'Nieuwe steunpilaar voor City: eerste bod van tafel geveegd'

door
'Nieuwe steunpilaar voor City: eerste bod van tafel geveegd'

Manchester City plaatste zich zondag voor de finale van de FA Cup en maakt zo toch nog kans om het seizoen met een prijs af te sluiten. Maar dat neemt de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden niet weg. Het belooft dan ook een drukke transferzomer te worden in het Etihad Stadium.

City is één van de meest succesvolle clubs van de voorbije jaren. Het won bijvoorbeeld vier keer op rij de Engelse titel, pakte de Champions League in 2023 en veroverde tal van bekers en supercups. Ook bij de start van dit seizoen kreeg de club weer een rol als slokop toegeschreven. Maar dat pakte anders uit.

Mede door de blessures van een aantal sleutelspelers, kende City in het najaar een uitzonderlijke vormdip. Hierdoor werd het helemaal uit de Engelse titelstrijd geslagen. En ook na de jaarwissel bleven de resultaten erg wisselvallig. Met onder meer een vroegtijdige Champions League-uitschakeling als gevolg.

LEES OOK: Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

Grote kuis in kleedkamer

Het winnen van de FA Cup zou die povere prestaties wat verbloemen, maar de sportieve leiding beseft ook dat een structurele oplossing nodig is. En dus wordt een grote kuis in de kleedkamer doorgevoerd. Die werd in januari al ingezet met het vertrek van onder andere Kyle Walker en de komst van verschillende aanwinsten.

Die lijn wordt komende zomer doorgetrokken. Zo moet City op zoek naar een vervanger voor Kevin De Bruyne, die zijn vertrek al aankondigde. Ook een nieuwe doelman staat op de verlanglijst. De kans is immers groot dat Ederson vertrekt. De Braziliaan overweegt een lucratieve verhuis naar Saudi-Arabië.

Nummer één van Portugal

Als opvolger van Ederson heeft City volgens verschillende bronnen zijn vizier gericht op Diogo Costa. En het lijkt de Engelsen menens voor de nationale nummer één van Portugal. Volgens CaughtOffside werd alvast een eerste bod van 40 miljoen euro uitgebracht, maar dat werd zoals verwacht geweigerd door zijn huidige club FC Porto. City zou echter van plan zijn om door te drukken met een nieuw bod. Dat zou al meer in de richting van de vraaprijs van zo'n 60 miljoen euro gaan.

City zou De Bruyne beter aan boord houden ...

Meest recent

Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

0
0
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

15
15
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

49
49
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

48
48
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

72
72
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

231
231
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

202
202
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

272
272
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

444
444
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

74
74
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

126
126
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

377
377
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

73
73
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

119
119
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

313
313
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

305
305
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

945
945
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

134
134
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

334
334
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

530
530
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

595
595
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

842
842
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

292
292
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

704
704

Meer sportnieuws