Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

door
Antwerp maakt zich sterk:

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen weekend op Anderlecht, hield de Great Old woensdagavond ook KRC Genk in bedwang: 1-1. Een bemoedigende prestatie richting de terugronde van de PO's.

De Antwerpenaren waren belabberd aan de nacompetitie begonnen. Tijdens de openingsspeeldag werd meteen met zware 5-1-cijfers verloren van Union SG. Vervolgens kwamen Club Brugge en AA Gent, weliswaar met meeval, winnen op de Bosuil. Maar afgelopen weekend werd de kentering ietwat ingezet.

Zo hield de ploeg van coach Andries Ulderink een puntje over aan de trip naar Anderlecht. En woensdag werd het dan weer de eerste van de drie laagst gerangschikte ploegen uit de Champions' Play-Offs die iets kon rapen tegen een ploeg uit de top 3. Zo werd Genk op een 1-1-gelijkspel gehouden.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Mikken op vierde plek

Voor Antwerp zat er zelfs nog meer in. Genk-doelman Mike Penders wist bijvoorbeeld nog een strafschop te houden. Al bij al dus een bemoedigende prestatie voor de Antwerpenaren. Die was ook welgekomen. RAFC staat immers voor een lastige terugronde in de PO's, met drie uitmatchen waaronder die op Club en Genk.

Desondanks blijft de Great Old ambitieus voor de ontknoping van de nacompetitie. "Onze doelstelling blijft de vierde plek", stelt Jaïro Riedewald bij Gazet van Antwerpen. "Je gaat altijd voor het hoogst haalbare. We hebben nu twee wedstrijden op rij een punt gepakt en dat willen we graag vasthouden tot het einde van de PO's, dan zien we wel waar we eindigen."

Vijf punten achterstand

Om effectief vierde te worden, zal Antwerp wel een einde moeten maken aan zijn reeks zonder overwinning. De laatste zege dateert immers nog van 15 februari tegen degradatiekandidaat KV Kortrijk. En dat terwijl de achterstand op nummer vier Anderlecht momenteel vijf punten bedraagt. Met nog vijf speeldagen te gaan, waaronder een rechtstreeks duel tegen RSCA, moet dus minstens één zege geboekt worden om nog over Paars-Wit te springen. "We moeten het nu gewoon wedstrijd per wedstrijd bekijken en zo veel mogelijk punten pakken om nog vierde te eindigen en Europees voetbal te behalen", besluit Zeno Van den Bosch.

🚀

Wie pakt de vierde plaats volgens u?

Meest recent

'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

19
19
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

304
304
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

41
41
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

22
22
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

24
24
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

220
220
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

294
294
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

194
194
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

71
71
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

55
55
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

286
286
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

184
184
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

284
284
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

187
187
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

119
119
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

182
182
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

100
100
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

217
217
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

138
138
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

118
118
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

171
171
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

341
341
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281

Meer sportnieuws