'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

885 stemmen
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met zware 5-0-cijfers. Kasper Dolberg kroonde zich daarbij tot de grote uitblinker met vier doelpunten. Toch blijft zijn toekomst in het Lotto Park onzeker ogen.

De Belgische recordkampioen maakt zich op voor een drukke transferzomer. Zo zullen verschillende spelers in de huidige selectie vervangen moeten worden. Jan Vertonghen bijvoorbeeld, die met voetbalpensioen gaat. Ook van huurlingen als Leander Dendoncker, Samuel Edozie en Adryelson wordt niet verwacht dat ze zullen blijven.

Daarnaast zal RSCA allicht ook één of meerdere sterkhouders te gelde moeten maken om zich van voldoende financiële middelen te verzekeren en de boekhouding in evenwicht te houden. En daarvoor komt slechts een beperkt kransje namen voor beschikbaar. Een kransje waar ook Dolberg toe behoord.

LEES OOK: Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Tijd om te cashen?

De 27-jarige spits werd onder impuls van voormalige CEO Jesper Fredberg weggeplukt bij OGC Nice en dat bleek een goede zet. Zo groeide hij al snel uit tot één van de betere spitsen op de Belgische velden. Dit seizoen is Dolberg ook de topschutter met 24 doelpunten in 40 wedstrijden over alle competities heen.

De aanvaller is dus een cruciale pion, maar toonde zich anderzijds ook erg blessuregevoelig en wisselt goede prestaties regelmatig af met mindere periodes. Bovendien zal er gezien zijn statistieken ongetwijfeld interesse uit het buitenland heersen. Anderlecht staat dus voor een lastige evenwichtsoefening in de zomermercato.

Minstens 15 miljoen

Tegenover Het Laatste Nieuws benadrukt de club dat het niet de intentie heeft om Dolberg van de hand te doen. Naar de achterban toe zou het ook een statement zijn om zo'n steunpilaar aan boord te houden. Anderzijds speelt de financiële realiteit een belangrijke rol. Vermits hij straks alweer 28 jaar wordt en hij dichter bij het einde van zijn contract komt, zal zijn marktwaarde er niet veel meer op vooruit gaan. Bij HLN verwacht men dat ook dat een bod in de buurt van zo'n 15 miljoen euro de Brusselaars wel eens overstag kan doen gaan. In ieder geval zal met bij zo'n bedrag aan de onderhandelingstafel plaatsnemen.

Dolberg is komende zomer weg bij Anderlecht ...

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

0
0
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

12
12
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

13
13
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

52
52
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

30
30
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

158
158
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

50
50
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

667
667
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

422
422
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

373
373
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

306
306
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

209
209
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

782
782
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

549
549
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

284
284
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

265
265
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69

Meer sportnieuws