Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

door
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo goed als binnen te hebben. Besnik Hasi begon met een B-elftal op de Bosuil met het oog op de belangrijke bekerfinale tegen Club Brugge komende zondag.

De zet van Hasi pakte echter goed uit want Anderlecht won zonder al te veel problemen van Antwerp. Na de uitsluiting van Denis Odoi ging het plots snel voor Paars-Wit. De 16-jarige Nathan De Cat kwam op het veld en maakte veel indruk.

LEES OOK: Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

Nieuwe diamant

De Cat werd in de basis verwacht, maar uiteindelijk koos Hasi ervoor om het toptalent in de tweede helft in te brengen. Een meesterzet want de verdedigende middenvelder speelde een puike wedstrijd met een knap doelpunt als kers op de taart. “Zeker geen gemakkelijke goal, héél knap afgewerkt van een 16-jarige De Cat”, tekende commentator Wesley Sonck tegenover DAZN op.

Ook op sociale media gaan de supporters los. De fans van Anderlecht zien alweer een toptalent uit Neerpede opstaan. ‘Deze diamant wel met respect behandelen aub’, en ‘beter dan Pedri en Lamine Yamal’, worden met enige overdrijving met superlatieven gegooid. De afgelopen weken kreeg De Cat zijn kansen in de A-kern van Paars-Wit.

RSCA Futures

De Cat speelde dit seizoen vooral bij RSCA Futures en in de Challenger Pro League wist de Belgische jeugdinternational te imponeren. In 23 wedstrijden in de Belgische tweede klasse wist hij drie keer te scoren en vier assists te geven. In de Champions Play-Offs mocht hij inmiddels vijf keer invallen met een eerste doelpunt tegen Antwerp.

En met dat doelpunt is De Cat met zijn 16 jaar en 9 maanden dit seizoen de jongste doelpuntenmaker van de Jupiler Pro League gevolgd door Konstantinos Karetsas van KRC Genk en Luka Vuskovic van Westerlo. In de geschiedenis van Anderlecht is hij de achtste jongste doelpuntenmaker vlak na Paul Van Himst.

Nathan De Cat is het volgende goudhaantje van Anderlecht...

Meest recent

Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

3
3
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

48
48
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

75
75
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

206
206
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

34
34
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

107
107
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

62
62
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

59
59
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

170
170
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

96
96
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

373
373
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

153
153
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

77
77
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

373
373
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

165
165
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

630
630
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

66
66
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

85
85
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

299
299
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

265
265
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

232
232
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

190
190
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

166
166
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

237
237

Meer sportnieuws