'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

885 stemmen
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met zware 5-0-cijfers. Kasper Dolberg kroonde zich daarbij tot de grote uitblinker met vier doelpunten. Toch blijft zijn toekomst in het Lotto Park onzeker ogen.

De Belgische recordkampioen maakt zich op voor een drukke transferzomer. Zo zullen verschillende spelers in de huidige selectie vervangen moeten worden. Jan Vertonghen bijvoorbeeld, die met voetbalpensioen gaat. Ook van huurlingen als Leander Dendoncker, Samuel Edozie en Adryelson wordt niet verwacht dat ze zullen blijven.

Daarnaast zal RSCA allicht ook één of meerdere sterkhouders te gelde moeten maken om zich van voldoende financiële middelen te verzekeren en de boekhouding in evenwicht te houden. En daarvoor komt slechts een beperkt kransje namen voor beschikbaar. Een kransje waar ook Dolberg toe behoord.

LEES OOK: 'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Tijd om te cashen?

De 27-jarige spits werd onder impuls van voormalige CEO Jesper Fredberg weggeplukt bij OGC Nice en dat bleek een goede zet. Zo groeide hij al snel uit tot één van de betere spitsen op de Belgische velden. Dit seizoen is Dolberg ook de topschutter met 24 doelpunten in 40 wedstrijden over alle competities heen.

De aanvaller is dus een cruciale pion, maar toonde zich anderzijds ook erg blessuregevoelig en wisselt goede prestaties regelmatig af met mindere periodes. Bovendien zal er gezien zijn statistieken ongetwijfeld interesse uit het buitenland heersen. Anderlecht staat dus voor een lastige evenwichtsoefening in de zomermercato.

Minstens 15 miljoen

Tegenover Het Laatste Nieuws benadrukt de club dat het niet de intentie heeft om Dolberg van de hand te doen. Naar de achterban toe zou het ook een statement zijn om zo'n steunpilaar aan boord te houden. Anderzijds speelt de financiële realiteit een belangrijke rol. Vermits hij straks alweer 28 jaar wordt en hij dichter bij het einde van zijn contract komt, zal zijn marktwaarde er niet veel meer op vooruit gaan. Bij HLN verwacht men dat ook dat een bod in de buurt van zo'n 15 miljoen euro de Brusselaars wel eens overstag kan doen gaan. In ieder geval zal met bij zo'n bedrag aan de onderhandelingstafel plaatsnemen.

Dolberg is komende zomer weg bij Anderlecht ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

116
116
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

40
40
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

34
34
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

29
29
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

350
350
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

56
56
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

200
200
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

40
40
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

228
228
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

163
163
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

108
108
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

676
676
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

173
173
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

169
169
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1060
1060
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

680
680
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

449
449
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

844
844
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

844
844
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

492
492
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

811
811
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

399
399

Meer sportnieuws