Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

door
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo goed als binnen te hebben. Besnik Hasi begon met een B-elftal op de Bosuil met het oog op de belangrijke bekerfinale tegen Club Brugge komende zondag.

De zet van Hasi pakte echter goed uit want Anderlecht won zonder al te veel problemen van Antwerp. Na de uitsluiting van Denis Odoi ging het plots snel voor Paars-Wit. De 16-jarige Nathan De Cat kwam op het veld en maakte veel indruk.

LEES OOK: De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Nieuwe diamant

De Cat werd in de basis verwacht, maar uiteindelijk koos Hasi ervoor om het toptalent in de tweede helft in te brengen. Een meesterzet want de verdedigende middenvelder speelde een puike wedstrijd met een knap doelpunt als kers op de taart. “Zeker geen gemakkelijke goal, héél knap afgewerkt van een 16-jarige De Cat”, tekende commentator Wesley Sonck tegenover DAZN op.

Ook op sociale media gaan de supporters los. De fans van Anderlecht zien alweer een toptalent uit Neerpede opstaan. ‘Deze diamant wel met respect behandelen aub’, en ‘beter dan Pedri en Lamine Yamal’, worden met enige overdrijving met superlatieven gegooid. De afgelopen weken kreeg De Cat zijn kansen in de A-kern van Paars-Wit.

RSCA Futures

De Cat speelde dit seizoen vooral bij RSCA Futures en in de Challenger Pro League wist de Belgische jeugdinternational te imponeren. In 23 wedstrijden in de Belgische tweede klasse wist hij drie keer te scoren en vier assists te geven. In de Champions Play-Offs mocht hij inmiddels vijf keer invallen met een eerste doelpunt tegen Antwerp.

En met dat doelpunt is De Cat met zijn 16 jaar en 9 maanden dit seizoen de jongste doelpuntenmaker van de Jupiler Pro League gevolgd door Konstantinos Karetsas van KRC Genk en Luka Vuskovic van Westerlo. In de geschiedenis van Anderlecht is hij de achtste jongste doelpuntenmaker vlak na Paul Van Himst.

Nathan De Cat is het volgende goudhaantje van Anderlecht...

Meest recent

De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

68
68
Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

19
19
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

81
81
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

69
69
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

235
235
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

167
167
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

102
102
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

276
276
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

125
125
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

895
895
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

162
162
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

115
115
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

25
25
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

536
536
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

643
643
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

396
396
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

431
431
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

144
144
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

237
237
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

371
371
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

332
332
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

277
277
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

152
152
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

518
518

Meer sportnieuws