AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

door
AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

AA Gent incasseerde de voorbije weken enkele stevige sportieve tikken, wat logischerwijs tot heel wat onvrede leidde bij de supporters. De club besloot dan ook om dialoog te gaan met de achterban. Zaterdag kwam men een statement na dat onderhoud.

De Buffalo's plaatsten zich dit seizoen voor het eerst sinds 2019 voor Play-Off I. Maar voorlopig is die campagne een ware martelgang. Tijdens de eerste speeldag van de PO's volgde meteen een ruime nederlaag op KRC Genk, waarna opnieuw zwaar verloren werd op Union. Vervolgens won Gent wel van Antwerp, gezien het kansenverloop was dat evenwel een half mirakel.

In de voorbije dagen volgden dan weer twee 5-0-pandoeringen tegen Club Brugge en Anderlecht. Vooral de manier waarop Gent zich telkens liet afslachten deed pijn aan de ogen. Bij de achterban is de maat dan ook vol. Na de afgang op Anderlecht lieten de meegereisde supporters hun onvrede duidelijk merken.Uit vrees voor verdere escalaties besloot AA Gent dan ook om in te grijpen.

LEES OOK: AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

Fouten in transferbeleid

Zo werd vrijdag een speciale meeting georganiseerd tussen de club en vertegenwoordigers van de supporters. Daarbij kwam onder meer het financiële luik te sprake. Men liet verstaan dat de club er financieel beter voor staat sinds de overname door Sam Baro. Maar ook dat Gent, net als de meeste Belgische ploegen, afhankelijk blijft van transferinkomsten. De club blijft wel werken om 'structureel gezond' te blijven.

Wat het sportieve luik betreft, erkent de clubleiding bepaalde fouten. Tijdens de vorige transferzomer werd bijvoorbeeld te hoog ingezet op de langere termijn. "Er werden een aantal geslaagde transfers afgerond, maar in totaliteit hebben we vorige zomer te veel ingezet op potentieel voor de toekomst en te weinig op ervaring, mentaliteit, leiderschap en onmiddellijke inzet", klinkt het op de clubwebstek.

Geduld voor wederopbouw

Naar volgend seizoen toe wil men echter de nodige correcties doorvoeren. "Nu zetten we alles in op correctie: spelers met het echte Buffalo-DNA, die werken, strijden en trots zijn om onze kleuren te dragen", maakt men zich sterk. Tot slot wijst de club ook op de goede werking binnen het jeugddepartement. Naast het veld zal men eveneens rekening houden met de verzuchtingen van de achterban. "We willen eerlijk communiceren en vragen daarom realisme naar de toekomst toe. KAA Gent zal een heropbouw moeten ondergaan die tijd zal vergen", vraagt men ook om het nodige geduld.

Gent wordt momenteel goed gerund ...

Meest recent

Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

8
8
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

24
24
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

77
77
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

28
28
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

34
34
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

227
227
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

123
123
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

191
191
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

259
259
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

32
32
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

113
113
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

48
48
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

516
516
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

145
145
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

243
243
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

308
308
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

251
251
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

183
183
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

96
96
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

71
71
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

107
107
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

472
472
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

245
245
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

360
360
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

173
173

Meer sportnieuws