Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent: "Beneden niveau"

438 stemmen
Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent:

Om de ondermaatse resultaten te kaderen trad AA Gent recent in overleg met de supporters. Daarin werd een bijzonder negatief beeld geschetst van de financiële toestand die nieuwe eigenaar Sam Baro na zijn overname aantrof. In zijn column voor Het Nieuwsblad laat Hein Vanhaezebrouck zijn licht schijnen op de boekhouding van de Buffalo's.

De voormalige succescoach verbaast zich over de onthulling dat AA Gent zonder Baro zijn komst al ten dode opgeschreven zou zijn. Niet alleen zorgden de Europese campagnes onder zijn bewind voor de nodige miljoenen, in die periode werd er naar zijn mening ook altijd veel en goed verkocht. Bovendien werd er in het laatste boekjaar toch reeds winst geboekt.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Hein fileert centen Gent

"Als je in de zomer van 2023 Gift Orban kan verkopen voor 25 miljoen euro, je een trainer hebt die aandringt om dat te doen en je weigert dat, dan kan ik me niet voorstellen dat het faillissement voor de deur staat. Dus beweren ze nu dat de destijdse redders van AA Gent de club in slechtere toestand achtergelaten hebben dan toen ze het overnamen?", klinkt het.

Vanhaezebrouck doelt dan op Ivan De Witte en Michel Louwagie, die samen een forse schuldenberg wegwerkten én ook op andere vlakken succes boekten. "Vorig seizoen is er alweer voor ruim 40 miljoen euro verkocht, met Fofana, Orban en Cuypers. En Baro pompte er bijna 30 miljoen euro in. En dan nog zou de club bijna failliet zijn geweest? Straf", vervolgt hij.

Blunderboek van Baro?

Volgens hem zou het ondanks de financiële tegenvaller op sportief gebied dan ook misschien niet zo erg zijn mocht Gent nog eens naast Europees voetbal grijpen. Tenslotte kan het zich dan meer focussen op de competitie, al moet er dan wel beter werk geleverd worden op de transfermarkt. Tot dusver blijkt Vanhaezebrouck niet onder de indruk van het nieuwe beleid.

"Gent heeft te weinig kwaliteit. Zeker offensief. Dat is beneden niveau. Ik lees dat ze terug willen naar het Buffalo-DNA. Wat is dat dan? Het DNA dat wij er hebben ingestopt? De hoge pressing? Dan heb je met Goore en Dean spelers gehaald die erin passen, maar ook een heleboel anderen", besluit de ex-trainer, die zijn hand ook wel deels in zijn eigen boezem stopt.

Sonko prestigetransfer

Zo geeft Vanhaezebrouck toe dat hij zijn fiat gaf voor de prestigetransfer van Momodou Sonko. "Omdat alle aanvallers toen werden verkocht – Fofana, Orban, Cuypers – 'moest' het iets kosten, want met een recordtransfer sus je de supporters een beetje. En omdat er geen topper beschikbaar was, hebben we toch maar de betere speler genomen die op de lijst stond."

Ziet u Hein nog terugkeren bij AA Gent?

Meest recent

Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

34
34
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

40
40
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

61
61
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

89
89
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

53
53
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

94
94
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

38
38
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

248
248
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

93
93
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

592
592
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

51
51
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

252
252
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

257
257
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

522
522
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

454
454
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

620
620
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

76
76
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

109
109
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

179
179
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

86
86
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

94
94
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

229
229
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

166
166
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

155
155
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

285
285

Meer sportnieuws