Gelijk van Riemer: Anderlecht-pion bloeit helemaal open

493
Gelijk van Riemer: Anderlecht-pion bloeit helemaal open

Bij RSC Anderlecht vinden een aantal spelers hun betere niveau nadat ze een aantal matchen op rij aan de bak konden. Besnik Hasi ziet het graag gebeuren. Hij heeft een 'gouden zet' gedaan op het middenveld, al was die niet zo verrassend.

Yari Verschaeren haalt als 'nummer 8' een hoog niveau. Dat was onder David Hubert het geval. Sommige analisten vinden dat hij beter de op 'de tien', maar daarmee is ondergetekende het niet eens. Verschaeren haalt een beter niveau een rij naar achteren. 

LEES OOK: Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

Verschaeren goed als '8'

Hij voelt zich daar ook zeer goed, dat verklaarde hij aan DAZN. "Ik speel al een tijdje in een iets andere rol. Ik kom iets lager op het veld veel aan de bal en van daaruit kan ik het spel verdelen. Dat ligt me wel. Ik voel mij alvast goed op die positie", aldus Verschaeren.

Verschaeren speelt zo veel meer uit het duel, wat hem veel beter ligt. Hij heeft als '8' veel meer het spel voor zich, waar hij als nummer '10' vaak met de rug naar goal werd aangespeeld. Dat ligt hem minder en als centrale middenvelder heeft hij ook meer ruimte.

Brian Riemer zei ooit het volgende: "Qua profiel vergelijk ik Yari Verschaeren met Luka Modric. Heel veel techniek, maar ook bereid om hard te werken voor de ploeg. Hij is van goudwaarde voor dit team." Daar werd toen mee gelachen door bepaalde media, maar er zat wél een kern van waarheid in.

Goede wisselwerking met Dendoncker

Bovendien is er een goede wisselwerking met Leander Dendoncker. De huurling van Aston Villa is op zijn best als hij duels kan uitvechten en kilometers kan maken. De middenvelder komt het best tot zijn recht als hij in functie van creatieve spelers kan voetballen, dat was in zijn eerste periode zo achter Youri Tielemans en Sofiane Hanni, nu is dat achter Yari Verschaeren en Thorgan Hazard.

Bij RSCA hopen ze dat Verschaeren dit niveau nog iets kan verhogen, liefst in de bekerfinale. Het zal nodig zijn om de eerste prijs in acht jaar naar Brussel te halen. Misschien moet Olivier Renard toch ook maar eens nadenken of Verschaeren zijn contract verlengen (dat loopt tot 2026) misschien toch maar eens op de agenda moet komen...

Is Verschaeren op zijn best als '8'?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

25
25
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

7
7
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

31
31
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

84
84
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

17
17
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

39
39
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

159
159
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

253
253
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

619
619
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

231
231
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

74
74
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

187
187
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

296
296
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

516
516
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

354
354
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

318
318
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

826
826
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

728
728
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

15
15
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

89
89
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

323
323

Meer sportnieuws