'Hayen houdt adem in: mokerslag voor Club Brugge?'

door
'Hayen houdt adem in: mokerslag voor Club Brugge?'

KRC Genk bleef woensdag steken op een gelijkspel tegen Antwerp, en dus kunnen zowel Club Brugge als Union straks een gouden zaak doen in de titelrace. Hoogspanning dus in Jan Breydel, waar Nicky Hayen mogelijk wel wat moet sleutelen aan zijn typeploeg.

Net zoals Bjorn Meijer is Simon Mignolet alvast van de partij. De doelman geraakte tijdig opgelapt nadat hij vorig weekend de strijd tegen AA Gent halfweg al moest staken en zal wellicht dus gewoon opnieuw zijn vaste plaats tussen de palen innemen. Diep in de punt kan Hayen daarentegen geen beroep doen op Gustaf Nilsson.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Zorgen om Jutglà?

De spits viel zondag reeds tijdens de opwarming uit. Op zich geen onoverkomelijk probleem, want met twee doelpunten kreeg en greep Romeo Vermant zijn kans. Nochtans had Hayen er ook voor kunnen opteren om Chemsdine Talbi nog eens een basisplaats te gunnen en Ferran Jutlgà opnieuw naar het centrum te verhuizen.

Al verkoos de coach er dus voor om niet te veel te wijzigen aan het succesrecept van de voorbije weken. Misschien ziet hij zich daar straks echter toch genoodzaakt toe. Tenslotte merkt Valerie Van Avermaet, Club-watcher voor Het Nieuwsblad, op hoe de Spanjaard in de Planet Group Arena met veel tape op de benen opdraafde.

Hayen kruist vingers

"Ik weet dus ook niet of hij een aantal dagen later al terug 100 procent fit is", klinkt het in de podcast Sjotcast. Dat zou een forse aderlating zijn voor Hayen, want sinds nieuwjaar blijkt Jutglà uitstekend op dreef. Tijdens zijn persbabbel liet de coach alleszins niet uitschijnen dat er nog een vraagteken staat achter zijn man-in-vorm.

Tot zijn eigen ongenoegen werd Jutglà zondag wel al na een uur naar de kant gehaald. Vooral uit voorzorg om geen enkel risico te nemen met het oog op het cruciale tweeluik dat Blauw-Zwart nu te wachten staat? Hoe dan ook verwachten zowat alle media dat de (flank)aanvaller voorin gewoon weer aan de aftrap zal verschijnen. 

Wie moet Jutglà eventueel vervangen versus Union?

Meest recent

‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

5
5
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

9
9
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

33
33
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

88
88
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

87
87
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

222
222
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

69
69
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

52
52
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

45
45
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

63
63
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

139
139
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

143
143
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

89
89
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

284
284
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

208
208
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

233
233
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

177
177
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

178
178
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

219
219
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

57
57
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

1099
1099
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

78
78
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

123
123
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

397
397
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

105
105

Meer sportnieuws