Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent: "Beneden niveau"

door
Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent:

Om de ondermaatse resultaten te kaderen trad AA Gent recent in overleg met de supporters. Daarin werd een bijzonder negatief beeld geschetst van de financiële toestand die nieuwe eigenaar Sam Baro na zijn overname aantrof. In zijn column voor Het Nieuwsblad laat Hein Vanhaezebrouck zijn licht schijnen op de boekhouding van de Buffalo's.

De voormalige succescoach verbaast zich over de onthulling dat AA Gent zonder Baro zijn komst al ten dode opgeschreven zou zijn. Niet alleen zorgden de Europese campagnes onder zijn bewind voor de nodige miljoenen, in die periode werd er naar zijn mening ook altijd veel en goed verkocht. Bovendien werd er in het laatste boekjaar toch reeds winst geboekt.

LEES OOK: 'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hein fileert centen Gent

"Als je in de zomer van 2023 Gift Orban kan verkopen voor 25 miljoen euro, je een trainer hebt die aandringt om dat te doen en je weigert dat, dan kan ik me niet voorstellen dat het faillissement voor de deur staat. Dus beweren ze nu dat de destijdse redders van AA Gent de club in slechtere toestand achtergelaten hebben dan toen ze het overnamen?", klinkt het.

Vanhaezebrouck doelt dan op Ivan De Witte en Michel Louwagie, die samen een forse schuldenberg wegwerkten én ook op andere vlakken succes boekten. "Vorig seizoen is er alweer voor ruim 40 miljoen euro verkocht, met Fofana, Orban en Cuypers. En Baro pompte er bijna 30 miljoen euro in. En dan nog zou de club bijna failliet zijn geweest? Straf", vervolgt hij.

Blunderboek van Baro?

Volgens hem zou het ondanks de financiële tegenvaller op sportief gebied dan ook misschien niet zo erg zijn mocht Gent nog eens naast Europees voetbal grijpen. Tenslotte kan het zich dan meer focussen op de competitie, al moet er dan wel beter werk geleverd worden op de transfermarkt. Tot dusver blijkt Vanhaezebrouck niet onder de indruk van het nieuwe beleid.

"Gent heeft te weinig kwaliteit. Zeker offensief. Dat is beneden niveau. Ik lees dat ze terug willen naar het Buffalo-DNA. Wat is dat dan? Het DNA dat wij er hebben ingestopt? De hoge pressing? Dan heb je met Goore en Dean spelers gehaald die erin passen, maar ook een heleboel anderen", besluit de ex-trainer, die zijn hand ook wel deels in zijn eigen boezem stopt.

Sonko prestigetransfer

Zo geeft Vanhaezebrouck toe dat hij zijn fiat gaf voor de prestigetransfer van Momodou Sonko. "Omdat alle aanvallers toen werden verkocht – Fofana, Orban, Cuypers – 'moest' het iets kosten, want met een recordtransfer sus je de supporters een beetje. En omdat er geen topper beschikbaar was, hebben we toch maar de betere speler genomen die op de lijst stond."

Ziet u Hein nog terugkeren bij AA Gent?

Meest recent

Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

29
29
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

23
23
Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

56
56
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

56
56
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

185
185
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

192
192
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

55
55
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

280
280
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

106
106
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

246
246
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

360
360
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

259
259
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

531
531
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

221
221
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

167
167
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

119
119
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

167
167
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

92
92
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

272
272
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

658
658
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

140
140
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

199
199
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

367
367

Meer sportnieuws