Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent: "Beneden niveau"

438 stemmen
Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent:

Om de ondermaatse resultaten te kaderen trad AA Gent recent in overleg met de supporters. Daarin werd een bijzonder negatief beeld geschetst van de financiële toestand die nieuwe eigenaar Sam Baro na zijn overname aantrof. In zijn column voor Het Nieuwsblad laat Hein Vanhaezebrouck zijn licht schijnen op de boekhouding van de Buffalo's.

De voormalige succescoach verbaast zich over de onthulling dat AA Gent zonder Baro zijn komst al ten dode opgeschreven zou zijn. Niet alleen zorgden de Europese campagnes onder zijn bewind voor de nodige miljoenen, in die periode werd er naar zijn mening ook altijd veel en goed verkocht. Bovendien werd er in het laatste boekjaar toch reeds winst geboekt.

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

Hein fileert centen Gent

"Als je in de zomer van 2023 Gift Orban kan verkopen voor 25 miljoen euro, je een trainer hebt die aandringt om dat te doen en je weigert dat, dan kan ik me niet voorstellen dat het faillissement voor de deur staat. Dus beweren ze nu dat de destijdse redders van AA Gent de club in slechtere toestand achtergelaten hebben dan toen ze het overnamen?", klinkt het.

Vanhaezebrouck doelt dan op Ivan De Witte en Michel Louwagie, die samen een forse schuldenberg wegwerkten én ook op andere vlakken succes boekten. "Vorig seizoen is er alweer voor ruim 40 miljoen euro verkocht, met Fofana, Orban en Cuypers. En Baro pompte er bijna 30 miljoen euro in. En dan nog zou de club bijna failliet zijn geweest? Straf", vervolgt hij.

Blunderboek van Baro?

Volgens hem zou het ondanks de financiële tegenvaller op sportief gebied dan ook misschien niet zo erg zijn mocht Gent nog eens naast Europees voetbal grijpen. Tenslotte kan het zich dan meer focussen op de competitie, al moet er dan wel beter werk geleverd worden op de transfermarkt. Tot dusver blijkt Vanhaezebrouck niet onder de indruk van het nieuwe beleid.

"Gent heeft te weinig kwaliteit. Zeker offensief. Dat is beneden niveau. Ik lees dat ze terug willen naar het Buffalo-DNA. Wat is dat dan? Het DNA dat wij er hebben ingestopt? De hoge pressing? Dan heb je met Goore en Dean spelers gehaald die erin passen, maar ook een heleboel anderen", besluit de ex-trainer, die zijn hand ook wel deels in zijn eigen boezem stopt.

Sonko prestigetransfer

Zo geeft Vanhaezebrouck toe dat hij zijn fiat gaf voor de prestigetransfer van Momodou Sonko. "Omdat alle aanvallers toen werden verkocht – Fofana, Orban, Cuypers – 'moest' het iets kosten, want met een recordtransfer sus je de supporters een beetje. En omdat er geen topper beschikbaar was, hebben we toch maar de betere speler genomen die op de lijst stond."

Ziet u Hein nog terugkeren bij AA Gent?

Meest recent

Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

24
24
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

42
42
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

106
106
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

40
40
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

105
105
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

52
52
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

302
302
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

129
129
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

134
134
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

60
60
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

204
204
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

265
265
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

86
86
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

320
320
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

872
872
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

478
478
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

364
364
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

573
573
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

169
169
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

178
178
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

226
226
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

490
490
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

570
570
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

220
220
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

409
409

Meer sportnieuws