Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent: "Beneden niveau"

door
Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent:

Om de ondermaatse resultaten te kaderen trad AA Gent recent in overleg met de supporters. Daarin werd een bijzonder negatief beeld geschetst van de financiële toestand die nieuwe eigenaar Sam Baro na zijn overname aantrof. In zijn column voor Het Nieuwsblad laat Hein Vanhaezebrouck zijn licht schijnen op de boekhouding van de Buffalo's.

De voormalige succescoach verbaast zich over de onthulling dat AA Gent zonder Baro zijn komst al ten dode opgeschreven zou zijn. Niet alleen zorgden de Europese campagnes onder zijn bewind voor de nodige miljoenen, in die periode werd er naar zijn mening ook altijd veel en goed verkocht. Bovendien werd er in het laatste boekjaar toch reeds winst geboekt.

LEES OOK: Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Hein fileert centen Gent

"Als je in de zomer van 2023 Gift Orban kan verkopen voor 25 miljoen euro, je een trainer hebt die aandringt om dat te doen en je weigert dat, dan kan ik me niet voorstellen dat het faillissement voor de deur staat. Dus beweren ze nu dat de destijdse redders van AA Gent de club in slechtere toestand achtergelaten hebben dan toen ze het overnamen?", klinkt het.

Vanhaezebrouck doelt dan op Ivan De Witte en Michel Louwagie, die samen een forse schuldenberg wegwerkten én ook op andere vlakken succes boekten. "Vorig seizoen is er alweer voor ruim 40 miljoen euro verkocht, met Fofana, Orban en Cuypers. En Baro pompte er bijna 30 miljoen euro in. En dan nog zou de club bijna failliet zijn geweest? Straf", vervolgt hij.

Blunderboek van Baro?

Volgens hem zou het ondanks de financiële tegenvaller op sportief gebied dan ook misschien niet zo erg zijn mocht Gent nog eens naast Europees voetbal grijpen. Tenslotte kan het zich dan meer focussen op de competitie, al moet er dan wel beter werk geleverd worden op de transfermarkt. Tot dusver blijkt Vanhaezebrouck niet onder de indruk van het nieuwe beleid.

"Gent heeft te weinig kwaliteit. Zeker offensief. Dat is beneden niveau. Ik lees dat ze terug willen naar het Buffalo-DNA. Wat is dat dan? Het DNA dat wij er hebben ingestopt? De hoge pressing? Dan heb je met Goore en Dean spelers gehaald die erin passen, maar ook een heleboel anderen", besluit de ex-trainer, die zijn hand ook wel deels in zijn eigen boezem stopt.

Sonko prestigetransfer

Zo geeft Vanhaezebrouck toe dat hij zijn fiat gaf voor de prestigetransfer van Momodou Sonko. "Omdat alle aanvallers toen werden verkocht – Fofana, Orban, Cuypers – 'moest' het iets kosten, want met een recordtransfer sus je de supporters een beetje. En omdat er geen topper beschikbaar was, hebben we toch maar de betere speler genomen die op de lijst stond."

Ziet u Hein nog terugkeren bij AA Gent?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

19
19
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

34
34
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

76
76
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

101
101
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

108
108
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

81
81
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

195
195
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

207
207
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

445
445
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

634
634
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

355
355
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws