Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

469 stemmen
Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

RSC Anderlecht beleefde donderdag het ideale scenario op de Bosuil, waar het met een niet eens veredeld B-elftal in spaarstand wellicht definitief afstand nam van Antwerp in de strijd om plaats vier. De riskante gok van Besnik Hasi pakte dus prima uit. Al viel er toch ook iets minder goed nieuws te rapen.

Met het oog op de bekerfinale tegen Club Brugge een paar dagen later roteerde de coach naar hartenlust. Zo voerde hij maar liefst negen wissels door om onder andere Thorgan Hazard, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg rust te gunnen. Die laatste werd vervangen door Luis Vazquiz én Keisuke Goto, die de score na rust op fraaie wijze wist te openen.

LEES OOK: 'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Zorgen om Goto

Achteraf kreeg de Japanner dan ook complimenten van Hasi, die hem kort na zijn doelpunt wel naar de kant haalde. Goto leek zich te blesseren toen hij bij de viering van zijn goal op zijn knieën gleed. "Hij had gewoon krampen. Op die manier zou het moeilijk worden om het 90 minuten vol te houden", werd dat na afloop wel stellig ontkend door zijn trainer.

"Hij had in de rust ook al geklaagd", klinkt het nog bij La Dernière Heure, dat zich niettemin vragen stelt bij die uitleg. Volgens de krant valt het niet uit te sluiten dat de 19-jarige spits te veel last heeft aan de hamstrings om zondag al opnieuw in actie te komen. Op zich geen ramp, want diep in de punt zal dan Dolberg ongetwijfeld zijn plek weer innemen.

Goto vs. Vazquez

Toch zou Goto nog van pas kunnen komen. Tenslotte lijkt hij meer bij te brengen dan Vazquez, die in Deurne-Noord nog maar eens hopeloos door de mand viel. Als back-up op de bank verkiest Hasi allicht dus toch Goto, tot dusver reeds goed voor drie treffers in tien optredens voor de hoofdmacht van de Brusselaars, boven zijn Argentijnse concurrent.

Voor het overige kiest de coach gewoon weer voor zijn typeploeg, tenzij hij meer zekerheid wil inbouwen op het middenveld. Links achterin ligt Ludwig Augustinsson dan weer nog in balans met Moussa N'Diaye, met wie Hasi tegen Antwerp eveneens geen risico wenste te nemen. Of hij op Mario Stroeykens en Adryelson kan rekenen is nog een vraagteken.

Wie is een betere spits?

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

26
26
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

24
24
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

13
13
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

142
142
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

70
70
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

78
78
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

37
37
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

443
443
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

306
306
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

167
167
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

225
225
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

48
48
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

78
78
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

71
71
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

125
125
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

395
395
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

148
148
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

375
375
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

506
506
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

42
42
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1235
1235
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

131
131

Meer sportnieuws