Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

door
Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

Club Brugge heeft de leidersplaats in de Champions' Play-Offs donderdagavond verspeelt aan Union SG na een 0-1-nederlaag in hun onderlinge duel. Dat zorgde logischerwijs voor de nodige frustraties bij het Brugse publiek. Iets wat de bezoekers aan den lijve mochten ondervinden.

Zowel Club als Union was met een fraaie 12 op 12 aan de nacompetitie begonnen. En dat terwijl KRC Genk, die andere titelkandidaat, momenteel aan het kwakkelen is met een 1 op 9. De belangen waren donderdagavond dan ook groot in het Jan Breydel-stadion. De winnaar van het duel zou de heenronde van de PO's sowieso als leider afsluiten. 

Union leek aanvankelijk echter vrede te nemen met een gelijkspel. Zo plooiden de Brusselaars helemaal terug en begonnen ze al vroeg met tijdrekken. In de duels werd dan weer de grens van het toelaatbare opgezocht en af en toe ook overschreden. Niet de meest aantrekkelijke aanpak, maar het rendeerde wel. Zo had Club het lastig om zijn gekende niveau te halen.

LEES OOK: Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Frustrerende avond Club

Vooral op aanvallend vlak liet Blauw-Zwart het lange tijd afweten. Pas diep in de slotfase kwam de thuisploeg tot echt grote doelkansen. Union toonde zich dan weer dodelijk efficiënt. Franjo Ivanovic zag een goede mogelijkheid nog afgeblokt worden door Joel Ordoñez, maar niet veel later wist Alessio Castro-Montes op fraaie wijze wel raak te schieten.

Uiteindelijk wist Union die nipte voorsprong ook over de streep te trekken. Daarvoor werden wederom alle trukken van de foor bovengehaald. Met name Christian Burgess ging weer voorop in de strijd. En dat zorgde voor heel wat frustraties in het Brugse kamp. Zo kwam het steeds vaker tot opstootjes op het veld. In de tribunes weerklonken de fluitconcerten aan het adres van de tegenstander steeds luider.

Supporters over de schreef

Maar een deel van het Brugse publiek ging daarbij wel over de schreef. Bij de start van de tweede helft kregen de opwarmers van Union bijvoorbeeld enkele voorwerpen in hun richting toegeworpen, waardoor vierde ref Wim Smet even moest tussenkomen. Toen Noah Sadiki op zijn beurt tijd probeerde te rekken met een blessureverzorging, kreeg hij naast de nodige verwensingen enkele bierbekers naar zich toe geslingerd.

Scheidsrechter Erik Lambrechts dreigde zelfs om de partij even stil te leggen bij die bewuste fase, maar liet uiteindelijk toch verder spelen. En na het laatste fluitsignaal kregen ook coach Sébastien Pocognoli en zijn staf tijdens het vieren een heuse bierdouche. Niet bepaald een sportieve houding, dat kon de vreugde in het Brusselse kamp echter niet drukken. 

Club moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

28
28
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

94
94
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

55
55
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

166
166
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

204
204
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

43
43
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

440
440
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

340
340
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

134
134
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

449
449
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

416
416
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

73
73
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

339
339
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

571
571
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

200
200
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

243
243
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

311
311
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

307
307
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

375
375
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

555
555
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

195
195
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

309
309
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

509
509
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

212
212

Meer sportnieuws