'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

885
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met zware 5-0-cijfers. Kasper Dolberg kroonde zich daarbij tot de grote uitblinker met vier doelpunten. Toch blijft zijn toekomst in het Lotto Park onzeker ogen.

De Belgische recordkampioen maakt zich op voor een drukke transferzomer. Zo zullen verschillende spelers in de huidige selectie vervangen moeten worden. Jan Vertonghen bijvoorbeeld, die met voetbalpensioen gaat. Ook van huurlingen als Leander Dendoncker, Samuel Edozie en Adryelson wordt niet verwacht dat ze zullen blijven.

Daarnaast zal RSCA allicht ook één of meerdere sterkhouders te gelde moeten maken om zich van voldoende financiële middelen te verzekeren en de boekhouding in evenwicht te houden. En daarvoor komt slechts een beperkt kransje namen voor beschikbaar. Een kransje waar ook Dolberg toe behoord.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Tijd om te cashen?

De 27-jarige spits werd onder impuls van voormalige CEO Jesper Fredberg weggeplukt bij OGC Nice en dat bleek een goede zet. Zo groeide hij al snel uit tot één van de betere spitsen op de Belgische velden. Dit seizoen is Dolberg ook de topschutter met 24 doelpunten in 40 wedstrijden over alle competities heen.

De aanvaller is dus een cruciale pion, maar toonde zich anderzijds ook erg blessuregevoelig en wisselt goede prestaties regelmatig af met mindere periodes. Bovendien zal er gezien zijn statistieken ongetwijfeld interesse uit het buitenland heersen. Anderlecht staat dus voor een lastige evenwichtsoefening in de zomermercato.

Minstens 15 miljoen

Tegenover Het Laatste Nieuws benadrukt de club dat het niet de intentie heeft om Dolberg van de hand te doen. Naar de achterban toe zou het ook een statement zijn om zo'n steunpilaar aan boord te houden. Anderzijds speelt de financiële realiteit een belangrijke rol. Vermits hij straks alweer 28 jaar wordt en hij dichter bij het einde van zijn contract komt, zal zijn marktwaarde er niet veel meer op vooruit gaan. Bij HLN verwacht men dat ook dat een bod in de buurt van zo'n 15 miljoen euro de Brusselaars wel eens overstag kan doen gaan. In ieder geval zal met bij zo'n bedrag aan de onderhandelingstafel plaatsnemen.

Dolberg is komende zomer weg bij Anderlecht ...

Meest recent

Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

2
2
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

3
3
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

7
7
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

130
130
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

49
49
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

55
55
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

114
114
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

230
230
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

86
86
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

270
270
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

121
121
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

186
186
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127

Meer sportnieuws