Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

door
Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

Club Brugge heeft de leidersplaats in de Champions' Play-Offs donderdagavond verspeelt aan Union SG na een 0-1-nederlaag in hun onderlinge duel. Dat zorgde logischerwijs voor de nodige frustraties bij het Brugse publiek. Iets wat de bezoekers aan den lijve mochten ondervinden.

Zowel Club als Union was met een fraaie 12 op 12 aan de nacompetitie begonnen. En dat terwijl KRC Genk, die andere titelkandidaat, momenteel aan het kwakkelen is met een 1 op 9. De belangen waren donderdagavond dan ook groot in het Jan Breydel-stadion. De winnaar van het duel zou de heenronde van de PO's sowieso als leider afsluiten. 

Union leek aanvankelijk echter vrede te nemen met een gelijkspel. Zo plooiden de Brusselaars helemaal terug en begonnen ze al vroeg met tijdrekken. In de duels werd dan weer de grens van het toelaatbare opgezocht en af en toe ook overschreden. Niet de meest aantrekkelijke aanpak, maar het rendeerde wel. Zo had Club het lastig om zijn gekende niveau te halen.

LEES OOK: Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Frustrerende avond Club

Vooral op aanvallend vlak liet Blauw-Zwart het lange tijd afweten. Pas diep in de slotfase kwam de thuisploeg tot echt grote doelkansen. Union toonde zich dan weer dodelijk efficiënt. Franjo Ivanovic zag een goede mogelijkheid nog afgeblokt worden door Joel Ordoñez, maar niet veel later wist Alessio Castro-Montes op fraaie wijze wel raak te schieten.

Uiteindelijk wist Union die nipte voorsprong ook over de streep te trekken. Daarvoor werden wederom alle trukken van de foor bovengehaald. Met name Christian Burgess ging weer voorop in de strijd. En dat zorgde voor heel wat frustraties in het Brugse kamp. Zo kwam het steeds vaker tot opstootjes op het veld. In de tribunes weerklonken de fluitconcerten aan het adres van de tegenstander steeds luider.

Supporters over de schreef

Maar een deel van het Brugse publiek ging daarbij wel over de schreef. Bij de start van de tweede helft kregen de opwarmers van Union bijvoorbeeld enkele voorwerpen in hun richting toegeworpen, waardoor vierde ref Wim Smet even moest tussenkomen. Toen Noah Sadiki op zijn beurt tijd probeerde te rekken met een blessureverzorging, kreeg hij naast de nodige verwensingen enkele bierbekers naar zich toe geslingerd.

Scheidsrechter Erik Lambrechts dreigde zelfs om de partij even stil te leggen bij die bewuste fase, maar liet uiteindelijk toch verder spelen. En na het laatste fluitsignaal kregen ook coach Sébastien Pocognoli en zijn staf tijdens het vieren een heuse bierdouche. Niet bepaald een sportieve houding, dat kon de vreugde in het Brusselse kamp echter niet drukken. 

Club moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

4
4
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

34
34
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

30
30
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

134
134
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

18
18
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

157
157
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

38
38
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

176
176
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

177
177
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

239
239
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

77
77
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

309
309
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

177
177
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

345
345
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

278
278
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

246
246
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

363
363
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

299
299
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

85
85
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

398
398
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

327
327
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

223
223
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

280
280

Meer sportnieuws