Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

door
Antwerp maakt zich sterk:

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen weekend op Anderlecht, hield de Great Old woensdagavond ook KRC Genk in bedwang: 1-1. Een bemoedigende prestatie richting de terugronde van de PO's.

De Antwerpenaren waren belabberd aan de nacompetitie begonnen. Tijdens de openingsspeeldag werd meteen met zware 5-1-cijfers verloren van Union SG. Vervolgens kwamen Club Brugge en AA Gent, weliswaar met meeval, winnen op de Bosuil. Maar afgelopen weekend werd de kentering ietwat ingezet.

Zo hield de ploeg van coach Andries Ulderink een puntje over aan de trip naar Anderlecht. En woensdag werd het dan weer de eerste van de drie laagst gerangschikte ploegen uit de Champions' Play-Offs die iets kon rapen tegen een ploeg uit de top 3. Zo werd Genk op een 1-1-gelijkspel gehouden.

LEES OOK: 'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Mikken op vierde plek

Voor Antwerp zat er zelfs nog meer in. Genk-doelman Mike Penders wist bijvoorbeeld nog een strafschop te houden. Al bij al dus een bemoedigende prestatie voor de Antwerpenaren. Die was ook welgekomen. RAFC staat immers voor een lastige terugronde in de PO's, met drie uitmatchen waaronder die op Club en Genk.

Desondanks blijft de Great Old ambitieus voor de ontknoping van de nacompetitie. "Onze doelstelling blijft de vierde plek", stelt Jaïro Riedewald bij Gazet van Antwerpen. "Je gaat altijd voor het hoogst haalbare. We hebben nu twee wedstrijden op rij een punt gepakt en dat willen we graag vasthouden tot het einde van de PO's, dan zien we wel waar we eindigen."

Vijf punten achterstand

Om effectief vierde te worden, zal Antwerp wel een einde moeten maken aan zijn reeks zonder overwinning. De laatste zege dateert immers nog van 15 februari tegen degradatiekandidaat KV Kortrijk. En dat terwijl de achterstand op nummer vier Anderlecht momenteel vijf punten bedraagt. Met nog vijf speeldagen te gaan, waaronder een rechtstreeks duel tegen RSCA, moet dus minstens één zege geboekt worden om nog over Paars-Wit te springen. "We moeten het nu gewoon wedstrijd per wedstrijd bekijken en zo veel mogelijk punten pakken om nog vierde te eindigen en Europees voetbal te behalen", besluit Zeno Van den Bosch.

Wie pakt de vierde plaats volgens u?

Meest recent

'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

15
15
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

7
7
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

57
57
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

78
78
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

96
96
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

131
131
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

113
113
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

23
23
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

209
209
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

49
49
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

197
197
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

150
150
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

96
96
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

287
287
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

204
204
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

62
62
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

90
90
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

157
157
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

214
214
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

120
120
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

216
216
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

44
44
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

128
128
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

136
136

Meer sportnieuws