Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

door
Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona. In het slot van die clash ging het licht compleet uit bij Antonio Rüdiger. De Duitse verdediger moet dan ook een zware sanctie vrezen.

De Madrilenen stonden onder behoorlijk wat druk voor de bekerfinale. Na de uitschakeling in de Champions League en achterstand in de titelstrijd, was de nood aan een goed resultaat groot. Bovendien wou men absoluut revanche nemen op Barça. De aartsrivaal won dit seizoen immers alle onderlinge confrontaties, waaronder de finale van de Supercopa.

Even leek Real in zijn queeste te slagen. In de tweede helft bogen de Madrilenen immers een achterstand om in een 2-1-voorsprong. Maar in de slotfase van de reguliere speeltijd trapte Ferran Torres zijn ploeg langszij. En in de extra tijd legde Jules Koundé de 2-3-eindstand vast. Opnieuw dus een mokerslag van formaat voor de Spaanse titelverdediger.

LEES OOK: 'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Rüdiger over de schreef

Bij een aantal spelers nam de frustratie dan ook de overhand. Met name Rüdiger kon zich niet bedwingen. Nadat hij het niet eens was met een beslissing van de scheidsrechter, ging de verdediger over de rooie. Hij probeerde het ijspak dat rond zijn knie zat zelfs op de ref te gooien. Met man en macht moest hij uiteindelijk bedwongen worden.

Het gedrag van Rüdiger werd logischerwijs als een schande bestempeld. "Een paar maanden op de tribune lijkt me op zijn plaats", opperde analist Franky Van der Elst bijvoorbeeld op 'X'. De Duitser zag achteraf zijn fout wel in en bood zelf uitgebreid zijn excuses aan. "Er is absoluut geen excuus voor mijn gedrag van gisteravond. Het spijt me heel erg", klonk het onder meer via zijn sociale media-kanalen.

Zware schorsing dreigt

Volgens Marca zullen die excuses echter weinig uithalen als zijn zaak straks verdedigd moet worden voor het arbitragecomité. De beelden van zijn gedrag spreken immers voor zich. Bovendien werd het incident uitgebreid beschreven in het scheidsrechtersverslag. Rüdiger zou dan ook een serieuze schorsing moeten vrezen die kan oplopen van 4 tot 12 weken. En die geldt voor alle Spaanse competities, ook La Liga dus.

Bijgevolg zou hij de ontknoping van de titelstrijd missen. Al is het maar de vraag of hij door zijn knieblessure überhaupt in actie zou kunnen komen. De international zou zelfs overwegen om een operatie te laten doorvoeren indien hij effectief voor enkele weken geschorst wordt.

Rüdiger verdient de zwaarst mogelijke sanctie ...

Meest recent

'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

22
22
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

9
9
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

56
56
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

173
173
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

192
192
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

58
58
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

301
301
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

273
273
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

162
162
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

481
481
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

169
169
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

195
195
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

136
136
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

233
233
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

263
263
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

125
125
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

421
421
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

104
104
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

93
93
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

781
781
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

163
163
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

272
272
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

313
313
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

182
182

Meer sportnieuws