Gelijk van Riemer: Anderlecht-pion bloeit helemaal open

493
Gelijk van Riemer: Anderlecht-pion bloeit helemaal open

Bij RSC Anderlecht vinden een aantal spelers hun betere niveau nadat ze een aantal matchen op rij aan de bak konden. Besnik Hasi ziet het graag gebeuren. Hij heeft een 'gouden zet' gedaan op het middenveld, al was die niet zo verrassend.

Yari Verschaeren haalt als 'nummer 8' een hoog niveau. Dat was onder David Hubert het geval. Sommige analisten vinden dat hij beter de op 'de tien', maar daarmee is ondergetekende het niet eens. Verschaeren haalt een beter niveau een rij naar achteren. 

LEES OOK: Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

Verschaeren goed als '8'

Hij voelt zich daar ook zeer goed, dat verklaarde hij aan DAZN. "Ik speel al een tijdje in een iets andere rol. Ik kom iets lager op het veld veel aan de bal en van daaruit kan ik het spel verdelen. Dat ligt me wel. Ik voel mij alvast goed op die positie", aldus Verschaeren.

Verschaeren speelt zo veel meer uit het duel, wat hem veel beter ligt. Hij heeft als '8' veel meer het spel voor zich, waar hij als nummer '10' vaak met de rug naar goal werd aangespeeld. Dat ligt hem minder en als centrale middenvelder heeft hij ook meer ruimte.

Brian Riemer zei ooit het volgende: "Qua profiel vergelijk ik Yari Verschaeren met Luka Modric. Heel veel techniek, maar ook bereid om hard te werken voor de ploeg. Hij is van goudwaarde voor dit team." Daar werd toen mee gelachen door bepaalde media, maar er zat wél een kern van waarheid in.

Goede wisselwerking met Dendoncker

Bovendien is er een goede wisselwerking met Leander Dendoncker. De huurling van Aston Villa is op zijn best als hij duels kan uitvechten en kilometers kan maken. De middenvelder komt het best tot zijn recht als hij in functie van creatieve spelers kan voetballen, dat was in zijn eerste periode zo achter Youri Tielemans en Sofiane Hanni, nu is dat achter Yari Verschaeren en Thorgan Hazard.

Bij RSCA hopen ze dat Verschaeren dit niveau nog iets kan verhogen, liefst in de bekerfinale. Het zal nodig zijn om de eerste prijs in acht jaar naar Brussel te halen. Misschien moet Olivier Renard toch ook maar eens nadenken of Verschaeren zijn contract verlengen (dat loopt tot 2026) misschien toch maar eens op de agenda moet komen...

Is Verschaeren op zijn best als '8'?

Meest recent

'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

1
1
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

49
49
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

61
61
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

36
36
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

30
30
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

156
156
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

73
73
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

359
359
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

267
267
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

217
217
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

354
354
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

192
192
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

307
307
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

149
149
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

161
161
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

50
50
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

84
84
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

103
103
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

220
220
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

27
27
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

383
383
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

134
134
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

77
77
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

372
372
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

335
335

Meer sportnieuws