Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

door
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo goed als binnen te hebben. Besnik Hasi begon met een B-elftal op de Bosuil met het oog op de belangrijke bekerfinale tegen Club Brugge komende zondag.

De zet van Hasi pakte echter goed uit want Anderlecht won zonder al te veel problemen van Antwerp. Na de uitsluiting van Denis Odoi ging het plots snel voor Paars-Wit. De 16-jarige Nathan De Cat kwam op het veld en maakte veel indruk.

LEES OOK: Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Nieuwe diamant

De Cat werd in de basis verwacht, maar uiteindelijk koos Hasi ervoor om het toptalent in de tweede helft in te brengen. Een meesterzet want de verdedigende middenvelder speelde een puike wedstrijd met een knap doelpunt als kers op de taart. “Zeker geen gemakkelijke goal, héél knap afgewerkt van een 16-jarige De Cat”, tekende commentator Wesley Sonck tegenover DAZN op.

Ook op sociale media gaan de supporters los. De fans van Anderlecht zien alweer een toptalent uit Neerpede opstaan. ‘Deze diamant wel met respect behandelen aub’, en ‘beter dan Pedri en Lamine Yamal’, worden met enige overdrijving met superlatieven gegooid. De afgelopen weken kreeg De Cat zijn kansen in de A-kern van Paars-Wit.

RSCA Futures

De Cat speelde dit seizoen vooral bij RSCA Futures en in de Challenger Pro League wist de Belgische jeugdinternational te imponeren. In 23 wedstrijden in de Belgische tweede klasse wist hij drie keer te scoren en vier assists te geven. In de Champions Play-Offs mocht hij inmiddels vijf keer invallen met een eerste doelpunt tegen Antwerp.

En met dat doelpunt is De Cat met zijn 16 jaar en 9 maanden dit seizoen de jongste doelpuntenmaker van de Jupiler Pro League gevolgd door Konstantinos Karetsas van KRC Genk en Luka Vuskovic van Westerlo. In de geschiedenis van Anderlecht is hij de achtste jongste doelpuntenmaker vlak na Paul Van Himst.

Nathan De Cat is het volgende goudhaantje van Anderlecht...

Meest recent

‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

29
29
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

49
49
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

66
66
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

52
52
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

66
66
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

71
71
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

49
49
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

15
15
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

39
39
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

352
352
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

155
155
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

39
39
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

95
95
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

433
433
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

191
191
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

76
76
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

411
411
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

370
370
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

103
103
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

306
306
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

366
366
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

517
517
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

397
397
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

133
133

Meer sportnieuws