TRANSFERUURTJE: 'Jackpot Club en Genk, nieuwe spelmaker Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot Club en Genk, nieuwe spelmaker Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

Jupiler Pro League

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper komende zomer vertrekt bij Club Brugge. Maar volgens Calciomercato heeft hij zijn transfer even geparkeerd. De Cuyper wil zich eerst volledig focussen op de ontknoping van het seizoen, alvorens hij zich over zijn toekomst buigt. De geïnteresseerden zullen in ieder geval over voldoende middelen moeten beschikken. Het genoemde medium beweert dat Club zijn prijs heeft vastgelegd op minstens 25 miljoen euro.

Ook KRC Genk dreigt één van zijn sterkhouders kwijt te spelen, zo is de kans reëel dat Tolu Arokodare zijn topseizoen verzilvert. Het Nigeriaanse New Telegraph schuift de Engelse Premier League en een terugkeer naar de Ligue 1 naar voren als mogelijke bestemmingen. Maar het medium stelt ook dat Genk zijn steunpilaar niet zomaar zal laten gaan en speculeert op een transfersom van zo'n 20 à 25 miljoen pond, een slordige 23 à 29 miljoen euro dus. Afwachten of de gegadigden ook zover willen gaan.

Bij Het Laatste Nieuws meldt men dat RSC Anderlecht zich aan het front gemeld heeft voor Luciano Valente. Deze 21-jarige spelmaker komt momenteel uit voor FC Groningen, waar hij een contract tot medio 2028. Er heerst wel concurrentie van onder meer Ajax en Feyenoord voor de revelatie uit de Eredivisie. Het valt dus af te wachten of RSCA voldoende slagkracht heeft om de Nederlandse topclubs af te houden.

Union SG heeft naar verluidt Fallou Fall op het oog. De verdediger komt uit voor Fredrikstad, die club huurt hem van Stade Reims. Zij gaan de aankoopoptie van 500.000 euro lichten, maar dat wil niet zeggen dat Union geen kans maakt op een transfer. De Noorse club wil hem immers verkopen voor zo'n 3 à 4 miljoen euro. Ook Werder Bremen zou op de loer liggen.

Buitenland

Transferexpert Fabrizio Romano heeft zijn licht laten schijnen op het dossier van Kevin De Bruyne. Zo zou er van contacten tussen Como 1907 en de spelmaker momenteel geen sprake zijn. Ook Chelsea FC zou op dit moment (nog?) geen concrete stappen hebben ondernomen. Romano kreeg voorlopig ook geen bevestiging van eventuele onderhandeling met Inter Miami FC. Momenteel heeft hij weet van één concreet voorstel dat op tafel ligt: dat van Chicago Fire.

Juventus gaat in de zomer wellicht afscheid nemen van Dusan Vlahovic, Randal Kolo Muani en/of Arkadiusz Milik. En dus moet een nieuwe spits volgen. In de Italiaanse media doen alvast enkele namen de ronde. Serie A-topschutter Mateo Retegui bijvoorbeeld, alsook diens Atalanta-ploegmaat Ademola Lookman. Het dossier van Rasmus Højlund bij Manchester United wordt eveneens gevolgd. Net als dat van Jonathan David, die transfervrij vertrekt bij Lille OSC.

Wie zal volgens u het meeste opbrengen?

Meest recent

Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

52
52
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

101
101
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

29
29
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

180
180
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

145
145
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

204
204
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

143
143
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

314
314
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

286
286
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

94
94
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

256
256
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

156
156
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

534
534
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

603
603
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

396
396
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

331
331
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

162
162
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

619
619
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

574
574
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

358
358
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

173
173
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

516
516
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

234
234
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

322
322

Meer sportnieuws