Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

289
Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona. In het slot van die clash ging het licht compleet uit bij Antonio Rüdiger. De Duitse verdediger moet dan ook een zware sanctie vrezen.

De Madrilenen stonden onder behoorlijk wat druk voor de bekerfinale. Na de uitschakeling in de Champions League en achterstand in de titelstrijd, was de nood aan een goed resultaat groot. Bovendien wou men absoluut revanche nemen op Barça. De aartsrivaal won dit seizoen immers alle onderlinge confrontaties, waaronder de finale van de Supercopa.

Even leek Real in zijn queeste te slagen. In de tweede helft bogen de Madrilenen immers een achterstand om in een 2-1-voorsprong. Maar in de slotfase van de reguliere speeltijd trapte Ferran Torres zijn ploeg langszij. En in de extra tijd legde Jules Koundé de 2-3-eindstand vast. Opnieuw dus een mokerslag van formaat voor de Spaanse titelverdediger.

LEES OOK: 'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

Rüdiger over de schreef

Bij een aantal spelers nam de frustratie dan ook de overhand. Met name Rüdiger kon zich niet bedwingen. Nadat hij het niet eens was met een beslissing van de scheidsrechter, ging de verdediger over de rooie. Hij probeerde het ijspak dat rond zijn knie zat zelfs op de ref te gooien. Met man en macht moest hij uiteindelijk bedwongen worden.

Het gedrag van Rüdiger werd logischerwijs als een schande bestempeld. "Een paar maanden op de tribune lijkt me op zijn plaats", opperde analist Franky Van der Elst bijvoorbeeld op 'X'. De Duitser zag achteraf zijn fout wel in en bood zelf uitgebreid zijn excuses aan. "Er is absoluut geen excuus voor mijn gedrag van gisteravond. Het spijt me heel erg", klonk het onder meer via zijn sociale media-kanalen.

Zware schorsing dreigt

Volgens Marca zullen die excuses echter weinig uithalen als zijn zaak straks verdedigd moet worden voor het arbitragecomité. De beelden van zijn gedrag spreken immers voor zich. Bovendien werd het incident uitgebreid beschreven in het scheidsrechtersverslag. Rüdiger zou dan ook een serieuze schorsing moeten vrezen die kan oplopen van 4 tot 12 weken. En die geldt voor alle Spaanse competities, ook La Liga dus.

Bijgevolg zou hij de ontknoping van de titelstrijd missen. Al is het maar de vraag of hij door zijn knieblessure überhaupt in actie zou kunnen komen. De international zou zelfs overwegen om een operatie te laten doorvoeren indien hij effectief voor enkele weken geschorst wordt.

Rüdiger verdient de zwaarst mogelijke sanctie ...

Meest recent

Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

16
16
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

59
59
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

76
76
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

210
210
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

258
258
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

78
78
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

555
555
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

300
300
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

248
248
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

50
50
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

338
338
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

267
267
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

184
184
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

114
114
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

660
660
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

100
100
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

134
134
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

62
62
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

400
400
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

299
299
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

392
392
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

779
779
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

238
238
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

131
131
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

420
420

Meer sportnieuws