Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

460 stemmen
Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

Binnen een week is het eindelijk zover. Op zondag 4 mei wordt de veelbesproken bekerfinale tussen RSC Anderlecht en Club Brugge afgewerkt. Blauw-Zwart kwam in aanloop naar die clash op de Heizel alvast goed nieuws voor zijn supporters.

De Croky Cup krijgt dit seizoen een gedroomde finale tussen de twee clubs met het meeste landstitels achter hun naam. Zowel Club als Anderlecht legde ook een behoorlijk lastig parcours af om die finale te bereiken. Blauw-Zwart haalde het in de halve finales bijvoorbeeld van KRC Genk, winnaar van de reguliere competitie. RSCA had zijn handen dan weer vol om Antwerp van een derde opeenvolgende finale te houden.

LEES OOK: Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Grote belangen op Heizel

Bovendien staat er voor de twee finalisten heel wat op het spel. Vooral bij Anderlecht zal de uitkomst van deze clash het seizoen maken of kraken. De recordkampioen snakt ook naar zijn eerste grote prijs sinds 2017. Een einde maken aan die droogte zou voor de hele club een enorme boost betekenen.

Club was daarentegen erg succesvol de laatste jaren en scheerde ook Europees hoge toppen. Maar de laatste bekerwinst dateert inmiddels alweer van in 2015. Toen werd in de finale gewonnen van uitgerekend Anderlecht. Het zou het startschot zijn van een gouden periode bij Blauw-Zwart.

Supporters-event aan Jan Breydel

De Bruggelingen zouden na 10 jaar wachten dus dolgraag de 12de Belgische beker uit hun geschiedenis willen grijpen. Aan de steun van de achterban zal het alvast niet liggen. Zo zijn de kaartjes voor de finale in het Koning Bouwedijn-stadion al een tijdje de deur uit. Maar voor de supporters die geen ticket konden bemachtigen, komt de uitredende landskampioen nu met uitstekend nieuws.

Zo zal Club zelf een evenement organiseren rond de bekerfinale. Concreet zal op parking Noord1 van het Jan Breydel-stadion een supportersdorp worden opgesteld. Daar wordt de wedstrijd op een groot scherm uitgezonden en zal tal van randanimatie voorzien worden. En uiteraard zal een eventuele overwinning er grondig gevierd worden. Of de spelers dan ook naar daar zullen afzakken, is voorlopig niet bekend.

Club is de grote favoriet voor de bekerfinale ...

Meest recent

Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

0
0
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

204
204
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

45
45
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

18
18
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

25
25
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

293
293
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

32
32
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

333
333
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

104
104
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

43
43
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

218
218
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

36
36
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

45
45
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

204
204
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

607
607
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

190
190
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

75
75
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

446
446
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

227
227
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

556
556
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

556
556
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

495
495
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

379
379
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

212
212

Meer sportnieuws