Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

166 stemmen
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo goed als binnen te hebben. Besnik Hasi begon met een B-elftal op de Bosuil met het oog op de belangrijke bekerfinale tegen Club Brugge komende zondag.

De zet van Hasi pakte echter goed uit want Anderlecht won zonder al te veel problemen van Antwerp. Na de uitsluiting van Denis Odoi ging het plots snel voor Paars-Wit. De 16-jarige Nathan De Cat kwam op het veld en maakte veel indruk.

LEES OOK: 'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Nieuwe diamant

De Cat werd in de basis verwacht, maar uiteindelijk koos Hasi ervoor om het toptalent in de tweede helft in te brengen. Een meesterzet want de verdedigende middenvelder speelde een puike wedstrijd met een knap doelpunt als kers op de taart. “Zeker geen gemakkelijke goal, héél knap afgewerkt van een 16-jarige De Cat”, tekende commentator Wesley Sonck tegenover DAZN op.

Ook op sociale media gaan de supporters los. De fans van Anderlecht zien alweer een toptalent uit Neerpede opstaan. ‘Deze diamant wel met respect behandelen aub’, en ‘beter dan Pedri en Lamine Yamal’, worden met enige overdrijving met superlatieven gegooid. De afgelopen weken kreeg De Cat zijn kansen in de A-kern van Paars-Wit.

RSCA Futures

De Cat speelde dit seizoen vooral bij RSCA Futures en in de Challenger Pro League wist de Belgische jeugdinternational te imponeren. In 23 wedstrijden in de Belgische tweede klasse wist hij drie keer te scoren en vier assists te geven. In de Champions Play-Offs mocht hij inmiddels vijf keer invallen met een eerste doelpunt tegen Antwerp.

En met dat doelpunt is De Cat met zijn 16 jaar en 9 maanden dit seizoen de jongste doelpuntenmaker van de Jupiler Pro League gevolgd door Konstantinos Karetsas van KRC Genk en Luka Vuskovic van Westerlo. In de geschiedenis van Anderlecht is hij de achtste jongste doelpuntenmaker vlak na Paul Van Himst.

Nathan De Cat is het volgende goudhaantje van Anderlecht...

Meest recent

Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

8
8
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

15
15
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

55
55
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

21
21
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

185
185
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

77
77
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

511
511
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

43
43
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

223
223
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

217
217
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

468
468
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

419
419
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

486
486
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

102
102
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

166
166
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

91
91
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

214
214
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

160
160
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

140
140
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

270
270
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

543
543
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

331
331
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154

Meer sportnieuws