'Dossier in stroomversnelling: Real dicht bij nieuwe coach'

door
'Dossier in stroomversnelling: Real dicht bij nieuwe coach'

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona: 2-3. Die nieuwe opdoffer zou wel eens grote gevolgen kunnen hebben. Zo is het einde van coach Carlo Ancelotti nu echt wel in zicht.

De Italiaanse prijzenpakker is momenteel bezig aan zijn tweede ambtstermijn in het Estadio Santiago Bernabeu. Tijdens zijn eerste passage leidde hij de Koninklijke al naar onder meer de Copa del Rey, de Champions League en het WK voor clubteams. In 2021 maakte hij zijn grote comeback aan het roer bij Real en ook dat leverde inmiddels de nodige prijzen op.

LEES OOK: Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

Prijzenloos seizoen dreigt

Met Ancelotti aan het roer verzekerd Real zich in 2022 en 2024 van de landstitel én de Champions League. Ook verschillende bekers en supercups werden naar de Spaanse hoofdstad gehaald. Maar in het huidige seizoen nam de kritiek aan zijn adres toe. Zo wordt de trainer onder meer een gebrek aan tactische flexibiliteit aangerekend.

En die kritiek nam de voorbije weken aanzienlijk toe gezien de tegenvallende resultaten. Real werd immers op pijnlijke wijze uit de Champions League gewipt. Zaterdag volgde dus een nederlaag in de bekerfinale tegen Barcelona, dat zich ook al te sterk had getoond in de Supercopa. En in de competitie staan de Catalanen inmiddels vier punten voor.

Alonso zet zich schrap

Met nog vijf matchen te gaan, waaronder een rechtstreeks duel met Barça, is de titelstrijd evenwel nog niet gestreden. Maar ongeacht die ontknoping is het einde van het tijdperk-Ancelotti in zicht. Volgens de laatste berichten zou hij het seizoen in La Liga weliswaar nog afwerken. Maar de Italiaan laat het WK voor clubteams aan zich voorbij gaan en heeft al zicht op een nieuwe job: bondscoach van Brazilië.

De contacten met de Brazilianen, die hun nieuwe bondscoach willen vasthebben voor de interlands van juni, zouden alvast vergevorderd zijn. Ondertussen is duidelijk dat Xabi Alonso als gedoodverfde opvolger geldt bij Real. Volgens Sky Germany zal de huidige coach van Bayer Leverkusen in de loop van deze week beslissen over zijn toekomst. De algemene verwachting is echter dat Alonso kiest voor het Madrileense project. Vervolgens moeten beide clubs wel nog een akkoord over de afkoopsom vinden.

Real heeft te lang vastgehouden aan Ancelotti als hoofdcoach ...

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

19
19
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

22
22
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

29
29
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

110
110
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

247
247
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

109
109
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

83
83
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

318
318
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

375
375
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

59
59
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

228
228
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

446
446
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

236
236
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

403
403
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

203
203
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

150
150
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

232
232
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

408
408
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

152
152
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

633
633
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

236
236
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

193
193
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

394
394

Meer sportnieuws