'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

door
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met zware 5-0-cijfers. Kasper Dolberg kroonde zich daarbij tot de grote uitblinker met vier doelpunten. Toch blijft zijn toekomst in het Lotto Park onzeker ogen.

De Belgische recordkampioen maakt zich op voor een drukke transferzomer. Zo zullen verschillende spelers in de huidige selectie vervangen moeten worden. Jan Vertonghen bijvoorbeeld, die met voetbalpensioen gaat. Ook van huurlingen als Leander Dendoncker, Samuel Edozie en Adryelson wordt niet verwacht dat ze zullen blijven.

Daarnaast zal RSCA allicht ook één of meerdere sterkhouders te gelde moeten maken om zich van voldoende financiële middelen te verzekeren en de boekhouding in evenwicht te houden. En daarvoor komt slechts een beperkt kransje namen voor beschikbaar. Een kransje waar ook Dolberg toe behoord.

LEES OOK: Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Tijd om te cashen?

De 27-jarige spits werd onder impuls van voormalige CEO Jesper Fredberg weggeplukt bij OGC Nice en dat bleek een goede zet. Zo groeide hij al snel uit tot één van de betere spitsen op de Belgische velden. Dit seizoen is Dolberg ook de topschutter met 24 doelpunten in 40 wedstrijden over alle competities heen.

De aanvaller is dus een cruciale pion, maar toonde zich anderzijds ook erg blessuregevoelig en wisselt goede prestaties regelmatig af met mindere periodes. Bovendien zal er gezien zijn statistieken ongetwijfeld interesse uit het buitenland heersen. Anderlecht staat dus voor een lastige evenwichtsoefening in de zomermercato.

Minstens 15 miljoen

Tegenover Het Laatste Nieuws benadrukt de club dat het niet de intentie heeft om Dolberg van de hand te doen. Naar de achterban toe zou het ook een statement zijn om zo'n steunpilaar aan boord te houden. Anderzijds speelt de financiële realiteit een belangrijke rol. Vermits hij straks alweer 28 jaar wordt en hij dichter bij het einde van zijn contract komt, zal zijn marktwaarde er niet veel meer op vooruit gaan. Bij HLN verwacht men dat ook dat een bod in de buurt van zo'n 15 miljoen euro de Brusselaars wel eens overstag kan doen gaan. In ieder geval zal met bij zo'n bedrag aan de onderhandelingstafel plaatsnemen.

Dolberg is komende zomer weg bij Anderlecht ...

Meest recent

TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

19
19
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

12
12
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

50
50
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

22
22
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

93
93
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

106
106
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

126
126
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

139
139
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

278
278
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

133
133
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

144
144
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

185
185
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

273
273
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

150
150
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

105
105
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

348
348
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

223
223
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

458
458
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

77
77
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

90
90
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

57
57
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

241
241
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

69
69
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

122
122
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

296
296

Meer sportnieuws