Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

166 stemmen
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo goed als binnen te hebben. Besnik Hasi begon met een B-elftal op de Bosuil met het oog op de belangrijke bekerfinale tegen Club Brugge komende zondag.

De zet van Hasi pakte echter goed uit want Anderlecht won zonder al te veel problemen van Antwerp. Na de uitsluiting van Denis Odoi ging het plots snel voor Paars-Wit. De 16-jarige Nathan De Cat kwam op het veld en maakte veel indruk.

LEES OOK: Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Nieuwe diamant

De Cat werd in de basis verwacht, maar uiteindelijk koos Hasi ervoor om het toptalent in de tweede helft in te brengen. Een meesterzet want de verdedigende middenvelder speelde een puike wedstrijd met een knap doelpunt als kers op de taart. “Zeker geen gemakkelijke goal, héél knap afgewerkt van een 16-jarige De Cat”, tekende commentator Wesley Sonck tegenover DAZN op.

Ook op sociale media gaan de supporters los. De fans van Anderlecht zien alweer een toptalent uit Neerpede opstaan. ‘Deze diamant wel met respect behandelen aub’, en ‘beter dan Pedri en Lamine Yamal’, worden met enige overdrijving met superlatieven gegooid. De afgelopen weken kreeg De Cat zijn kansen in de A-kern van Paars-Wit.

RSCA Futures

De Cat speelde dit seizoen vooral bij RSCA Futures en in de Challenger Pro League wist de Belgische jeugdinternational te imponeren. In 23 wedstrijden in de Belgische tweede klasse wist hij drie keer te scoren en vier assists te geven. In de Champions Play-Offs mocht hij inmiddels vijf keer invallen met een eerste doelpunt tegen Antwerp.

En met dat doelpunt is De Cat met zijn 16 jaar en 9 maanden dit seizoen de jongste doelpuntenmaker van de Jupiler Pro League gevolgd door Konstantinos Karetsas van KRC Genk en Luka Vuskovic van Westerlo. In de geschiedenis van Anderlecht is hij de achtste jongste doelpuntenmaker vlak na Paul Van Himst.

Nathan De Cat is het volgende goudhaantje van Anderlecht...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

9
9
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

7
7
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

163
163
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

76
76
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

109
109
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

218
218
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

88
88
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

194
194
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

516
516
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

119
119
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

578
578
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

310
310
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

663
663
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

179
179
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

421
421
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

191
191
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

78
78
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

125
125
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

122
122
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

309
309
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

323
323
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

465
465
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

504
504
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

534
534
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

190
190

Meer sportnieuws