Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

door
Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

Club Brugge heeft de leidersplaats in de Champions' Play-Offs donderdagavond verspeelt aan Union SG na een 0-1-nederlaag in hun onderlinge duel. Dat zorgde logischerwijs voor de nodige frustraties bij het Brugse publiek. Iets wat de bezoekers aan den lijve mochten ondervinden.

Zowel Club als Union was met een fraaie 12 op 12 aan de nacompetitie begonnen. En dat terwijl KRC Genk, die andere titelkandidaat, momenteel aan het kwakkelen is met een 1 op 9. De belangen waren donderdagavond dan ook groot in het Jan Breydel-stadion. De winnaar van het duel zou de heenronde van de PO's sowieso als leider afsluiten. 

Union leek aanvankelijk echter vrede te nemen met een gelijkspel. Zo plooiden de Brusselaars helemaal terug en begonnen ze al vroeg met tijdrekken. In de duels werd dan weer de grens van het toelaatbare opgezocht en af en toe ook overschreden. Niet de meest aantrekkelijke aanpak, maar het rendeerde wel. Zo had Club het lastig om zijn gekende niveau te halen.

LEES OOK: Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Frustrerende avond Club

Vooral op aanvallend vlak liet Blauw-Zwart het lange tijd afweten. Pas diep in de slotfase kwam de thuisploeg tot echt grote doelkansen. Union toonde zich dan weer dodelijk efficiënt. Franjo Ivanovic zag een goede mogelijkheid nog afgeblokt worden door Joel Ordoñez, maar niet veel later wist Alessio Castro-Montes op fraaie wijze wel raak te schieten.

Uiteindelijk wist Union die nipte voorsprong ook over de streep te trekken. Daarvoor werden wederom alle trukken van de foor bovengehaald. Met name Christian Burgess ging weer voorop in de strijd. En dat zorgde voor heel wat frustraties in het Brugse kamp. Zo kwam het steeds vaker tot opstootjes op het veld. In de tribunes weerklonken de fluitconcerten aan het adres van de tegenstander steeds luider.

Supporters over de schreef

Maar een deel van het Brugse publiek ging daarbij wel over de schreef. Bij de start van de tweede helft kregen de opwarmers van Union bijvoorbeeld enkele voorwerpen in hun richting toegeworpen, waardoor vierde ref Wim Smet even moest tussenkomen. Toen Noah Sadiki op zijn beurt tijd probeerde te rekken met een blessureverzorging, kreeg hij naast de nodige verwensingen enkele bierbekers naar zich toe geslingerd.

Scheidsrechter Erik Lambrechts dreigde zelfs om de partij even stil te leggen bij die bewuste fase, maar liet uiteindelijk toch verder spelen. En na het laatste fluitsignaal kregen ook coach Sébastien Pocognoli en zijn staf tijdens het vieren een heuse bierdouche. Niet bepaald een sportieve houding, dat kon de vreugde in het Brusselse kamp echter niet drukken. 

Club moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

'Bliksemtransfer Hazard? Verrassende club loert'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

22
22
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

30
30
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

19
19
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

72
72
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

153
153
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

39
39
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

76
76
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

135
135
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

108
108
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

228
228
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

112
112
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

35
35
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

71
71
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

72
72
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

270
270
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

29
29
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

159
159
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

486
486
Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

131
131
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

224
224
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

122
122
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

106
106
De Winter geeft oorzaak voor uitbarstingen De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

220
220
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

309
309

Meer sportnieuws