Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

289 stemmen
Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona. In het slot van die clash ging het licht compleet uit bij Antonio Rüdiger. De Duitse verdediger moet dan ook een zware sanctie vrezen.

De Madrilenen stonden onder behoorlijk wat druk voor de bekerfinale. Na de uitschakeling in de Champions League en achterstand in de titelstrijd, was de nood aan een goed resultaat groot. Bovendien wou men absoluut revanche nemen op Barça. De aartsrivaal won dit seizoen immers alle onderlinge confrontaties, waaronder de finale van de Supercopa.

Even leek Real in zijn queeste te slagen. In de tweede helft bogen de Madrilenen immers een achterstand om in een 2-1-voorsprong. Maar in de slotfase van de reguliere speeltijd trapte Ferran Torres zijn ploeg langszij. En in de extra tijd legde Jules Koundé de 2-3-eindstand vast. Opnieuw dus een mokerslag van formaat voor de Spaanse titelverdediger.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Rüdiger over de schreef

Bij een aantal spelers nam de frustratie dan ook de overhand. Met name Rüdiger kon zich niet bedwingen. Nadat hij het niet eens was met een beslissing van de scheidsrechter, ging de verdediger over de rooie. Hij probeerde het ijspak dat rond zijn knie zat zelfs op de ref te gooien. Met man en macht moest hij uiteindelijk bedwongen worden.

Het gedrag van Rüdiger werd logischerwijs als een schande bestempeld. "Een paar maanden op de tribune lijkt me op zijn plaats", opperde analist Franky Van der Elst bijvoorbeeld op 'X'. De Duitser zag achteraf zijn fout wel in en bood zelf uitgebreid zijn excuses aan. "Er is absoluut geen excuus voor mijn gedrag van gisteravond. Het spijt me heel erg", klonk het onder meer via zijn sociale media-kanalen.

Zware schorsing dreigt

Volgens Marca zullen die excuses echter weinig uithalen als zijn zaak straks verdedigd moet worden voor het arbitragecomité. De beelden van zijn gedrag spreken immers voor zich. Bovendien werd het incident uitgebreid beschreven in het scheidsrechtersverslag. Rüdiger zou dan ook een serieuze schorsing moeten vrezen die kan oplopen van 4 tot 12 weken. En die geldt voor alle Spaanse competities, ook La Liga dus.

Bijgevolg zou hij de ontknoping van de titelstrijd missen. Al is het maar de vraag of hij door zijn knieblessure überhaupt in actie zou kunnen komen. De international zou zelfs overwegen om een operatie te laten doorvoeren indien hij effectief voor enkele weken geschorst wordt.

🚀

Rüdiger verdient de zwaarst mogelijke sanctie ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

25
25
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

63
63
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

79
79
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

190
190
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

53
53
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

154
154
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

56
56
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

328
328
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

144
144
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

142
142
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

65
65
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

221
221
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

276
276
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

89
89
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

913
913
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

493
493
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

385
385
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

589
589
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

175
175
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

182
182
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

232
232
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

504
504
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

573
573
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

223
223

Meer sportnieuws