Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

289
Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona. In het slot van die clash ging het licht compleet uit bij Antonio Rüdiger. De Duitse verdediger moet dan ook een zware sanctie vrezen.

De Madrilenen stonden onder behoorlijk wat druk voor de bekerfinale. Na de uitschakeling in de Champions League en achterstand in de titelstrijd, was de nood aan een goed resultaat groot. Bovendien wou men absoluut revanche nemen op Barça. De aartsrivaal won dit seizoen immers alle onderlinge confrontaties, waaronder de finale van de Supercopa.

Even leek Real in zijn queeste te slagen. In de tweede helft bogen de Madrilenen immers een achterstand om in een 2-1-voorsprong. Maar in de slotfase van de reguliere speeltijd trapte Ferran Torres zijn ploeg langszij. En in de extra tijd legde Jules Koundé de 2-3-eindstand vast. Opnieuw dus een mokerslag van formaat voor de Spaanse titelverdediger.

LEES OOK: Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Rüdiger over de schreef

Bij een aantal spelers nam de frustratie dan ook de overhand. Met name Rüdiger kon zich niet bedwingen. Nadat hij het niet eens was met een beslissing van de scheidsrechter, ging de verdediger over de rooie. Hij probeerde het ijspak dat rond zijn knie zat zelfs op de ref te gooien. Met man en macht moest hij uiteindelijk bedwongen worden.

Het gedrag van Rüdiger werd logischerwijs als een schande bestempeld. "Een paar maanden op de tribune lijkt me op zijn plaats", opperde analist Franky Van der Elst bijvoorbeeld op 'X'. De Duitser zag achteraf zijn fout wel in en bood zelf uitgebreid zijn excuses aan. "Er is absoluut geen excuus voor mijn gedrag van gisteravond. Het spijt me heel erg", klonk het onder meer via zijn sociale media-kanalen.

Zware schorsing dreigt

Volgens Marca zullen die excuses echter weinig uithalen als zijn zaak straks verdedigd moet worden voor het arbitragecomité. De beelden van zijn gedrag spreken immers voor zich. Bovendien werd het incident uitgebreid beschreven in het scheidsrechtersverslag. Rüdiger zou dan ook een serieuze schorsing moeten vrezen die kan oplopen van 4 tot 12 weken. En die geldt voor alle Spaanse competities, ook La Liga dus.

Bijgevolg zou hij de ontknoping van de titelstrijd missen. Al is het maar de vraag of hij door zijn knieblessure überhaupt in actie zou kunnen komen. De international zou zelfs overwegen om een operatie te laten doorvoeren indien hij effectief voor enkele weken geschorst wordt.

Rüdiger verdient de zwaarst mogelijke sanctie ...

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

38
38
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

12
12
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

130
130
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

38
38
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

187
187
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

12
12
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

158
158
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

43
43
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

66
66
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

78
78
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

209
209
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

139
139
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

79
79
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1189
1189
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

200
200
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

81
81
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

30
30
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

120
120
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

335
335
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

143
143
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

64
64
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

143
143
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

144
144
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

89
89
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

46
46

Meer sportnieuws