Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

261 stemmen
Antwerp maakt zich sterk:

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen weekend op Anderlecht, hield de Great Old woensdagavond ook KRC Genk in bedwang: 1-1. Een bemoedigende prestatie richting de terugronde van de PO's.

De Antwerpenaren waren belabberd aan de nacompetitie begonnen. Tijdens de openingsspeeldag werd meteen met zware 5-1-cijfers verloren van Union SG. Vervolgens kwamen Club Brugge en AA Gent, weliswaar met meeval, winnen op de Bosuil. Maar afgelopen weekend werd de kentering ietwat ingezet.

Zo hield de ploeg van coach Andries Ulderink een puntje over aan de trip naar Anderlecht. En woensdag werd het dan weer de eerste van de drie laagst gerangschikte ploegen uit de Champions' Play-Offs die iets kon rapen tegen een ploeg uit de top 3. Zo werd Genk op een 1-1-gelijkspel gehouden.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Mikken op vierde plek

Voor Antwerp zat er zelfs nog meer in. Genk-doelman Mike Penders wist bijvoorbeeld nog een strafschop te houden. Al bij al dus een bemoedigende prestatie voor de Antwerpenaren. Die was ook welgekomen. RAFC staat immers voor een lastige terugronde in de PO's, met drie uitmatchen waaronder die op Club en Genk.

Desondanks blijft de Great Old ambitieus voor de ontknoping van de nacompetitie. "Onze doelstelling blijft de vierde plek", stelt Jaïro Riedewald bij Gazet van Antwerpen. "Je gaat altijd voor het hoogst haalbare. We hebben nu twee wedstrijden op rij een punt gepakt en dat willen we graag vasthouden tot het einde van de PO's, dan zien we wel waar we eindigen."

Vijf punten achterstand

Om effectief vierde te worden, zal Antwerp wel een einde moeten maken aan zijn reeks zonder overwinning. De laatste zege dateert immers nog van 15 februari tegen degradatiekandidaat KV Kortrijk. En dat terwijl de achterstand op nummer vier Anderlecht momenteel vijf punten bedraagt. Met nog vijf speeldagen te gaan, waaronder een rechtstreeks duel tegen RSCA, moet dus minstens één zege geboekt worden om nog over Paars-Wit te springen. "We moeten het nu gewoon wedstrijd per wedstrijd bekijken en zo veel mogelijk punten pakken om nog vierde te eindigen en Europees voetbal te behalen", besluit Zeno Van den Bosch.

Wie pakt de vierde plaats volgens u?

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

54
54
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

400
400
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

342
342
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

279
279
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

137
137
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

210
210
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

82
82
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

53
53
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

187
187
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

81
81
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

62
62
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

361
361
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

187
187
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

216
216
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

432
432
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

110
110
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

247
247
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

433
433
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

200
200
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

183
183
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

329
329
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

310
310
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

109
109

Meer sportnieuws