Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent: "Beneden niveau"

438 stemmen
Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent:

Om de ondermaatse resultaten te kaderen trad AA Gent recent in overleg met de supporters. Daarin werd een bijzonder negatief beeld geschetst van de financiële toestand die nieuwe eigenaar Sam Baro na zijn overname aantrof. In zijn column voor Het Nieuwsblad laat Hein Vanhaezebrouck zijn licht schijnen op de boekhouding van de Buffalo's.

De voormalige succescoach verbaast zich over de onthulling dat AA Gent zonder Baro zijn komst al ten dode opgeschreven zou zijn. Niet alleen zorgden de Europese campagnes onder zijn bewind voor de nodige miljoenen, in die periode werd er naar zijn mening ook altijd veel en goed verkocht. Bovendien werd er in het laatste boekjaar toch reeds winst geboekt.

LEES OOK: Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Hein fileert centen Gent

"Als je in de zomer van 2023 Gift Orban kan verkopen voor 25 miljoen euro, je een trainer hebt die aandringt om dat te doen en je weigert dat, dan kan ik me niet voorstellen dat het faillissement voor de deur staat. Dus beweren ze nu dat de destijdse redders van AA Gent de club in slechtere toestand achtergelaten hebben dan toen ze het overnamen?", klinkt het.

Vanhaezebrouck doelt dan op Ivan De Witte en Michel Louwagie, die samen een forse schuldenberg wegwerkten én ook op andere vlakken succes boekten. "Vorig seizoen is er alweer voor ruim 40 miljoen euro verkocht, met Fofana, Orban en Cuypers. En Baro pompte er bijna 30 miljoen euro in. En dan nog zou de club bijna failliet zijn geweest? Straf", vervolgt hij.

Blunderboek van Baro?

Volgens hem zou het ondanks de financiële tegenvaller op sportief gebied dan ook misschien niet zo erg zijn mocht Gent nog eens naast Europees voetbal grijpen. Tenslotte kan het zich dan meer focussen op de competitie, al moet er dan wel beter werk geleverd worden op de transfermarkt. Tot dusver blijkt Vanhaezebrouck niet onder de indruk van het nieuwe beleid.

"Gent heeft te weinig kwaliteit. Zeker offensief. Dat is beneden niveau. Ik lees dat ze terug willen naar het Buffalo-DNA. Wat is dat dan? Het DNA dat wij er hebben ingestopt? De hoge pressing? Dan heb je met Goore en Dean spelers gehaald die erin passen, maar ook een heleboel anderen", besluit de ex-trainer, die zijn hand ook wel deels in zijn eigen boezem stopt.

Sonko prestigetransfer

Zo geeft Vanhaezebrouck toe dat hij zijn fiat gaf voor de prestigetransfer van Momodou Sonko. "Omdat alle aanvallers toen werden verkocht – Fofana, Orban, Cuypers – 'moest' het iets kosten, want met een recordtransfer sus je de supporters een beetje. En omdat er geen topper beschikbaar was, hebben we toch maar de betere speler genomen die op de lijst stond."

Ziet u Hein nog terugkeren bij AA Gent?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

7
7
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

59
59
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

57
57
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

130
130
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

132
132
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

301
301
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

297
297
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

229
229
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

93
93
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

47
47
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

57
57
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

489
489
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

121
121
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

170
170
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

180
180
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

903
903
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

244
244
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

371
371
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws