'Nieuwe steunpilaar voor City: eerste bod van tafel geveegd'

door
'Nieuwe steunpilaar voor City: eerste bod van tafel geveegd'

Manchester City plaatste zich zondag voor de finale van de FA Cup en maakt zo toch nog kans om het seizoen met een prijs af te sluiten. Maar dat neemt de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden niet weg. Het belooft dan ook een drukke transferzomer te worden in het Etihad Stadium.

City is één van de meest succesvolle clubs van de voorbije jaren. Het won bijvoorbeeld vier keer op rij de Engelse titel, pakte de Champions League in 2023 en veroverde tal van bekers en supercups. Ook bij de start van dit seizoen kreeg de club weer een rol als slokop toegeschreven. Maar dat pakte anders uit.

Mede door de blessures van een aantal sleutelspelers, kende City in het najaar een uitzonderlijke vormdip. Hierdoor werd het helemaal uit de Engelse titelstrijd geslagen. En ook na de jaarwissel bleven de resultaten erg wisselvallig. Met onder meer een vroegtijdige Champions League-uitschakeling als gevolg.

LEES OOK: José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

Grote kuis in kleedkamer

Het winnen van de FA Cup zou die povere prestaties wat verbloemen, maar de sportieve leiding beseft ook dat een structurele oplossing nodig is. En dus wordt een grote kuis in de kleedkamer doorgevoerd. Die werd in januari al ingezet met het vertrek van onder andere Kyle Walker en de komst van verschillende aanwinsten.

Die lijn wordt komende zomer doorgetrokken. Zo moet City op zoek naar een vervanger voor Kevin De Bruyne, die zijn vertrek al aankondigde. Ook een nieuwe doelman staat op de verlanglijst. De kans is immers groot dat Ederson vertrekt. De Braziliaan overweegt een lucratieve verhuis naar Saudi-Arabië.

Nummer één van Portugal

Als opvolger van Ederson heeft City volgens verschillende bronnen zijn vizier gericht op Diogo Costa. En het lijkt de Engelsen menens voor de nationale nummer één van Portugal. Volgens CaughtOffside werd alvast een eerste bod van 40 miljoen euro uitgebracht, maar dat werd zoals verwacht geweigerd door zijn huidige club FC Porto. City zou echter van plan zijn om door te drukken met een nieuw bod. Dat zou al meer in de richting van de vraaprijs van zo'n 60 miljoen euro gaan.

🚀

City zou De Bruyne beter aan boord houden ...

Meest recent

Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

2
2
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

12
12
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

19
19
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

243
243
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

111
111
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

75
75
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

296
296
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

229
229
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

77
77
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

127
127
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

186
186
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

182
182
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

56
56
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

271
271
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

584
584
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

82
82
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

165
165
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

157
157
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

495
495
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

377
377
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

255
255
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

265
265
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

226
226
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

160
160
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

170
170

Meer sportnieuws