AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

door
AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

AA Gent incasseerde de voorbije weken enkele stevige sportieve tikken, wat logischerwijs tot heel wat onvrede leidde bij de supporters. De club besloot dan ook om dialoog te gaan met de achterban. Zaterdag kwam men een statement na dat onderhoud.

De Buffalo's plaatsten zich dit seizoen voor het eerst sinds 2019 voor Play-Off I. Maar voorlopig is die campagne een ware martelgang. Tijdens de eerste speeldag van de PO's volgde meteen een ruime nederlaag op KRC Genk, waarna opnieuw zwaar verloren werd op Union. Vervolgens won Gent wel van Antwerp, gezien het kansenverloop was dat evenwel een half mirakel.

In de voorbije dagen volgden dan weer twee 5-0-pandoeringen tegen Club Brugge en Anderlecht. Vooral de manier waarop Gent zich telkens liet afslachten deed pijn aan de ogen. Bij de achterban is de maat dan ook vol. Na de afgang op Anderlecht lieten de meegereisde supporters hun onvrede duidelijk merken.Uit vrees voor verdere escalaties besloot AA Gent dan ook om in te grijpen.

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Fouten in transferbeleid

Zo werd vrijdag een speciale meeting georganiseerd tussen de club en vertegenwoordigers van de supporters. Daarbij kwam onder meer het financiële luik te sprake. Men liet verstaan dat de club er financieel beter voor staat sinds de overname door Sam Baro. Maar ook dat Gent, net als de meeste Belgische ploegen, afhankelijk blijft van transferinkomsten. De club blijft wel werken om 'structureel gezond' te blijven.

Wat het sportieve luik betreft, erkent de clubleiding bepaalde fouten. Tijdens de vorige transferzomer werd bijvoorbeeld te hoog ingezet op de langere termijn. "Er werden een aantal geslaagde transfers afgerond, maar in totaliteit hebben we vorige zomer te veel ingezet op potentieel voor de toekomst en te weinig op ervaring, mentaliteit, leiderschap en onmiddellijke inzet", klinkt het op de clubwebstek.

Geduld voor wederopbouw

Naar volgend seizoen toe wil men echter de nodige correcties doorvoeren. "Nu zetten we alles in op correctie: spelers met het echte Buffalo-DNA, die werken, strijden en trots zijn om onze kleuren te dragen", maakt men zich sterk. Tot slot wijst de club ook op de goede werking binnen het jeugddepartement. Naast het veld zal men eveneens rekening houden met de verzuchtingen van de achterban. "We willen eerlijk communiceren en vragen daarom realisme naar de toekomst toe. KAA Gent zal een heropbouw moeten ondergaan die tijd zal vergen", vraagt men ook om het nodige geduld.

Gent wordt momenteel goed gerund ...

Meest recent

Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

16
16
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

147
147
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

119
119
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

362
362
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

117
117
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

59
59
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

0
0
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

396
396
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

342
342
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

91
91
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

53
53
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

91
91
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

262
262
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

117
117
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

122
122
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

297
297
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

156
156
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

581
581
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

588
588
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

523
523
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

263
263
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

460
460
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

382
382
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

237
237
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

1306
1306

Meer sportnieuws