Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

door
Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

Binnen een week is het eindelijk zover. Op zondag 4 mei wordt de veelbesproken bekerfinale tussen RSC Anderlecht en Club Brugge afgewerkt. Blauw-Zwart kwam in aanloop naar die clash op de Heizel alvast goed nieuws voor zijn supporters.

De Croky Cup krijgt dit seizoen een gedroomde finale tussen de twee clubs met het meeste landstitels achter hun naam. Zowel Club als Anderlecht legde ook een behoorlijk lastig parcours af om die finale te bereiken. Blauw-Zwart haalde het in de halve finales bijvoorbeeld van KRC Genk, winnaar van de reguliere competitie. RSCA had zijn handen dan weer vol om Antwerp van een derde opeenvolgende finale te houden.

LEES OOK: DAZN pleegt coup: Belgische voetbalfans alweer de dupe

Grote belangen op Heizel

Bovendien staat er voor de twee finalisten heel wat op het spel. Vooral bij Anderlecht zal de uitkomst van deze clash het seizoen maken of kraken. De recordkampioen snakt ook naar zijn eerste grote prijs sinds 2017. Een einde maken aan die droogte zou voor de hele club een enorme boost betekenen.

Club was daarentegen erg succesvol de laatste jaren en scheerde ook Europees hoge toppen. Maar de laatste bekerwinst dateert inmiddels alweer van in 2015. Toen werd in de finale gewonnen van uitgerekend Anderlecht. Het zou het startschot zijn van een gouden periode bij Blauw-Zwart.

Supporters-event aan Jan Breydel

De Bruggelingen zouden na 10 jaar wachten dus dolgraag de 12de Belgische beker uit hun geschiedenis willen grijpen. Aan de steun van de achterban zal het alvast niet liggen. Zo zijn de kaartjes voor de finale in het Koning Bouwedijn-stadion al een tijdje de deur uit. Maar voor de supporters die geen ticket konden bemachtigen, komt de uitredende landskampioen nu met uitstekend nieuws.

Zo zal Club zelf een evenement organiseren rond de bekerfinale. Concreet zal op parking Noord1 van het Jan Breydel-stadion een supportersdorp worden opgesteld. Daar wordt de wedstrijd op een groot scherm uitgezonden en zal tal van randanimatie voorzien worden. En uiteraard zal een eventuele overwinning er grondig gevierd worden. Of de spelers dan ook naar daar zullen afzakken, is voorlopig niet bekend.

Club is de grote favoriet voor de bekerfinale ...

Meest recent

Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

8
8
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

29
29
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

44
44
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

41
41
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

151
151
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

90
90
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

131
131
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

73
73
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

133
133
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

39
39
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

247
247
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

361
361
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1141
1141
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

258
258
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

151
151
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

119
119
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

123
123
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

130
130
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

212
212
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

268
268
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

227
227
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

246
246
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

202
202
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

200
200
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

528
528

Meer sportnieuws