Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

289 stemmen
Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona. In het slot van die clash ging het licht compleet uit bij Antonio Rüdiger. De Duitse verdediger moet dan ook een zware sanctie vrezen.

De Madrilenen stonden onder behoorlijk wat druk voor de bekerfinale. Na de uitschakeling in de Champions League en achterstand in de titelstrijd, was de nood aan een goed resultaat groot. Bovendien wou men absoluut revanche nemen op Barça. De aartsrivaal won dit seizoen immers alle onderlinge confrontaties, waaronder de finale van de Supercopa.

Even leek Real in zijn queeste te slagen. In de tweede helft bogen de Madrilenen immers een achterstand om in een 2-1-voorsprong. Maar in de slotfase van de reguliere speeltijd trapte Ferran Torres zijn ploeg langszij. En in de extra tijd legde Jules Koundé de 2-3-eindstand vast. Opnieuw dus een mokerslag van formaat voor de Spaanse titelverdediger.

LEES OOK: 'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

Rüdiger over de schreef

Bij een aantal spelers nam de frustratie dan ook de overhand. Met name Rüdiger kon zich niet bedwingen. Nadat hij het niet eens was met een beslissing van de scheidsrechter, ging de verdediger over de rooie. Hij probeerde het ijspak dat rond zijn knie zat zelfs op de ref te gooien. Met man en macht moest hij uiteindelijk bedwongen worden.

Het gedrag van Rüdiger werd logischerwijs als een schande bestempeld. "Een paar maanden op de tribune lijkt me op zijn plaats", opperde analist Franky Van der Elst bijvoorbeeld op 'X'. De Duitser zag achteraf zijn fout wel in en bood zelf uitgebreid zijn excuses aan. "Er is absoluut geen excuus voor mijn gedrag van gisteravond. Het spijt me heel erg", klonk het onder meer via zijn sociale media-kanalen.

Zware schorsing dreigt

Volgens Marca zullen die excuses echter weinig uithalen als zijn zaak straks verdedigd moet worden voor het arbitragecomité. De beelden van zijn gedrag spreken immers voor zich. Bovendien werd het incident uitgebreid beschreven in het scheidsrechtersverslag. Rüdiger zou dan ook een serieuze schorsing moeten vrezen die kan oplopen van 4 tot 12 weken. En die geldt voor alle Spaanse competities, ook La Liga dus.

Bijgevolg zou hij de ontknoping van de titelstrijd missen. Al is het maar de vraag of hij door zijn knieblessure überhaupt in actie zou kunnen komen. De international zou zelfs overwegen om een operatie te laten doorvoeren indien hij effectief voor enkele weken geschorst wordt.

🚀

Rüdiger verdient de zwaarst mogelijke sanctie ...

Meest recent

'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

46
46
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

44
44
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

194
194
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

92
92
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

30
30
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

392
392
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

227
227
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

188
188
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

455
455
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

176
176
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

89
89
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

101
101
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

79
79
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

53
53
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

244
244
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

100
100
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

344
344
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

388
388
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

101
101
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

381
381
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

45
45
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

542
542
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

376
376
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

474
474
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

171
171

Meer sportnieuws