Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

door
Antwerp maakt zich sterk:

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen weekend op Anderlecht, hield de Great Old woensdagavond ook KRC Genk in bedwang: 1-1. Een bemoedigende prestatie richting de terugronde van de PO's.

De Antwerpenaren waren belabberd aan de nacompetitie begonnen. Tijdens de openingsspeeldag werd meteen met zware 5-1-cijfers verloren van Union SG. Vervolgens kwamen Club Brugge en AA Gent, weliswaar met meeval, winnen op de Bosuil. Maar afgelopen weekend werd de kentering ietwat ingezet.

Zo hield de ploeg van coach Andries Ulderink een puntje over aan de trip naar Anderlecht. En woensdag werd het dan weer de eerste van de drie laagst gerangschikte ploegen uit de Champions' Play-Offs die iets kon rapen tegen een ploeg uit de top 3. Zo werd Genk op een 1-1-gelijkspel gehouden.

LEES OOK: 'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Mikken op vierde plek

Voor Antwerp zat er zelfs nog meer in. Genk-doelman Mike Penders wist bijvoorbeeld nog een strafschop te houden. Al bij al dus een bemoedigende prestatie voor de Antwerpenaren. Die was ook welgekomen. RAFC staat immers voor een lastige terugronde in de PO's, met drie uitmatchen waaronder die op Club en Genk.

Desondanks blijft de Great Old ambitieus voor de ontknoping van de nacompetitie. "Onze doelstelling blijft de vierde plek", stelt Jaïro Riedewald bij Gazet van Antwerpen. "Je gaat altijd voor het hoogst haalbare. We hebben nu twee wedstrijden op rij een punt gepakt en dat willen we graag vasthouden tot het einde van de PO's, dan zien we wel waar we eindigen."

Vijf punten achterstand

Om effectief vierde te worden, zal Antwerp wel een einde moeten maken aan zijn reeks zonder overwinning. De laatste zege dateert immers nog van 15 februari tegen degradatiekandidaat KV Kortrijk. En dat terwijl de achterstand op nummer vier Anderlecht momenteel vijf punten bedraagt. Met nog vijf speeldagen te gaan, waaronder een rechtstreeks duel tegen RSCA, moet dus minstens één zege geboekt worden om nog over Paars-Wit te springen. "We moeten het nu gewoon wedstrijd per wedstrijd bekijken en zo veel mogelijk punten pakken om nog vierde te eindigen en Europees voetbal te behalen", besluit Zeno Van den Bosch.

Wie pakt de vierde plaats volgens u?

Meest recent

'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

53
53
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

62
62
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

92
92
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

290
290
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

574
574
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

212
212
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

480
480
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

114
114
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

317
317
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

480
480
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

44
44
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

469
469
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

53
53
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

243
243
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

361
361
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

507
507
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

132
132
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

304
304
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

326
326
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

185
185
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

383
383
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

729
729
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

242
242
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

474
474

Meer sportnieuws