Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

door
Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

Binnen een week is het eindelijk zover. Op zondag 4 mei wordt de veelbesproken bekerfinale tussen RSC Anderlecht en Club Brugge afgewerkt. Blauw-Zwart kwam in aanloop naar die clash op de Heizel alvast goed nieuws voor zijn supporters.

De Croky Cup krijgt dit seizoen een gedroomde finale tussen de twee clubs met het meeste landstitels achter hun naam. Zowel Club als Anderlecht legde ook een behoorlijk lastig parcours af om die finale te bereiken. Blauw-Zwart haalde het in de halve finales bijvoorbeeld van KRC Genk, winnaar van de reguliere competitie. RSCA had zijn handen dan weer vol om Antwerp van een derde opeenvolgende finale te houden.

LEES OOK: Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

Grote belangen op Heizel

Bovendien staat er voor de twee finalisten heel wat op het spel. Vooral bij Anderlecht zal de uitkomst van deze clash het seizoen maken of kraken. De recordkampioen snakt ook naar zijn eerste grote prijs sinds 2017. Een einde maken aan die droogte zou voor de hele club een enorme boost betekenen.

Club was daarentegen erg succesvol de laatste jaren en scheerde ook Europees hoge toppen. Maar de laatste bekerwinst dateert inmiddels alweer van in 2015. Toen werd in de finale gewonnen van uitgerekend Anderlecht. Het zou het startschot zijn van een gouden periode bij Blauw-Zwart.

Supporters-event aan Jan Breydel

De Bruggelingen zouden na 10 jaar wachten dus dolgraag de 12de Belgische beker uit hun geschiedenis willen grijpen. Aan de steun van de achterban zal het alvast niet liggen. Zo zijn de kaartjes voor de finale in het Koning Bouwedijn-stadion al een tijdje de deur uit. Maar voor de supporters die geen ticket konden bemachtigen, komt de uitredende landskampioen nu met uitstekend nieuws.

Zo zal Club zelf een evenement organiseren rond de bekerfinale. Concreet zal op parking Noord1 van het Jan Breydel-stadion een supportersdorp worden opgesteld. Daar wordt de wedstrijd op een groot scherm uitgezonden en zal tal van randanimatie voorzien worden. En uiteraard zal een eventuele overwinning er grondig gevierd worden. Of de spelers dan ook naar daar zullen afzakken, is voorlopig niet bekend.

Club is de grote favoriet voor de bekerfinale ...

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

26
26
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

39
39
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

63
63
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

63
63
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

44
44
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

48
48
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

80
80
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

182
182
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

148
148
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

134
134
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

63
63
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

126
126
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

182
182
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

268
268
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

155
155
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

205
205
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

385
385
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

121
121
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

508
508
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

135
135
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws