AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

310
AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

AA Gent incasseerde de voorbije weken enkele stevige sportieve tikken, wat logischerwijs tot heel wat onvrede leidde bij de supporters. De club besloot dan ook om dialoog te gaan met de achterban. Zaterdag kwam men een statement na dat onderhoud.

De Buffalo's plaatsten zich dit seizoen voor het eerst sinds 2019 voor Play-Off I. Maar voorlopig is die campagne een ware martelgang. Tijdens de eerste speeldag van de PO's volgde meteen een ruime nederlaag op KRC Genk, waarna opnieuw zwaar verloren werd op Union. Vervolgens won Gent wel van Antwerp, gezien het kansenverloop was dat evenwel een half mirakel.

In de voorbije dagen volgden dan weer twee 5-0-pandoeringen tegen Club Brugge en Anderlecht. Vooral de manier waarop Gent zich telkens liet afslachten deed pijn aan de ogen. Bij de achterban is de maat dan ook vol. Na de afgang op Anderlecht lieten de meegereisde supporters hun onvrede duidelijk merken.Uit vrees voor verdere escalaties besloot AA Gent dan ook om in te grijpen.

LEES OOK: Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Fouten in transferbeleid

Zo werd vrijdag een speciale meeting georganiseerd tussen de club en vertegenwoordigers van de supporters. Daarbij kwam onder meer het financiële luik te sprake. Men liet verstaan dat de club er financieel beter voor staat sinds de overname door Sam Baro. Maar ook dat Gent, net als de meeste Belgische ploegen, afhankelijk blijft van transferinkomsten. De club blijft wel werken om 'structureel gezond' te blijven.

Wat het sportieve luik betreft, erkent de clubleiding bepaalde fouten. Tijdens de vorige transferzomer werd bijvoorbeeld te hoog ingezet op de langere termijn. "Er werden een aantal geslaagde transfers afgerond, maar in totaliteit hebben we vorige zomer te veel ingezet op potentieel voor de toekomst en te weinig op ervaring, mentaliteit, leiderschap en onmiddellijke inzet", klinkt het op de clubwebstek.

Geduld voor wederopbouw

Naar volgend seizoen toe wil men echter de nodige correcties doorvoeren. "Nu zetten we alles in op correctie: spelers met het echte Buffalo-DNA, die werken, strijden en trots zijn om onze kleuren te dragen", maakt men zich sterk. Tot slot wijst de club ook op de goede werking binnen het jeugddepartement. Naast het veld zal men eveneens rekening houden met de verzuchtingen van de achterban. "We willen eerlijk communiceren en vragen daarom realisme naar de toekomst toe. KAA Gent zal een heropbouw moeten ondergaan die tijd zal vergen", vraagt men ook om het nodige geduld.

Gent wordt momenteel goed gerund ...

Meest recent

'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

2
2
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

11
11
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

10
10
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

6
6
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

9
9
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

108
108
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

40
40
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

84
84
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

62
62
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

82
82
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

75
75
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

293
293
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

59
59
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

297
297
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

272
272
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

219
219
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

175
175
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

112
112
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

198
198
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

204
204
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

257
257
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

127
127
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

147
147
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0

Meer sportnieuws