Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

261 stemmen
Antwerp maakt zich sterk:

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen weekend op Anderlecht, hield de Great Old woensdagavond ook KRC Genk in bedwang: 1-1. Een bemoedigende prestatie richting de terugronde van de PO's.

De Antwerpenaren waren belabberd aan de nacompetitie begonnen. Tijdens de openingsspeeldag werd meteen met zware 5-1-cijfers verloren van Union SG. Vervolgens kwamen Club Brugge en AA Gent, weliswaar met meeval, winnen op de Bosuil. Maar afgelopen weekend werd de kentering ietwat ingezet.

Zo hield de ploeg van coach Andries Ulderink een puntje over aan de trip naar Anderlecht. En woensdag werd het dan weer de eerste van de drie laagst gerangschikte ploegen uit de Champions' Play-Offs die iets kon rapen tegen een ploeg uit de top 3. Zo werd Genk op een 1-1-gelijkspel gehouden.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Mikken op vierde plek

Voor Antwerp zat er zelfs nog meer in. Genk-doelman Mike Penders wist bijvoorbeeld nog een strafschop te houden. Al bij al dus een bemoedigende prestatie voor de Antwerpenaren. Die was ook welgekomen. RAFC staat immers voor een lastige terugronde in de PO's, met drie uitmatchen waaronder die op Club en Genk.

Desondanks blijft de Great Old ambitieus voor de ontknoping van de nacompetitie. "Onze doelstelling blijft de vierde plek", stelt Jaïro Riedewald bij Gazet van Antwerpen. "Je gaat altijd voor het hoogst haalbare. We hebben nu twee wedstrijden op rij een punt gepakt en dat willen we graag vasthouden tot het einde van de PO's, dan zien we wel waar we eindigen."

Vijf punten achterstand

Om effectief vierde te worden, zal Antwerp wel een einde moeten maken aan zijn reeks zonder overwinning. De laatste zege dateert immers nog van 15 februari tegen degradatiekandidaat KV Kortrijk. En dat terwijl de achterstand op nummer vier Anderlecht momenteel vijf punten bedraagt. Met nog vijf speeldagen te gaan, waaronder een rechtstreeks duel tegen RSCA, moet dus minstens één zege geboekt worden om nog over Paars-Wit te springen. "We moeten het nu gewoon wedstrijd per wedstrijd bekijken en zo veel mogelijk punten pakken om nog vierde te eindigen en Europees voetbal te behalen", besluit Zeno Van den Bosch.

Wie pakt de vierde plaats volgens u?

Meest recent

Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

89
89
'Anderlecht komt te laat: De Cat tekent voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

158
158
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

51
51
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

145
145
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

281
281
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

339
339
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

413
413
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

450
450
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

198
198
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

514
514
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

163
163
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

221
221
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

218
218
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

106
106
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

240
240
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

549
549
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

163
163
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

225
225
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

411
411
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

100
100
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

682
682
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

56
56
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

70
70
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

274
274

Meer sportnieuws