AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

door
AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

AA Gent incasseerde de voorbije weken enkele stevige sportieve tikken, wat logischerwijs tot heel wat onvrede leidde bij de supporters. De club besloot dan ook om dialoog te gaan met de achterban. Zaterdag kwam men een statement na dat onderhoud.

De Buffalo's plaatsten zich dit seizoen voor het eerst sinds 2019 voor Play-Off I. Maar voorlopig is die campagne een ware martelgang. Tijdens de eerste speeldag van de PO's volgde meteen een ruime nederlaag op KRC Genk, waarna opnieuw zwaar verloren werd op Union. Vervolgens won Gent wel van Antwerp, gezien het kansenverloop was dat evenwel een half mirakel.

In de voorbije dagen volgden dan weer twee 5-0-pandoeringen tegen Club Brugge en Anderlecht. Vooral de manier waarop Gent zich telkens liet afslachten deed pijn aan de ogen. Bij de achterban is de maat dan ook vol. Na de afgang op Anderlecht lieten de meegereisde supporters hun onvrede duidelijk merken.Uit vrees voor verdere escalaties besloot AA Gent dan ook om in te grijpen.

LEES OOK: 'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Fouten in transferbeleid

Zo werd vrijdag een speciale meeting georganiseerd tussen de club en vertegenwoordigers van de supporters. Daarbij kwam onder meer het financiële luik te sprake. Men liet verstaan dat de club er financieel beter voor staat sinds de overname door Sam Baro. Maar ook dat Gent, net als de meeste Belgische ploegen, afhankelijk blijft van transferinkomsten. De club blijft wel werken om 'structureel gezond' te blijven.

Wat het sportieve luik betreft, erkent de clubleiding bepaalde fouten. Tijdens de vorige transferzomer werd bijvoorbeeld te hoog ingezet op de langere termijn. "Er werden een aantal geslaagde transfers afgerond, maar in totaliteit hebben we vorige zomer te veel ingezet op potentieel voor de toekomst en te weinig op ervaring, mentaliteit, leiderschap en onmiddellijke inzet", klinkt het op de clubwebstek.

Geduld voor wederopbouw

Naar volgend seizoen toe wil men echter de nodige correcties doorvoeren. "Nu zetten we alles in op correctie: spelers met het echte Buffalo-DNA, die werken, strijden en trots zijn om onze kleuren te dragen", maakt men zich sterk. Tot slot wijst de club ook op de goede werking binnen het jeugddepartement. Naast het veld zal men eveneens rekening houden met de verzuchtingen van de achterban. "We willen eerlijk communiceren en vragen daarom realisme naar de toekomst toe. KAA Gent zal een heropbouw moeten ondergaan die tijd zal vergen", vraagt men ook om het nodige geduld.

Gent wordt momenteel goed gerund ...

Meest recent

'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

35
35
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

49
49
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

107
107
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

39
39
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

191
191
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

346
346
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

147
147
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

48
48
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

444
444
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

98
98
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

100
100
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

52
52
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

202
202
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

126
126
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

99
99
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

167
167
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

80
80
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

180
180
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

147
147
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

146
146

Meer sportnieuws