant valt het niet uit te sluiten dat de 19-jarige spits te veel last heeft aan de hamstrings om zondag al opnieuw in actie te komen. Op zich geen ramp, want diep in de punt zal dan Dolberg ongetwijfeld zijn plek weer innemen.

Goto vs. Vazquez

Toch zou Goto nog van pas kunnen komen. Tenslotte lijkt hij meer bij te brengen dan Vazquez, die in Deurne-Noord nog maar eens hopeloos door de mand viel. Als back-up op de bank verkiest Hasi allicht dus toch Goto, tot dusver reeds goed voor drie treffers in tien optredens voor de hoofdmacht van de Brusselaars, boven zijn Argentijnse concurrent.

Voor het overige kiest de coach gewoon weer voor zijn typeploeg, tenzij hij meer zekerheid wil inbouwen op het middenveld. Links achterin ligt Ludwig Augustinsson dan weer nog in balans met Moussa N'Diaye, met wie Hasi tegen Antwerp eveneens geen risico wenste te nemen. Of hij op Mario Stroeykens en Adryelson kan rekenen is nog een vraagteken.

Wie is een betere spits?

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

53
53
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

5
5
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

84
84
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

66
66
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

272
272
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

132
132
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

129
129
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

361
361
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

127
127
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

142
142
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

30
30
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

248
248
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

239
239
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

306
306
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

128
128
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

111
111
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

266
266
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

181
181
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

338
338
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

206
206
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

99
99

Meer sportnieuws