'Nieuwe steunpilaar voor City: eerste bod van tafel geveegd'

346 stemmen
'Nieuwe steunpilaar voor City: eerste bod van tafel geveegd'

Manchester City plaatste zich zondag voor de finale van de FA Cup en maakt zo toch nog kans om het seizoen met een prijs af te sluiten. Maar dat neemt de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden niet weg. Het belooft dan ook een drukke transferzomer te worden in het Etihad Stadium.

City is één van de meest succesvolle clubs van de voorbije jaren. Het won bijvoorbeeld vier keer op rij de Engelse titel, pakte de Champions League in 2023 en veroverde tal van bekers en supercups. Ook bij de start van dit seizoen kreeg de club weer een rol als slokop toegeschreven. Maar dat pakte anders uit.

Mede door de blessures van een aantal sleutelspelers, kende City in het najaar een uitzonderlijke vormdip. Hierdoor werd het helemaal uit de Engelse titelstrijd geslagen. En ook na de jaarwissel bleven de resultaten erg wisselvallig. Met onder meer een vroegtijdige Champions League-uitschakeling als gevolg.

LEES OOK: 'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Grote kuis in kleedkamer

Het winnen van de FA Cup zou die povere prestaties wat verbloemen, maar de sportieve leiding beseft ook dat een structurele oplossing nodig is. En dus wordt een grote kuis in de kleedkamer doorgevoerd. Die werd in januari al ingezet met het vertrek van onder andere Kyle Walker en de komst van verschillende aanwinsten.

Die lijn wordt komende zomer doorgetrokken. Zo moet City op zoek naar een vervanger voor Kevin De Bruyne, die zijn vertrek al aankondigde. Ook een nieuwe doelman staat op de verlanglijst. De kans is immers groot dat Ederson vertrekt. De Braziliaan overweegt een lucratieve verhuis naar Saudi-Arabië.

Nummer één van Portugal

Als opvolger van Ederson heeft City volgens verschillende bronnen zijn vizier gericht op Diogo Costa. En het lijkt de Engelsen menens voor de nationale nummer één van Portugal. Volgens CaughtOffside werd alvast een eerste bod van 40 miljoen euro uitgebracht, maar dat werd zoals verwacht geweigerd door zijn huidige club FC Porto. City zou echter van plan zijn om door te drukken met een nieuw bod. Dat zou al meer in de richting van de vraaprijs van zo'n 60 miljoen euro gaan.

🚀

City zou De Bruyne beter aan boord houden ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

8
8
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

76
76
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

16
16
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

9
9
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

35
35
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

67
67
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

164
164
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

606
606
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

102
102
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

195
195
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

152
152
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

134
134
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

254
254
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

39
39
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

43
43
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

161
161
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

501
501
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

241
241
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

221
221
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

464
464
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

340
340
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

147
147
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws